Ennio Morricone’nin yayınlanmamış müzikleri ölümünün ardından yeni bir albümde yer alacak.

Sinemanın en üretken ve etkili bestecilerinden biri ölümünden sonra albümünü duyurdu. Kim mi?

Elbette müziğin efsanesi: Ennio Morricone !

Yeniden Ennio Morricone

Ennio Morricone’nin yedi duyulmamış parçasını içeren albümü ölümünün ardından duyuruldu.

“Morricone Segreto” (Secret Morricone diye de çevrilebilir), Maestro’nun 10 Kasım’daki 92. doğum gününe birkaç gün kala, 6 Kasım’da piyasaya sürülecek. Dijital olarak, CD ve plak olarak da satışa sunulacak.

Albüm,İtalyan maestronun 1960’ların sonundan 1980’lerin başına kadar uzanan daha az bilinen film müziklerini sergileyecek.

Morricone, bu yıl Temmuz ayında 91 yaşında bir düşüşten kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle ölmüştü.

Yeniden Ennio Morricone

Ennio Morricone

Maestro’nun en zengin yaratıcı dönemini keşfedecek sonik bir yolculuğu simgeleyen bu yeni koleksiyon, dinleyicilerine Morricone’nin “gizli, karanlık ve saykodelik yönünü” ortaya çıkarmayı vaat ediyor.

Morricone’nin filmlerde kullanılan müziklerine nazaran daha az bilinen, bazı durumlarda hiç piyasaya sürülmeyen deneysel ve yenilikçi kompozisyonlarından yararlanan koleksiyon, tanıtım materyallerinde “gizemli sesler, tüylü gitarlar, havadar yaylılar, ürkütücü yaylar aracılığıyla asitli bir sonik yolculuk” olarak tanımlanıyor. Her zaman trendin önünde olan besteciden synth’ler ve modern groove’lar, kendi tarzını dikte ediyor. “

Albüm yapımcısı De Sanctis, bu Morricone’un ” “Mission “, ” Once Upon a Time in America ” veya ” The Good, The Bad and The Ugly ” olmadığını belirtti.

Bunun yerine, “Tür filmlerine, 1970’lerin başlarından İtalyan” gialli “ve Fransız kara filmlerine ve İtalyan deneysel filmlerine bağlı bir Morricone,” olduğunu açıkladı. De Sanctis, bu filmlerin arasında İtalyan yönetmen Claudio Rispoli’nin 1972’deki “Lui Per Lei” filminin olduğunu da söyledi.

Ayrıca, Alman yönetmen Peter Fleishman’ın Ugo Tognazzi, Adriana Asti ve Michel Piccoli’den oluşan güçlü bir oyuncu kadrosuyla distopik bir diktatörlükte geçen 1975 İtalyan-Alman gerilim filmi “La Smagliatura” da yer alıyor. De Sanctis, bu filmin müziğinde “karanlık ve açık tonlar var” ve Morricone, “yarın yokmuş gibi” dodekafonik müzikle çalıyor.

Duyulmamış Şarkılarıyla Yeniden Ennio Morricone…

Ama “La Smagliatura” da derlemede pop lounge motifi “Tette e Antenne, Tetti e Gonne” gibi melodik temalar da var.

Diğer “Morricone Secreto” parçaları arasında, Fransız yönetmen Henri Verneuil tarafından Alain Delon’un da oynadığı başarılı bir 1969 Mafya filmi olan “The Sicilian Clan” ın tanınmış temasının alternatif bir versiyonu yer alıyor. Derlemedeki “Il clan dei siciliani (Tema n. 5)” başlıklı parça, bozuk elektro gitar ve davullardan oluşan temanın “çok daha asitli, modern ve rock” versiyonu.

“Morricone Segreto” albüm girişimi Morricone ailesi tarafından da destekleniyor.

Kendisi de yakın zamanda Venedik Film Festivali’nin açılışını yapan bir şef olan Morricone’nin oğlu Andrea da Variety’ye verdiği demeçte “Harika parçalar,” diye belirtti.

“Genelde oldukça önemli bir tarihi döneme aittirler, zira 1970’ler böyle büyük bir laboratuvardır”

Andrea,“Papa’nın birçok şaheserinin çeşitli şekillerde o dönemin enerjisini yansıttığına inanıyorum” diye de ekledi.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direk sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir