Enstrüman Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enstrüman satın almak hem zevkli hem de soru işaretleri ile dolu bir süreçtir. Erturgut Sanat olarak bugün sizlere müzik aleti satın alırken nelere dikkat etmelisiniz sorusunu yanıtlayacağız. Şimdi sizlerle müzik aleti almaya karar verme aşamasında satın alınan son aşamaya kadar nelere dikkat etmelisiniz madde madde ele alacağız.

Enstrüman alımındaki adımlar
Enstrüman Alımı

• Ne dinlerseniz onu çalarsınız. Özellikle gitar alırken genellikle sıkça dile getirilen “Klasik gitarla başlayın” gibi söylentileri boş verin. Eğer rock, metal çalmak istiyorsanız direk elektro gitarla ile başlayın. Hiç dinlemediğiniz müzik türüne ait enstrümanları çalmayı öğrenmeniz daha zaman alacaktır ve motivasyonu da çok daha zorlu olacaktır.

• Müzik aletini almaya karar verdiniz, şimdi sıra hangi markayı alacağınıza karar vermeye ve piyasa araştırmasına geldi. Dikkat edeceğiniz ilk unsur kalite ve fiyat performansı olmalıdır.

• Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Şunu açıkça söylemek gerekir ki maalesef müzik aletlerinde kalite ve fiyat doğru orantıda. Bunun ile beraber 3000 tl’ye kadar olan müzik aletlerinin büyük bir kısmı fabrikasyon ürünler oluyor, yani bir ustadan değil makineden çıkıyor. Bu nedenle söz konusu fiyat bandında müzik aletlerinde ağaç kalitesi, markanın güvenilirliği önemli bir unsur ancak denenerek almak çok daha önemli bir unsurdur.

• Özellikle başlangıç seviyesinde ‘ne kadar pahalı müzik aleti o kadar iyi enstrüman’ gibi düşüncelere kapılmayın.

Enstrüman Satışı Hakkında Bilgiler
Müzik Aleti Satışı

• Unutmayın enstrüman uzaktan beğenerek yada tipi hoş diye alınan bir ürün değildir. Müzik aleti markası kafanızda oturmadığında herhangi bir müzik dükkanına gidip ücretsiz markaları deneyebilirsiniz. Hislerinizde değil deneyimlerinizle karar verin.

• Alacağınız müzik aleti bütçe olarak da kalite olarak da  kafanızda tamam ancak internet fiyatları kafanızı mı karıştırıyor? Eğer çok iyi bir indirime denk geldiyseniz öncelikle sitenin referanslarına göz atın ardından herhangi bir aksilik durumunda teslimat  koşullarına ve şartlarına bakın son olarak da hangi kargoyla çalıştığına kesinlikle bakmanız gerekiyor. Geri iade koşullarında kargo sürecindeki sıkıntıları kapsadığına emin olun.

• Müzik aleti kargoyla geldi yada müzik markete almaya gittiniz para ödemeden önce yada site üzerinden satışı onaylamadan önce yapacağınız ilk iş iyice enstrümanı denemek olmalıdır. Enstrümanları  denemenin püf noktaları her enstrümana göre değişmektedir, dilediğiniz kadar müzik aleti deneme yazıları okuyun elinize daha önce müzik aleti almadıysanız yada müzik aleti hakkında hiç bilginiz yoksa tam randımanlı denemeniz mümkün değildir.

Bu nedenle ya bilen bir kişiye denemesini yaptırın yada iade süresi geçmeden hemen bize denemeye getirin! Eğer İzmir dışında oturuyorsanız herhangi bir sanat merkezine gidip denetebilirsiniz, hiçbir kurum sizi geri çevirmeden müzik aletinin kalitesini test edecektir.

Müzik aleti alımı hakkında daha ayrıntılı bilgi için 0507 959 63 33 numaranızdan bizi arayabilir, msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.