Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle kültür sanat haberlerinin vazgeçilmesi büyük sanatçıların yıllar sonra çıkan eserlerinden bahsedeceğiz. Evet mutlaka daha önce bir büyük sanatçının yıllar sonra çıkan eseri hakkında bir haber okumuşsunuzdur. Evet son haber Van Gogh’tan geldi..

Dünyanın en ünlü ressamlarından Van Gogh’un 1800’lü yılların sonlarına doğru yaptığı düşünülen eseri “Montmartre’da Bir Sokak Manzarası” yıllar sonra sanatseverlerin karşısına çıkıyor..

Van Gogh'un Yıllar Sonra Ortaya Çıkan Eseri

Söz konusu resim 1886 – 1887 yıllarında Van Gogh ve kardeşi Theo tarafından Paris’te yapıldı. Eser 1920’li yıllarda Fransız bir aileye satıldı ve aile eseri pek göz önünde tutmadı. Eser yıllarca bir ailenin himayesinde bugüne kadar ulaştı. Aile eseri bir sır gibi koruyarak hiç göz önüne çıkarmadı.

Montmartre’da Bir Sokak Manzarası 25 Mart’ta görücü karşısına çıkacak ve açık arttırması gerçekleşecek. Açık arttırmayı çok uzaklardan izleyecek olan biz sanatseverler için önemli olan tabi ki de hangi ailenin alacağı değil, ailenin eseri sergiye açması olacaktır..

Van Gogh Eserleri

Eserin açık arttırmasından sorumlu ekip olan Sotheby’in yöneticisi Aurelie Vandevoorde eser hakkında bir dizi açıklamalarda bulundu: “Montmartre serisindeki resimler nadirdir. Her yerde bulunan büyük Van Gogh koleksiyoncularından ve belki de kurumlardan büyük bir ilgi uyandırması muhtemeldir…  Parisliler Moulin de la Galette parkında yürüyüşe çıkar ve eğlenirlerdi ancak Van Gogh, kabarelerin performansından çok pastoral tarafa daha duyarlıydı…”

Eserin Yapıldığı Yer

Van Gogh Fransa’nın çeşitli bölgelerinde yaşadı ve yaşadığı yerlerden harika eserler çıkardı. Hatta bazı sanatseverler tarafından eserleri yaşadığı yerlere göre sınıflandırılıyor.. Örneğin Van Gogh’un en meşhur resimleri Fransa’nın Provence şehrinde ortaya çıktığı değerlendirilir. Eleştirmenler söz konusu eseri incelerken de genellikle “Van Gogh’un Paris Resimleri Provence’dakiler Kadar İlgi Çekmiyor” yorumları yapabiliyorlar..

Van Gogh’un 135 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Eseri

Sizler de resim sanatına ilgiliyseniz ve kendinizi bu alanda geliştirmek isterseniz Buraya Tıklayarak Resim Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Resim eğitimi hakkında aklınızda olan ve sitemizde gideremediğiniz sorunların çözümü için Buraya Tıklayarak iletişim bölümüne yönlenebilir, iletişim kanallarımızdan 7/24 bizlere sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Aklınızdaki soru işaretlerini doğrudan bize yöneltmek isterseniz de bizleri arayıp Ücretsiz Deneme Dersi talep edebilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!