Akıllara Kazınmış 5 Film Müziği

Erturgut Sanat olarak bugün sizler için, dünya üzerindeki herkesin mutlaka bir kere duyduğu ve eğer bulunduğu filmi izlediyse müzik listesine eklediği film müziklerini listelediğimiz bir yazı hazırladık.

Akıllara Kazınmış 5 Film Müziği

Dilerseniz sizler için hazırladığımız, efsane filmlerin müzikleri ve bu müziklerin sahiplerini listelediğimiz yazımıza geçelim.


Unutulmaz Filmlerin Müzikleri ve Bu Müziklerin Sahipleri

Film sektöründe binlerce kaliteli film ve film müziği bulunmaktadır fakat bazı film müzikleri vardır ki filmden daha ön plana çıkmıştır. İşte bu listede o film müziklerini listeleyeceğiz. Dilerseniz en güzel 5 film müziği listemize geçelim;

1) Interstellar – Hans Zimmer (S.T.A.Y.)

Interstellar-Hans-Zimmer-(S.T.A.Y.)

Hans Zimmer’ın efsanevi film müziklerinden biri olan ve filmdeki en önemli sahnelerden birinde duyduğumuz “S.T.A.Y.” hepimizin duygularına hitab eden ve hiç bir zaman unutamayacağımız bir şarkı haline gelmiştir.

2) Leon – Sting (Shape of My Heart)

Leon-Sting-(Shape-of-My-Heart)

Bir mafya tetikçisi ile ailesi mafya tarafından öldürülmüş olan 12 yaşındaki kız çocuğunu himaye altına almasını ve aralarındaki sevgiyi anlatan bu filmin en can alıcılı sahnelerinden birinde çalan “Shape of My Heart” o sahneyi izlerken hissettiğimiz duyguları iki katına çıkartacak derecede uyumluydu. Eğer “Leon” filmini izlediyseniz, “Shape of My Heart” isimli şarkının filmden daha çok bilindiğini biliyorsunuzdur. Hatta bu şarkıyı bilip “Leon” filmini izlememiş kişiler çoktur.

3) Pirates of the Carribean – Hans Zimmer (Pirates of the Caribbean Medley)

Hans-Zimmer-Pirates-of-the-Caribbean

Hepimizin izlemiş olduğu ve aksiyon filmlerinin efsanesi olan, korsanları daha iyi anladığımız ve bizi eğlendiren bir film olan “Karayip Korsanları”nın filminin müziği olan “Piratos of the Caribbeab Medley”i yapmış olan Hans Zimmer, bu filmde kendi tarzının dışına çıkıp aksiyon filmi müziği yapmıştır. Ancak yine de farkını ortaya koyarak akıllara kazınmış bir şarkı yapan Hans, bu filminde unutulmamasını sağlamıştır. Eğer bu filmi henüz izlemediyseniz, ilk işiniz bu filmi izlemek olmalı!

4) Mission İmpossible – Lalo Schifrin (Mission Impossible Theme)

Mission-İmpossible-- Lalo-Schifrin-(Mission-Impossible-Theme)

Bir dönem herkesin dilinde olan bu film ve müziği bir çok aksiyon filmine şekil vermiştir. Bir seri olan bu filmin müziği, serideki en can alıcı müziktir. Bu şarkıyı dinleyip arabası ile hız yapan mı dersiniz, kendi kendine aksiyon çıkartan mı dersiniz, bu şarkı gerçekten büyük bir kitleyi çok farklı şekillerde etkilemiştir.

5) The Hobbit: An Unexpected Journey – Neil Finn (The Misty Mountains Cold)

Hobit

Yüzüklerin Efendisini izledikten sonra geriye dönmemizi sağlayan The Hobbit filmini izleyenler bu şarkıyı ve hissettirdiklerini bilirler. Eğer bu şarkıyı bir kere dinlediyseniz, oynatma listenize ne kadar kısa bir süre içerisinde eklediğinizi bir siz bilirsiniz bir de şarkıyı dinleyenler. Emin olun bu şarkıyı filmin o güzel sahnesi ile dinleyince, filmin içerisine giriyorsunuz. Filmin yönetmeni ve şarkıyı söyleyen kişi, kendi hissettiklerini ve o anda filmde hissetmemiz gerekenler bize bu kadar net hissettirdiği için çok şanslıyız.


Akıllara-Kazınmış-5-Film-MüziğiBugün sizler için unutulmaz filmleri ve mutlaka dinlemeniz gereken müziklerini listelemiştik. Umarız bu şarkıları,  kendi oluşturduğunuz şarkı listelerine eklemişsinizdir. Eğer bu şarkıların çaldığı filmleri izlemediyseniz, bu filmleri de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu tarz içeriklerin devamının gelmesini istiyorsanız, bizi takipte kalın.

Ayrıca; sizler için hazırladığımız ilginç bilgiler köşemizde müzik ile alakalı ilginç bilgileri derlediğimiz bir yazı olan “Müzik Evreninden Hiç Duymadığınız 10 İlginç Bilgi” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Müzik hakkında enteresan bilgileri ve müziğin hiç duymadığınız yararlarını içeren yazımızı okumak için yukarıdaki linke tıklamanız yeterli. Sanat ve müzik ile kalmanız dileklerimiz ile!