Işığın size doğru yerden geldiğine emin olun
Selfie çekilirken eğer dışarıda fotoğraf çekecekseniz gün batımından yarım saat öncesini tercih edebilirsiniz, eğer iç mekanda çekim yapacaksanız ışığın yüzünüze çok sert gelmediği yerleri tercih edebilirsiniz.

nasil-daha-guzel-selfie-cekilirDoğru arkaplanı seçmeye çalışın
Selfie çekerken dikkati dağıtmaması için arkaplanı mümkün olduğunca sade seçmelisiniz. Arkaplan karmaşık olursa dikkati dağıtır ve sizin ön plana çıkmanızı engeller.

Kendinizi, yüzünüzü tanıyın
Selfie çekerken daha güzel çıkmak için yüzümüzü iyi tanımalıyız, hangi açıdan daha güzel çıktığımızı bilmeliyiz ki, poz verirken fotoğraflarımız hep istediğimiz gibi gözüksün. Çoğumuzun yüzü simetrik değildir, bu sebeple bir taraftan çekilen fotoğraflar daha güzel gözükecektir, örneğin burnumuz hangi tarafa yatıksa yatık olduğu yönden çekilen fotoğraflarda burnumuz daha da güzel gözükecek fakat tam tersi yönden çekilen fotoğraflarda burnumuz olduğundan da uzun gözükecektir.

Doğal olmaya çalışın
Doğal olmadığımız zaman fotoğrafa bakan kişiler de yapaylığın farkına varacak ve fotoğrafları beğenmeyeceklerdir, bu sebeple fotoğraflarda doğal durmaya çalışarak yapay hareketler yapmaktan uzak durmalıyız, özellikle dudak bükme gibi şeyler fotoğrafın itici gözükmesine sebep olabilir.

Fotoğraflarınızı düzenleyin.
Fotoğraf çektikten sonra fotoğraflarınızda bazı ufak düzenlemeler yaparak fotoğraflarınızın renkleriyle oynayarak fotoğraflarınızı daha göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Geniş açı lensi kullanabilirsiniz.
Farklı görünen şeyler de ilgi çeker, telefonla fotoğraf çekmek isteyenler için farklı geniş açı lensleri satılmaktadır, bu lenslerden kullanarak ilginç fotoğraflar çekebilirsiniz.

Gıdıyı azaltmak veya yok etmek için çenenizi öne çıkartın
Eğer gıdımız varsa ve fotoğraflarda gıdımızın çıkmasından ve bu sebeple kilolu gözükmekten mutlu değilsek fotoğraf çekilirken çenemizi çok yapay durmayacak şekilde biraz öne çıkarabiliriz, böylelikle gıdımız daha gergin duracak ve pek de belli olmayacaktır.

1’den çok fotoğraf çekin
Çekebileceğimiz fotoğrafların sayısında sınıf olmadığı için selfie çekerken hem poz verdikten sonra bir kaç tane daha fotoğrafı ardı ardına çekersek belki de ilk çektiğimizden çok daha güzel kareler yakalayabiliriz.

Selfie çubuğu kullanın.
Selfie çıktıktan sonra ortaya çıkan selfie çubukları daha geniş fotoğraflar çekmemiz için kullanışlı oluyor, fakat bazı fotoğrafları da çirkin hale getiriyor, fotoğrafta kaç kişi olacağınıza, arkanızda yer alacak manzaraya göre selfie çubuğu kullanırsanız daha güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Zamanlayıcı kullanın.
Selfie çubuğu kullarak herkesi tek fotoğraf karesinde toplamak mümkün fakat kolunuz da her fotoğrafın baş kahramanı olsun istemiyorsanız telefonunuzun zamanlayıcı özelliğini kullanabilirsiniz. Böylelikle tamamen doğal duran, başkası çekmişcesine fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca “22 maddede telefonla nasıl daha güzel fotoğraf çekilir” yazımızı da okumanızı öneririz.

Ya da burada yazanlarla hiç uğraşmayıp, ben olduğum gibi iyiyim deyip, kendinizle barışık olup gönlünüzce fotoğraf çekebilirsiniz.