Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için 2022’nin En İyi Keman Yastıkları konusunu ele alacağız. Müzikte ve her şeyde en iyiler her zaman değişir ve gelişir. Bu nedenle ‘En iyi’ kategorilerinin güncel olmasına dikkat edin. Kemanınızı daha rahat çalmak için bir omuz desteği mi arıyorsunuz? Hangi türlerin en iyisi olduğundan ve ne aramanız gerektiğinden emin değil misiniz? Bu yazıda, kemanınız için yeni bir omuz desteği alırken bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Denem Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Keman çalarken boynunuzu kırmanız normaldir. Ne yazık ki, bu duruş rahatsız edicidir ve özellikle enstrümanı saatlerce çalarsanız bıçaklama ağrısına neden olabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki en iyi keman omuz desteklerinden biri ile boynunuzu rahatça gevşetebilir ve dilediğiniz kadar uzun süre çalmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

2022’nin En İyi Keman Yastıkları

Bonmusica

2022'nin En İyi Keman Yastıkları
2022’nin En İyi Keman Yastıkları

Bonmusica 4/4 Keman omuz desteği sayesinde keman çalmak artık acı verici olmak zorunda değil. Bu omuz desteği, iç kısımda mükemmel bir konfor ve işlevsellik dengesi sağlayan bir sünger dolgu ile birlikte gelir. En iyi yanı Bonmusica 4/4 ayrıca 3/4, 2/4, 1/4 ve minimum 1 cm yükseklikte mevcuttur. Köprücük kemiğine çok sıkı bastığını düşünüyorsanız, omuz nefesini sürekli olarak ayarlayabilirsiniz.

Sol veya sağlak olmanızın bir önemi yok. Bu omuz desteği, parmak pozisyonlarını değiştirirken ihtiyaç duyduğunuz eller serbest stabiliteyi garanti etmek için ergonomiktir. Form dolgusu birinci sınıf olduğundan ve size yıllarca dayanacağından günlük aşınma ve yıpranma konusunda endişelenmenize gerek yok. Bununla birlikte, paranızın karşılığını alacağınızdan her zaman emin olabilirsiniz.

Fiddlerman Wood Violin Shoulder Rest

2022'nin En İyi Keman Yastıkları
2022’nin En İyi Keman Yastıkları

Viyolalarda da işe yarayan bir keman omuz desteği arıyorsanız, bu parçaya daha iyi bir alternatif yok. Fiddlerman ahşap keman omuz desteği 4/4 ve 3/4 kemanları ve 13 ve 14 inc viyolaları kabul eder. Ancak bu, birçok sihirli faydasının sadece başlangıcıdır.

Hem yüksekliğini hem de omuz genişliğini ayarlayabildiğiniz için bu omuz desteğini kullanmak mutlak bir gerekliliktir. Ayaklar ayrıca depolama alanını en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için daraltılır. Filderman ahşap keman omuz desteği, eğilmeye yer bırakmaz. Çalarken de kemana dokunmuyor. Bu şekilde, iyi ayarlanmış bir duruş koruyabilir ve kendinizi ikonik seslere kaptırabilirsiniz.

Bu omuz desteğini kullanırken ağırlık endişeniz olmamalıdır. Sadece 58 gram ağırlığındadır, piyasadaki herhangi bir tipik ahşap omuz desteğinden biraz daha hafiftir. Ek olarak, iç kısımda cilde karşı rahat hissettiren bir sünger dolgu ile birlikte gelir. Konserler, eğitim veya boş zaman melodiler için kullanın ve paranın gerçek değerini garanti edecektir.

Kun Original

2022'nin En İyi Keman Yastıkları
2022’nin En İyi Keman Yastıkları

Saygın bir markanın mağazasından gelen dünyanın en popüler yastıklarından birini kullanarak becerilerinizi geliştirin. Kun Orijinal keman omuz desteği, akıllarında yüksek kaliteli enstrümanları seven hevesli oyuncular için yapılmıştır.

Kun Orijinal, aynı markanını katlanabilir serisi ile aynı değildir, çünkü ayaklıklar serttir ve çökmez. Ancak, monte edilebilir braketler kullanılarak üç yönde monte edilebilir. Ayrıca pakette yedek ayaklar da bulacaksınız, böylece orijinali bozulduğunda konserinize her zaman rahatsız edilmeden devam edebilirsiniz.

Kun, omuza tam oturacak şekilde hilal şeklindedir. Omuz bölgesi konturludur ve rahatlık için köpük dolguludur. Ama onu benzersiz yapan nedir, merak edebilirsiniz, normal ve uzatılmış iki fit yüksekliğinde gelir, böylece boyun yüksekliğinize uygun bir şeyi kaçırmazsınız. 4/4, 3/4 ve 1/2 için çalışan bir omuz desteği ararken bu parça sizin için idealdir. Çerçeve, yıllarca sürecek güçlü bir termoplastiktir.

Everest EZ4A 

2022'nin En İyi Keman Yastıkları

Herkese uyan bir omuz desteği olmadığını zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak sadece bir tanesini önerebilseydik, bu kesinlikle Everest EZ4A olurdu. Bu omuz desteği, hem kısa hem de uzun boyuna uyan uyarlanabilir ve ayarlanabilir ayaklardan yapılmıştır.

Ayrıca hem 4/4 hem de 3/4 keman ve 13” Viyola ile uyumludur. EZ4A, çok yönlülüğü ile özellikle etkileyicidir. Yedekte yaklaşık ½ inçlik bir kenar boşluğu olduğundan, aralığı yüksek veya düşük olarak ayarlayabilirsiniz. Birçok markanın aksine, bunda enstrümanın konumunu göndermek için tutucular bulunur. Ve açı ne olursa olsun, çalarken enstrümanınıza dokunmaz.

Gövde, orta sertlikte sağlam, yüksek dereceli bir ABS’dir. Sağlamdır vee düştüğünde bile hasar görmesi veya kırılması zordur. Ancak kenardaki kilitler sağlam ve ayarlanabilir olduğu için bu olmamalı. 

Keman ile ilgili daha fazla muhabbet etmek için her zaman sizleri bekleriz..

2022'nin En İyi Keman Yastıkları