Fotoğraf Çekimi İçin Öneriler

Bugün fotoğraf çekmeyi seven herkes için altın değerinde öneriler ve püf noktaları derlediğimiz bir yazı hazırladık.

Amatör-ve-Yeni-Fotoğraf-Çekmeye-Başlayanlara-Basit-Öneriler

Bu yazıda bulabileceğiniz konular;

♦ Fotoğraf çekmek nasıl geliştirilir?

♦ Yeni bakış açıları kazanmak için neler yapılabilir?

♦ Fotoğraf çekerken hissedilen endişelerden nasıl kurtulunur?

Sizler için hazırladığımız detaylı, kusursuz ve profesyonel içerikler içeren yazımıza dilerseniz geçelim.


Öncelikle hangi makinayla fotoğraf çekeceğiniz karar vermelisiniz, telefonla mı yoksa bir fotoğraf makinasıyla mı? Fotoğraf makinasıyla çekim yapacaksanız da fotoğraf makinasının türüne doğru karar vermelisiniz, fotoğraf makinası türleri hakkında bilgi edinmek isterseniz buradaki yazımıza göz gezdirebilirsiniz —> Fotoğraf Makinası Türleri


1- Bol bol fotoğraf çekin. Fotoğraf çekmeden nerede hata yaptığınızı anlayamazsınız. Kadrajınızı oturtamazsınız. Çekim sayınıza takılmayın.

2- Çektiğiniz fotoğrafları paylaşınPaylaşın ki insanlar hatalarınızı söyleyebilsinler, bundan çekinmeyin, herkes bir gün fotoğrafa yeni başladı.

3- Hata yapmaktan korkmayın. Hata yapa yapa yapmamayı öğreneceksiniz.

4- Makinenizi yanınızda taşıyın. Makineniz büyük de olsa küçük de olsa, ağır da olsa hafif de olsa yanınızda taşıyın, çekmek istediğiniz karenin ne zaman karşınıza çıkacağı belli olmaz.

5- Makinenizi ve lensinizi iyi tanıyın. Sık sık makine ve lens değiştirmek hem görüş açınızı, hem gözünüzün eğitimini geciktirir.

6- Fotoğraf izleyin. Fotoğraf paylaşılan siteleri sık sık ziyaret edin. Farklı fotoğraflar vizyonunuzu genişletir, bakış açınızı değiştirir.