Erturgut Sanat ailesi uyuyamayanların yanında!! Bugün sizler için Uyku İçin En İyi Şarkıları listeleyeceğiz. Bu şarkılar tabi ki kafamıza göre listemelemedik, tavsiyeler tamamen bilimsel araştırmalar sonucunda bir araya geldi. Müzik yetişkinlerin daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olabilir. Dünyanın dört bir yanından yapılan araştırmalar bunun için iyi ve sağlam bir bilimsel neden buldu. Kendi uyku saatinizi daha iyi hale getirmek için bu basit numaradan yararlanabilirsiniz.

İşin püf noktası şu: Kalbiniz gibi atan müzikleri dinleyin. Hong Kong’da yapılan bir araştırmada, üç ay boyunca her gece yatmadan 30 ila 45 dakika önce müzik dinleyen katılımcıların daha hızlı uykuya daldıklarını, daha derin uyuduklarını ve ertesi sabah daha dinlenmiş hissettiklerini saptadı. Bu şarkılar dakikada 60 ila 80 vuruş arasında bir tempoya sahipti, bu da uykuya daldığımızda yaklaşık kalp atış hızımız oluyor.

Evet, kalp atış hızınızı sakinleştirici müzikle senkronize ederek yıpranmış iç çalışmalarınızı tam anlamıyla evcilleştirebilirsiniz. Kalp atış hızınız yavaşlar, kan basıncınız düşer, stresiniz erir ve çok geçmeden vücudunuz tatlı bir uykuya dalar.

Uyku İçin En İyi Şarkılar

Klasik Müzik

Uyku İçin En İyi Şarkılar
Uyku İçin En İyi Şarkılar

Müzik ve uyku üzerine çalışmalar yapan Alman araştırmacı Laszlo Harmat’a göre, klasik müzik (özellikle telli çalgılar) uykusuzları uyutmak için en etkili olanıdır.

Mindlab çalışmasından klasik parçalar şunları içerir:

Modern besteci ve klasik müzisyen Max Richter, “Sleep” adında, gerçekten uyumak için tasarlanmış sekiz saatlik bir parça yarattı. (Ayrıca satın alınabilecek bir saatlik versiyonu da vardır.)

Pop Müzik

Uyku İçin En İyi Şarkılar
Uyku İçin En İyi Şarkılar

Yine Mindlab çalışmalara göre uyku için en iyi pop şarkıları şunlardır:

2015 yılında müzik platformu Spotify, kullanıcılar tarafından oluşturulan yaklaşık 3 milyon uyku çalma listesini gözden geçirdi ve Ed Sheeran’ın “Thinking Out Loud” şarkısının dünya çapındaki listelere hakim olduğunu tespit etti. İşte listedeki diğer şarkılar:

Elektronik Müzik

Uyku İçin En İyi Şarkılar

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!