Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar konusunu ele alacağız.. Belki de birkaç aydan yıllarca istikrarlı bir şekilde çalıyorsunuz ve tüm bu “gitarist” olayını ciddiye alıyorsunuz. Belki artık bir grubunuz var ve çalmaya başlamak istiyorsunuz. Biraz daha profesyonel olmaya başladığınızda gitar teçhizatı almak veya yükseltmek için pek çok gereklilik ve ayrıca sayısız çıkartma şoku seçeneği var. Çılgın, kartları maksimuma çıkaran bir alışveriş çılgınlığına gitmeden önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar

Yol İçin Fikirler

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar
Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar

Gitarınızı korumak son derece önemlidir, bu nedenle enstrümanınızı korumak için kesinlikle sert bir kılıf satın alın. Gitarınızı tur aracınıza koymanın ve seyahat etmenin zorluklarını düşünün. Bir minibüsün kapısından veya bagajından sert bir şekilde düştükten veya hatta ulaşım şirketlerinin genellikle acımasız eldiveninden tek bir geçişten sonra kendi masrafını çıkaracaktır.

Amacınız için birkaç malzeme satın alın. Yedek bir tel sarıcı, bir dizi tel, bir akort aleti (veya kontrol edilmeden bırakılırsa akabilecek pillere ihtiyaç duymadıkları için perde borusu) ve birkaç ekstra pena bulunduruyorum. Bir kalem ve biraz kağıt da zarar vermez. Bir destekçiyle ne zaman bilgi alışverişi yapmak zorunda kalacağınızı ve kartvizitlerinizin ne zaman biteceğini asla bilemezsiniz.

Kuru iklimlerde yaşıyorsanız, gitar çantanızda bir nemlendirici bulundurmanızı söylememize bile gerek yok. Ancak, tura veya tatile gidiyorsanız, yanınıza almayı düşünebileceğiniz ilk şey bu olmayabilir. Şehirden şehire (veya kıtaya) havanın nasıl olacağını bilmiyorsunuz, bu yüzden yirmi lira veya daha fazla yatırıma değer.

Sahne İçin Ekipmanlar

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar
Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar

Enstrümanınıza kayış kilitleri takmayı düşünün, özellikle de çok fazla sallanan bir gösteri yapıyorsanız. Enstrümanınızdaki kayış vidalarının mevcut boyutunun farkında olun. Kilitleri düzgün bir şekilde sabitlemek için daha büyük vidalar için daha derin veya daha geniş bir delik açıyor olabilirsiniz. Potansiyel olarak vücudunuzu parçalara ayırmak istemiyorsanız (veya güvenilir bir marangoz arkadaşınıza sorun) bir profesyonel tarafından yaptırın.

Bir sonraki antrenmanınızda kırılacak bir gitar askısına askı kilidi takmaya değmez. Lütfen askılarınızı koli bandı ile onarmayın. Kalitesiz görünüyorsa, yeni bir tane alın. Ayrıca, gitarınızı bir saat taktıktan sonra omzunuzun yorulduğunu fark ederseniz, hemen biraz dolgulu daha geniş bir kayışa geçin.

Kablonuzu amfinizden (uzunluğu ne olursa olsun) çekmekten sıkıldıysanız, mikrofon standları ve grup arkadaşlarına dolandıysanız veya amfinizi doğrudan kaldırıma düşürmek için çektiyseniz, kablosuz bağlantıya aday olabilirsiniz. Sadece birkaç yüz dolar veya daha düşük fiyata çalışan bütçe paketleri var, sadece en sevdiğiniz perakendecilerin web sitelerindeki incelemeleri kontrol edin. İster bir açık hava şovunda ister bir barda oyun oynarken seyircilerinizin içinden veya çevresinden mümkün olan en uzun mesafeyi koşmak inanılmaz derecede eğlencelidir.

Güçle Çalma Ve Güçlü Amfiler

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar
Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar

İşte en büyüğü: pratik amfiniz muhtemelen o sizi canlı performanslarda kesmeyecek. Bununla birlikte bir mikrofon ve PA kullanılsa bile, küçük, düşük watt’lık bir amfiye ve/veya sahne monitörlerine güvenmek her zaman çok iyi sonuç vermez. Sahnede 20 watt’lık bir amfide mikrofon kullanmakta ısrar eden, sesi kötü olan adama sürekli ters ters bakan, öfkeyle parmağını tekrar tekrar yukarıya doğru fırlatan ve sahne miksajında ​​sizi heyecanlandırmak için bağıran oyuncu olmayın.

Yeterince gürültülü olmak için en az birkaç yüz watt’a ihtiyacınız olacak. Sahnede davul ve diğer enstrümanlarla çaldığınızı duyamıyorsanız (ve aslında bir grupla çalmak istiyorsanız), yeni, daha güçlü bir amfiye ihtiyacınız olacaktır.

Bu konuda biraz yatırım yapmayı ve bunun için bütçe ayırmaya hazırlanın. Hoparlör kabini kurulumu ve ayrı bir amplifikatör (veya ana ünite) ile hepsi bir arada ürün satın alma arasındaki farklara dikkat edin. Ayrı üniteler satın alırsanız amfiyi her zaman yükseltebilirsiniz, ancak her durumda hoparlörü/hoparlörleri her zaman yükseltebilirsiniz. El beceriniz varsa, çevrimiçi olarak bulunan planlarla kendi hoparlör kutunuzu da oluşturabilirsiniz.

Küçük Ama Güçlü Amfiler

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar
Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar

Farklı amfileri denemek için enstrümanınızı mağazaya getirin, sadece incelemelere bakmayın. Şahsen denemeden çevrimiçi satın almaya karar verirseniz, 100 poundluk bir amfi için iade nakliye ücreti ödemek istemezsiniz. Sesinizin taviz vermesi gerekmez, ayrıca cüzdanınız basit bir hata için büyük, geri dönüşü olmayan bir darbe alabilir.

Yeni, daha güçlü bir amplifikatör kurulumu satın aldığınızda veya inşa ettiğinizde, küçük eski amfinizi her zaman düşük ses uygulamaları için tutabilir veya yeni başlayan birine satabilirsiniz.

Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar
Gitar Ekipmanları İçin Tüyolar