Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak konusunu ele alacağız.. Elektro gitar çalarken kendinizi iyi hissetmek için ihtiyacınız olan en önemli şeylerden biri de tonları, overdrive ya da distortion efektlerini duymak ve kendinizi müziğe kaptırmaktır. Bu bir konser salonunda ya da stüdyoda keyifli olabilir ancak evinizde çalışırken komşularınız için aynı şey pek söylenemez. Peki komşuları rahatsız etmeden elektro gitar çalmanın yolları var mıdır? 

Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bu yazımızda sizler için komşuları rahatsız etmeden nasıl elektro gitar çalabileceğinizi, bunu yaparken hangi ekipmanları kullanabileceğinizi sıraladık. 

Penanızı alın, elektro gitarınızı hazırlayın… Artık evde de rahat rahat çalışabileceksiniz. Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak

Amfi Kulaklık Girişleri     

Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak
Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak

Gelişen teknoloji pek çok alanda olduğu gibi müzik alanında da işleri kolaylaştırmanın en keskin yollarından bir tanesi. Bunun en güzel örneklerinden biri de, koca bir bar sahnesini ya da ufak bir konser alanını doyuracak kadar ses üretebilen bir amfiden yalnızca kulaklarınıza ses alabilecek olmanız. 

Nasıl mı? Tabi ki amfi kulaklık çıkışlarıyla. Bugün en ufaklarından en büyüklerine kadar pek çok amfi modelinde olan bu özellik sayesinde, yan odadakileri bile rahatsız etmeden istediğiniz saatte elektro gitar çalabilirsiniz. 

Kulaklık Amplifikatörü

Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak
Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak

Elektro gitar denildiğinde gözümüzde canlanan en net fotoğrafın içerisinde tabi ki kablolar ve bu kabloların uzandığı bir amplifikatör vardır. 

Ancak yine gelişen teknoloji sayesinde gitarınızın jak çıkışına bağlayabileceğiniz kulaklık amplifikatörleri de artık kullanımda. Bu teknolojinin çalışma prensibi olan analog devre, klasik tüp amplifikatörlerinin sesini simüle etmek için tasarlanmıştır.

En bilinen kulaklık amplifikatörlerinden olan Vox AmPlug klasik amplifikatörünün yanı sıra “Klasik Rock”, “Metal” ve “Bas” öykünmesi de dahil olmak üzere çeşitli tonlamalara da sahiptir. Aynı zamanda pille çalışan bu amplifikatörler için bir güç kaynağına da ihtiyacınız yoktur.

Mobil Uygulamalar  

Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak

Hareket halindeyken müzik yapmak için mobil cihazlarınıza bağlanan çeşitli adaptörler ve arayüzler vardır. Bunlardan bazıları kendi kulaklık jaklarıyla birlikte gelir veya cihazınızın çıkışını ve kulaklıklarını kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları için bir uygulama indirmeniz gerekebilir.

IK Multimedia’nın iRig, iRig 2 veya iRig HD gibi adaptörleri bunun için mükemmeldir ve iPhone, iPad veya Android cihazlarla çalışırlar. Bazıları USB, Lightning veya 30 pinli uyumluluk dahil olmak üzere çeşitli bağlantı seçenekleri sunar.

Kayıt Yazılımları Kullanmak

Komşuları Rahatsız Etmeden Elektro Gitar Çalmak

Diğer bir seçenek de Logic, Cubase, ProTools, Ableton Live, Garageband veya kullandığınız her neyse, kayıt yaparken yapabileceğiniz gibi, masaüstünüzde DAW kayıt yazılımınızla kulaklık kullanmaktır.

Bu sadece komşularınızın duvara vurmasını engellemekle kalmayacak, aynı zamanda önceden kaydedilmiş hit parçalarına eşlik etmenizi veya diğer müziklerle birlikte çalmanıza da izin verecektir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir