Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle farklı bir konuyu, Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak konusunu ele alacağız.. Kendi başınıza Gitar pratiği yapmak da sıkıcı olabilir ve motive olmak zor olabilir. Televizyon izlerken bile solo alıştırma seanslarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair birkaç ipucu:

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak

Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak
Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak

Her gün veya hafta için özel bir uygulama zamanı ayırın. Isınmak ve gerçekten başlamak için yeterli zamanınız olması için en az 30 dakika ayırın. Her uygulama oturumu için belirli bir hedef oluşturun. İster yeni bir şarkı öğrenmek, ister zor bir pasaj alıştırması yapmak, isterse zamanlama üzerinde çalışmak olsun, odaklanmak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Rutininizi karıştırın. Canınız sıkılıyorsa, farklı bir yerde veya farklı materyallerle pratik yapmayı deneyin. Örneğin, her zaman ölçekler üzerinde çalışıyorsanız, bazı akorları atmayı deneyin veya tam tersi.

Bir metronom veya zaman tutmaya yardımcı olmak için davul makinesi. Bu, özellikle ritim duygunuzu geliştirmeye çalışıyorsanız faydalıdır. Kendinizi kaydetmek, ilerlemenizi değerlendirmek ve iyileştirilmesi gereken alanları belirlemek için harika bir yol olabilir. Ayrıca, geri dinlemek ve ne kadar ilerlediğinizi duymak her zaman tatmin edicidir.

Biraz çabayla, yalnızgitar çalışmasıkeyifli ve üretken olabilir. Bu ipuçlarını takip ederek, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilir ve bu süreçte oyununuzu geliştirebilirsiniz.

Gitar Çalarken TV İzlemenin Faydaları

Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak
Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak

Bu uygulama her gitariste uymuyor ve ailemi çıldırtıyor ama ben televizyonla gitar çalmayı inanılmaz rahatlatıcı buluyoruz ve aslında üç farklı şekilde daha iyi bir gitarist olmama yardımcı olduğunu düşünüyoruz.

Gitar çalmayı öğrenmeye başladığımda, ellerinize çok fazla bakarsınız ve bu da gitar çalma yeteneğimi gerçekten yavaşlatır. Televizyon açıkken oynamak gözlerimizi ellerden ayırır ve bizi akorlar, gamlar ve riffler oluşturmak için kas hafızama güvenmeye zorlar.

Ayrıca gam, arpej gibi teknik çalışmaları yaparken de çabuk sıkılabilirsiniz. Arka planda televizyon açıkken ve metronomum mutlu bir şekilde uzaktayken, Shark Planet’in bütün bir bölümü için teknik alıştırmalar yapabilirsiniz.

Son olarak, televizyon izlemek beynimizin bizi sürekli eleştirmekten ve fırını açık bırakıp bırakmadığımı merak etmekten sorumlu olan gergin, meşgul bölümlerimizin dikkatini dağıtıyor. Odağımız bölünmüş ve meşgul beynim meşgulken, daha özgür, daha az çekingen bir şekilde doğaçlama yapabiliriz.

Ayrıca, elinizde bir gitarla daha fazla zaman geçirmek harika. Zaten evde oturuyorsanız, çalıyor olabilirsiniz! Gitar pratiği yapmaya gelince, odaklanmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, bir geliştirmeniz gereken şey güçlü ritim duygusu. Bu, bir metronomla pratik yaparak veya iyi bildiğiniz şarkılarla birlikte çalarak yapılabilir. 

Ritimde sağlam bir temele sahip olduğunuzda, tekniğiniz üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu, nota alıştırmalarını ve temiz ve sorunsuz oynamayı öğrenmeyi içerir. Ek olarak, kulak eğitiminiz üzerinde çalışmak önemlidir. Bu, aralıkları, akor ilerlemelerini ve diğer melodik öğeleri tanımlamayı öğrenmeyi içerir. Bu alanlara odaklanarak daha iyi bir gitarist olmak için ihtiyacınız olan becerileri geliştirebilirsiniz.

Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak
Televizyon İzlerken Gitar Çalışmak