Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için 2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları konusunu ele alacağız.. Müzik, genç yaşta dikkatimizi çeken ve asla bırakmadığımız şeylerden biridir. Müzik, hayatımızdaki kritik anları tanımlamamıza yardımcı olur, bizi duygulara ve anılara bağlar ve genellikle kim olduğumuzun temelini oluşturmak için çok önemlidir.

Dünyada birçok insan piyano çalabilir. Ancak çoğu zaman müzik eğitimleri, çocukken aldıkları piyano dersleriyle sona erdi. Sert öğretmenlerin anıları, notaların nasıl okunacağını öğrenmek, duruşla ilgili dersler ve ölçekler ve teori üzerinde saatlerce çalışmak, öğrenmenin tüm eğlencesini emebilir. Derslere yeterince bağlı kalmayı başarsanız bile, müzik teorisinin pratik yönlerini anlamanız yıllar alabilir.

Ancak yetişkinler olarak, piyano gibi bir enstrüman çalmayı öğrenmek, çoğumuzun yapmak isteyeceği şeyler listesinin başında yer alan bir şeydir. Bunlar, yetişkinleri bir enstrümanı yeniden ellerine almaya iten en yaygın üç senaryodur:

  1. Çocukken bazı dersler aldınız ve bir kez daha denemek istiyorsunuz.
  2. Çalmayı asla öğrenmedin ama her zaman öğrenmek istedin.
  3. Bir süre ders aldınız, şimdi geri dönmek ve becerilerinizi geliştirmek istiyorsunuz.

Ne yazık ki, zaman her zaman yoluna çıkan bir şeydir. Hayat meşgul. İş, çocuklar ve günlük işler arasında çoğumuz oturup pratik yapacak zaman bulamıyoruz. Esnek çalışma ve kurs saatlerimiz ile maceranıza destek vermek için burdayız. Bu yazımızda sizleri maceranıza katkı sağlayacak (Evde piyano olmadan piyano çalışmak gibi) diğer unsurları ele alacağız..

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları

Simply Piyano

2022'nin En İyi Piyano Aplikasyonları
2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları

Simply piano, piyano öğrenmek için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir uygulama olarak hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Çaldığınız notaları dinlemek için mikrofonu kullanarak veya bir MIDI kablosuyla cihaza bağlanarak çalışır. Çoğu kullanıcı veya uygulamayı kullanma konusunda ciddi olan herkes için MIDI kablosu en iyi seçenektir, çünkü mikrofon doğru nota algılamada daha az güvenilir olabilir. Basitçe Piyano, bir piyanist olarak bulunduğunuz seviyeyi seçmenize olanak tanır ve o seviyede size yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış içeriklere erişebilirsiniz.

Başlangıç ​​seviyesinde işler şöyledir: güzel ve basit. Öğrenmeniz gereken ilk notlara (orta C, D, E) ilişkin bir genel bakış elde edersiniz ve F ve G’ye kadar güzel bir şekilde ilerler. Daha çok bir oyun hissi veriyor. Dersleri tamamladığınızda, Şarkıcı Düeti özelliğine ulaşırsınız. Bu, arka plan parçalarını kullanarak diğer müzisyenlerle çalmaya alışmanıza yardımcı olan mükemmel bir özelliktir.

Yousician

2022'nin En İyi Piyano Aplikasyonları
2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları

Yousician, en iyi bilinen piyano uygulamalarından biridir. YouTube’da müzik eğitimleri arayan herkesi hedefleyen güçlü bir kampanya yürüttüler. Çevrimiçi piyano dersleri için Google’da arama yapıyorsanız, büyük olasılıkla onları görmüşsünüzdür. Yousician, Android veya iOS tablet veya telefon için kullanılabilir. Ayrıca size mikrofon veya MIDI kablosu kullanarak bir bilgisayar aracılığıyla oturum açma seçeneği de sunarlar. 

Diğer uygulamalara benzer şekilde, bir piyanist olarak hangi seviyede olduğunuzu seçebilirsiniz. Sundukları güzel özelliklerden biri Antrenmanlar. Bunlar, önemli olduğunu veya üzerinde çalışılması gerektiğini düşündüğünüz belirli becerilere odaklanmanızı sağlar. Bazı açılardan Yousician, derslerde size rehberlik etmesi ve ilgi çekici bir şekilde “notalara nasıl basılacağını” öğretmesi açısından biraz Guitar Hero çalmak gibi hissettirir.

Piano Academy

2022'nin En İyi Piyano Aplikasyonları
2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları

Piyano Akademisi 2018’den beri var ve insanları çevrimiçi piyano dersleriyle tanıştırmaya yardımcı olan sağlam bir uygulama sunuyor. Öğrenirken hem gerçek bir piyanoyla çalışabilir hem de ekran klavyesini kullanabilirsiniz; bu, piyanonun kendisine uygun olup olmadığını görmek isteyenler için mükemmeldir.

Bazı uygulamaların aksine, tanıdık şarkılar kullanılarak başlar. ama çağdaş değil. Twinkle Twinkle Little Star ve If You’re Happy and You Know it gibi popüler şarkılardan başlayarak. Bunlar yeni başlayan oyuncular için standart şarkılardır. Piyano Akademisi, temelleri iyi bir şekilde ele alan ve piyano temelleri için sağlam bir temel sağlayan, çocuklara yönelik bir uygulamadır.

2022'nin En İyi Piyano Aplikasyonları
2022’nin En İyi Piyano Aplikasyonları