Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Spotify Ve iTunes’a Şarkı Yüklemek konusunu ele alacağız.. Şarkılarınızı Spotify, iTunes, Amazon’da yayımlamanın en iyi yollarından biri, onları tek seferde tüm büyük sitelere yükleyebilen bir müzik dağıtıcısı kullanmaktır. Şarkılarınızı daha büyük müzik mağazalarında ve çevrimiçi akış hizmetlerinde yayımlamak için bir plak şirketiyle anlaşmanız gerekmez.

Bir plak şirketinin parçası olmaktan kaynaklanabilecek kafa karışıklığı ve lisans anlaşmazlıkları karmaşıklığına bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Ayrıca, müziğiniz için çok sayıda akış elde etme konusunda iyiyseniz, telif ücretlerinizin büyük çoğunluğunu ondan alırsınız!

Bu hizmetlerden bazıları ön ödeme gerektirmez. Çoğu platform, özellikle ‘ücretsiz’ bir plana sahipseniz, şarkılarınızı satarak ve yayınlayarak kazandığınız paranın küçük bir yüzdesini alacaktır. Öte yandan, bazı platformların üyelik oranları o kadar ucuz ki, onları ücretsiz olanlarla pratik olarak bir araya getirebiliriz.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Spotify Ve iTunes’a Şarkı Yüklemek

RouteNote

Spotify Ve iTunes'a Şarkı Yüklemek
Spotify Ve iTunes’a Şarkı Yüklemek

Ücretsiz müzik dağıtımı denilince aklımıza ilk olarak RouteNote geliyor. Yeni başlayan biriyseniz, burası sizin için doğru yer. Bu platformla ilgili en iyi şey, kullanım kolaylığıdır. Sadece birkaç tıklama ile yüklemeye başlayabilirsiniz. Bundan daha basit olamaz. Dağıtım muhteşem değil, ancak yeni başlayanlar için kesinlikle yeterince iyi.

RouteNote, müziğinizi bir çok çevrimiçi mağazaya ve platforma dağıtır, bu da başlangıç ​​olarak sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Spotify, iTunes, Apple Music ve diğer küresel hizmetler de dahildir.

RouteNote, kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar için de mükemmeldir. Şarkı yüklemek, dağıtımın yanı sıra tamamen ücretsizdir. Ancak, müziğiniz satılmaya başladığında, komisyon ücretinin %15’ini gözden çıkarmalısınız. Bu size çok yüksek geliyorsa, önceden bir ücret ödeyebilirsiniz ve ödedikten sonra her kuruş sizde kalır.

Halihazırda büyük bir takipçi kitleniz yoksa, tavsiyemiz ilk seçenekle başlamak ve daha sonradaha fazla akış almaya başladığınızda premium dağıtıma geçmek olacaktır. Bununla birlikte, büyük akış sayılarına sahip çok sayıda sürümünüz varsa, aylık sabit bir ücretle dağıtıma gitmek daha iyi olabilir.

Amuse

Spotify Ve iTunes'a Şarkı Yüklemek
Spotify Ve iTunes’a Şarkı Yüklemek

Amuse, ilginç iş modeli sayesinde kesinlikle kalabalığın arasından sıyrılan şirkettir. Bu platform, müziğinin dağıtımıyla başlamak isteyen herkes için ücretsizdir. Daha da önemlisi, para kazanmaya başladığınızda hiçbir ücret ödemezsiniz.

Bu platforma bir kere müzik yüklediğinizde Amuse’un, diyelim ki izcileri tarafından takip edileceksiniz. Her şey, akışlarınızın sayısını sayan bir bilgisayardan başka bir şeyle başlamaz. Belirli sayılara ulaştığınızda, şirketten insanlar keşif yapmaya başlayacak. Seni ilginç bulurlarsa, muhtemelen bir çeşit teklif alacaksın.

Anlaşmayı imzaladığınızda şirket oyuna girer. Çeşitli promosyon türlerine, liste sunumuna, gelecekteki projeleri finanse etmeye vb. gibi konularda sizden para kazanmayı umacaklardır. İmzasız sanatçılar tüm parayı alırken, bu durumda 50/50’lik bir bölünmeye göze almalısınız. Kulağa çok fazla gibi gelebilir, ancak hemen hemen her markanın yaptığı budur. Ayrıca Amuse’un birçok büyük plak şirketi ile ortaklıklar imzaladığını ve müzik endüstrisinden birçok büyük ismin bu şirkete yatırım yapmaya başladığını da unutmayın.

Stem

Spotify Ve iTunes'a Şarkı Yüklemek

Diğer birçok hizmet gibi, Stem de tamamen ücretsizdir. Şarkı yüklemek size hiçbir şeye mal olmaz, ki bu harika. Ancak bu platformu daha da iyi yapan şey komisyon ücretinin düşük olmasıdır, sadece %5’tir. Mali açıdan, güvenebileceğiniz bazı pratik faydalar var. En iyisi, şarkı yapım sürecine dahil olan tüm tarafların doğrudan platformdan kazanabilmesidir.

Bu sadece şarkı yazarları değil, aynı zamanda yapımcılar, sanatçılar için de harikadır. Tüm süreç çok basittir. Müziğinize dahil olan herkes platforma kaydolur ve ardından kimin ne alacağını belirlemeniz gerekir. Pay belirlendikten sonra, para gelmeye başladığında herkes yüzdesini alır. Kesinlikle çok adil ve harika.

Soundrop

Spotify Ve iTunes'a Şarkı Yüklemek

Yukarıda listelenen hizmetlerle karşılaştırıldığında, bu biraz farklıdır. Sounddrop , cover şarkıların lisanslanmasında uzmanlaşmış bir şirkettir.

Bazı popüler şarkıların cover’ını yapmak, kariyerinize başlamak için kesinlikle harika bir yoldur. Muhteşem coverları sayesinde yörüngeye fırlatılan pek çok sanatçı gördük. Ancak, bir şarkıyı coverlamak bugünlerde biraz daha karmaşık. Çoğu durumda, orijinal sanatçı şarkıyı indirmeyi talep edecektir. Diğerleri daha pragmatik olacak ve bir şarkıdan elde edilen paradan pay talep edecek.

Sounddrop sayesinde artık bu tür şeyler için endişelenmenize gerek yok. Sadece şarkı başına 10 dolar ödeyin ve istediğiniz her şeyi coverlayabilirsiniz. Bu platform aynı zamanda kendi müziğinizi dağıtmanıza da olanak tanır. Yüklemeler ücretsizdir, ancak hizmet daha sonra kazandığınız her şeyin %15’ine mal olur ve bu ortalama bir ücret gibi görünür.

Kısacası

Şarkılarınızı tüm büyük sitelere aynı anda yükleyebilecek bir müzik dağıtıcısı kullanmak, onları Spotify, iTunes, Amazon ve diğerlerine ulaştırmanın en etkili yöntemlerinden biridir. En popüler müzik mağazalarında ve çevrimiçi akış hizmetlerinde öne çıkmak için bir plak şirketiyle anlaşmanız gerekmez. 

Bunlar, en kolay ve en ucuz müzik dağıtımını sunan platformlardan bazıları. Gördüğünüz gibi, çoğu ücretsiz yükleme sunarken, daha sonraki ücretler nispeten kabul edilebilir bir seviyede. Hangisini seçeceğiniz size kalmış.

Yine de, bunların hiçbirinde yanlış gitmeyeceğinizden oldukça eminim. Tabii ki, müziği kendi başınıza dağıtmayı deneyebilirsiniz, ancak çok fazla çaba gerektirecek ve kesinlikle çok daha fazla zaman alacaktır, buna harcanan zaman da bir sanatçı için çok daha yaratıcı bir şeye harcanabilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir