Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim? konusunu ele alacağız.. Hiç şüphe yok ki bateri çalmayı öğrenmek pek çok kişinin hayallerini süsleyen bir uğraştır. Ancak bu hayalin en zor kısımlarından biri de kendine ait elektronik ya da akustik bir davula sahip olmaktır. Aslında maddi olarak pek çok formu ve her bütçeye hitap eden türleri olsa da bir davul almak gerek ekonomik gerekse de sosyal yaşam içinde evde çalma olarak biraz düşündürücüdür. 

Tüm bunların ışığında davul çalmayı öğrenmek isteyen öğrencilerin kafalarındaki ilk sorulardan biri de bir davul almadan davul çalmayı öğrenebilir miyim sorusudur.

Eğer siz de davul çalmayı öğrenmek istiyor fakat bir davul seti alıp almamak konusunda kararsızlık yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için hemen bize ulaşın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Bateri Sahibi Olmadan Bateri Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?
Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Davul çalmayı öğrenmenin ilk günleri ritmi anlamak ve koordinasyonu geliştirmekle ilgilidir. Bunlar fiziksel oldukları kadar zihinsel egzersizlerdir, çünkü temel davul ritimlerini çalmak için gerekli sayma becerilerini ve kas hafızasını oluşturmaktadırlar.

Bu eğlenceli ve zorlu bir süreçtir. Bir çift bagetiniz varsa, davul hırsıyla ilgili her egzersizi davul sahibi olmadan da deneyebilirsiniz. Hava davulu, hayali bir davul setini etkili bir şekilde çaldığınız anlamına gelir. Bu kavram garip gelebilir, ama kesinlikle işe yarıyor. 

Pratik Pedleri İle Bateri Çalmayı Öğrenmek

Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?
Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Uygulama pedlerinin boyutu 6 inç ila 14 inç arasında değişebilir. Ayrı bir satın alma olan trampet standında oturacakları için daha büyük tipleri her zaman daha kullanışlıdır. 

Sadece en ucuz trampet standını satın almanız gerekir, çünkü sadece bir davul değil, hafif bir ped tutması gerekir. Bu nedenle bir davul setinde olduğu kadar kaliteli bir standa gerek yoktur. 

Davul pedleri pek çok ritmi ve vuruş tuşesini çalışmak adına sizin için çok kolaylaştırıcı bir ekipmandır. Bu nedenle henüz bir davul almadan bir davul pedine sahip olursanız, bütçenizi çok da zorlamadan pek çok pratiği yapma fırsatınız olacaktır. 

Bir Bateri Setiyle Çalmayı Öğrenmek

Bateri Almadan Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Gösterdiğimiz gibi, davul setine sahip olmadan davul öğrenmek ve erken çalma becerilerini geliştirmek mümkündür. 

Fakat bununla birlikte pratik yapmak için davullara sahip olmanın çok daha eğlenceli olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Hava davulu mükemmeldir, ancak ses çıkarmaz ve büyük olasılıkla yalnızca birkaç ay boyunca gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Yine de, davul çalma deneyiminizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olup olmadığınıza karar vermenize yardımcı olacak kadar uzundur bu süreç.

Gerçek bir davul seti kesinlikle daha ilham vericidir ve kendinizi daha fazla pratik yaparken bulacaksınız, böylece daha hızlı gelişeceksiniz. Gürültü itirazları nedeniyle bir davul seti satın almayı erteliyorsanız, ses kontrolü ve elektronik davullarla ilgili seçenekleri kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir