Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Tek Başına Keman Öğrenilir Mi? konusunu ele alacağız.. Bu mümkün, ama iyi bir fikir değil. Ve bir miktar yüz yüze eğitim olmadan yüksek derecede başarıya ulaşmak muhtemelen imkansızdır. Bu mutlaka özel ders anlamına gelmez, ancak çalmayı bilen insanlarla sosyal bağlarınız yoksa muhtemelen iyi bir kuruma ve öğretmene ihtiyacınız vardır. Keman çalmak breakdans kadar fiziksel olarak yorucu değildir, ancak teknik konusunda çok dikkatli olmadıkça gerçek bir yaralanma şansı vardır. Tekrarlayan gerilme yaralanmaları çok kötü bir şeydir ve birçok kemancı için büyük bir tehlikedir.

İyi bir öğretmen, vücudunuzdaki gerilimi en aza indiren ve kendinizi incitme şansınızı en aza indiren keman çalma yollarını bulmanıza yardımcı olabilir ve bu kesinlikle verdiğiniz paraya değer. Haftalık özel ders almaya gücünüz yetmiyorsa, en azından birkaç haftada bir tekniğinizi doğru yöne yönlendirecek birini bulmaya çalışın. Bir öğretmenle bu tür bir program yapmak mümkün mü sizin için bir soru işareti olabilir, ama tamamen kendi başınıza yapmaktan sonsuz derecede daha iyi olurdu.

Keman Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Tek Başına Keman Öğrenilir mi?

Tek Başına Keman Öğrenilir Mi?
Tek Başına Keman Öğrenilir Mi?

Keman çalmayı veya herhangi bir enstrümanı yeterli zaman, sabır ve pratikle öğretmen olsun ya da olmasın öğrenebilirsiniz. Ancak deneyimlerimize göre, birçok enstrümanda, özellikle de kemanda, öğretmen olmadan gerçekten yetersiz kalan şey, uygun tekniktir. İyi bir eğitim olmadan, büyük ihtimalle yayı yanlış tutarsınız, kemanı yanlış tutarsınız, ağırlığı desteklemek için çeneniz yerine elinizi kullanırsınız. Aslına bakarsanız saydığımız tüm bu unsurların bilinmemesi ya da yanlış öğrenilmesi durumunda kemanı çalmayı imkansız hale getirir.

Örneğin, dengeli bir yay tutuşu olmadan iyi, akıcı bir staccato elde etmek neredeyse imkansızdır ve bir süre sert çaldıktan sonra kolunuzun gerçekten ağrımasına neden olabilir. Pürüzsüz, sabit bir ses elde etmek için de mücadele edeceksiniz. Kötü bir keman tutuşu pozisyon değiştirmeyi çok daha zor hale getirecek (yine ilk başladığınızda yapmadığınız bir şey) ve akordu çok daha hatalı hale getirecektir. Kemanın ağırlığını da destekliyorsanız, parmaklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde hareket ettirmek için de mücadele edeceksiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat ailesi olarak sizleri her zaman çay ve kahve içmek için de merkezimize bekliyoruz. Yaşasın sanat ve sanat muhabbetleri! Ayrıca konsol oyunlarında iddialıysanız mutlaka bizimle tanışmalı ve türlü oyunlarımız ile bizimle kapışmalısınız. Özellikle Fifa22’de rakip tanımayan iddialı öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve arkadaşlarımız gün içinde merkezimizde rakip aramaktadır :))