Google artık sadece şarkı söyleyerek veya ıslık çalarak müzik aramanıza izin veriyor.

“Da daaaa da da daaaa na naa naa ooohh yeah” diye giden şarkıyı biliyor musunuz? Ya da gitar akorları ile başlayan “da na na naa”?

Bir şarkının adını veya herhangi bir kelimeyi hatırlayamadığınızda, melodinin öylece kafanıza takılı kaldığı sinir bozucu o anları sizler de yaşadınız değil mi?

Artık o kadar da sinir bozucu değil… hatta Google ile eğlenceli bile diyebilirizJ

Daha önce unutulmuş bir müzik parçasını sadece melodisiyle arayamayan, dünyanın her yerinden klasik müzik severler için bir hayat kurtarıcı bir uygulama: Hum to search!

Google Hum

Artık Google ile, sadece mırıldanarak, söyleyerek veya ıslık çalarak istediğiniz herhangi bir şarkıyı veya senfoniyi arayabilirsiniz.

Google’dan Hum To Search

“Hum to search ” adlı yeni bir özellik olan güncelleme, Google’ın Search On etkinliğinde duyuruldu ve 16 Ekim’den itibaren kullanıma sunulacağı bildirildi.

Bu güncelleme, kullanıcılarına sözü olmayan veya sözlerini hatırlayamadıkları bir müzik parçasını bulmalarını vaat ediyor.

Kendiniz de denemek için, telefonunuzda Google Arama uygulamasına girin ve mikrofon simgesine dokunun. Google’a “Bu Şarkı Nedir” diye sorun ve ardından ıslık çalın, mırıldanın veya şarkı söyleyin.

Google Asistan kullanıyorsanız, telefonunuza “hey Google, bu şarkı nedir?” Diye sormanız yeterli.

Ardından Google, melodiyi söylemeniz, mırıldanmanız veya ıslık çalmanız için size 10 ila 15 saniye verir ve ardından size en olası gördüğü şeyden başlayarak olası eşleşmelerden bir seçim sunar.

Şarkıları Kafana Takma! Onları Google’a Mırıldan!

Teknoloji devine göre bu özellik, kullanıcının müzik kulağı olmasa bile çalışmalıdır. Bu yüzden tonlamanızın yerinde olup olmaması konusunda çok da fazla endişelenmenize gerek yok…

Google kendi bloğunda bunu şu şekilde açıklıyor:

“Bunu açıklamanın kolay bir yolu, bir şarkının melodisinin parmak izi gibi olmasıdır: Her birinin kendi benzersiz kimliği vardır” 

“Uğultunuzu, ıslığınızı veya şarkı söylemenizi doğru” parmak iziyle “eşleştirebilecek makine öğrenimi modelleri geliştirdik.

“Aramaya bir melodi mırıldandığınızda, makine öğrenimi modellerimiz sesi şarkının melodisini temsil eden sayıya dayalı bir diziye dönüştürür; modeller, şarkı söyleyen, ıslık çalan veya mırıldanan insanlar da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklara göre şarkıları tanımlamak için stüdyo kayıtları olarak düzenelnir.”

Algoritmalar, eşlik eden enstrümanlar ve sesin tını ve tonu gibi diğer tüm ayrıntıları da ortadan kaldırıyor. Elimizde kalan şey ise şarkının sayıya dayalı sıralaması veya parmak izidir. “

Hum to search! Android ve iOS’ta mevcut.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direk sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Toplu taşımaya yakın 

+ Yunuslar durağı Otobüs Durağı 10 m. uzaklıkta 

+ Karşıyaka çarşı Metro Durağı 400 m. uzaklıkta 

+ Yunuslar durağı Tramvay 50 m. uzaklıkta

+ Karşıyaka iskele Vapur İskelesi 400 m. uzaklıkta