Ünlü gitaristlerin penaları.. İstediğiniz tonda, istediğiniz müzik türünde gitar çalmak için gitarınızın ve aksesuarlarınızın bazı kriterlere uygun olmasını sağlamasınız. Hard rock yapmak istiyorsanız ona uygun manyetikli bir gitar seçmenizde yarar var ya da blues yapmaz istiyorsanız yumuşak tonlar barından bir amfi seçimi yapmanızda yarar var. Pedal seçimleri ise çek geniş bir dünyadır.. Bu bağlamda sadece gitar almak yapmak istediğiniz müzik türü için yeterli değildir.

Gitaristlerin penaları

Gitar çalmaya başlayan büyük bir çoğunluk duyar duymaz tutulduğu o gitar solosuna ya da parçadaki bir gitar geçişine özenerek ilk adımını atar. Halbuki bu adım çok geniş dünyaya açılan bir kapıdır. Bu kapıdan girdikten sonra müzik zevkiniz evrimleşebilir, yeni tonlar yakalamak için kendinizi bir teknisyen olarak da görmeye başlayabilirsiniz. Her şey o harika tonu yakalamak içindir. O harika ton için ise küçük bir şeyin katkısı oldukça büyüktür. O küçük şey hiç şüphe yok ki penadır..

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın..

Ünlü gitaristlerin penaları

Gitaristlerin Penaları

Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle tarihe adını yazdırmış olan gitaristlerin penalarını paylaşacağız. Söz konusu penalar ve özellikleri sizlere ton oluşturma ve rahat gitar çalımı hakkında biraz tüyo verebilir.. Ancak unutmayın, hayranı olduğunuz gitaristin signature gitarını almanız, kullandığı pedalları edinmeniz, amfilerini almanız onun gibi çalacağınız ya da onun tonunu yakalayacağınız anlamına gelmiyor.

Ünlü Gitaristlerin Kullandığı Penalar
Brian MayAn old British sixpence coin
Eric ClaptonErnie Ball Picks Heavy (0.94 mm)
John MayerDunlop Tortex 0.88 mm, Dunlop Tortex 1.14 mm
James HetfieldDunlop Tortex 0.88, Dunlop James Hetfield Black Fang 1.14
Angus YoungFender Extra Heavy
David GilmourD’Andrea TG 351 0.96 mm
Jimmy PageHercoFlex 75 (0.75 mm)
Mark TremontiDunlop Jazz III, Dunlop Nylon 1.0 mm
The EdgeD’Andrea Medium Nylon
Zakk WyldeDunlop Tortex Pitchblack Jazz (1.14 mm)
Billie Joe ArmstrongDunlop Tortex 0.73 mm, Dunlop Tortex 0.88 mm
Dave GrohlDunlop 0.73 mm Gator Grip
Billy GibbonsDunlop Gels Extra Heavy
Dave MustaineDunlop Tortex 0.73
Carlos SantanaV-Picks (3 mm)
Jimi Hendrix Dunlop’s Herco
Dimebag DarellDunlop Tortex 0.88 mm

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstrüman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada! Her daim sizi bekliyoruz..