Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle birlikte Saksafon Ağızlığına Kamış Nasıl Takılır? konusunu ele alacağız.. Saksafonu doğru çalabilmek için öncelikle sesin çıkmasını sağlayan aksamlarına hakim olmanız gerekiyor. Saksafonda ses çıkaran temel aksam kamıştır. Kamışı saksafon ağızlığa doğru yerleştirmediğinizde doğru nota basmaktan ziyade doğru üflemeniz de imkansızlaşır..

Saksafon Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşarak randevu oluşturabilirsiniz..

Saksafona Kamış Nasıl Takılır?

Kamışı Islatın: İlk olarak kamışın ince ucunu ağzınıza alıp ıslanması için yaklaşık 5 ila 10 saniye bekletin. Kamışın verimli çalışması için ıslak olması gerekir. Daha sonra döndürün ve diğer ucundaki düz kısmı ıslatın..

Saksafona Kamış Nasıl Takılır?

Ağızlığı Islatın: Islak kamışı masanın üzerinden silerek ağızlığın bu kısmını ıslatın. Çok fazla neme ihtiyacınız yok, sadece kamış ve ağızlığı birbirine yapıştırmak için yapıştırıcı görevi görecek kadar ıslatın.

Kamış ve Ağzılığı Hizalayın: Artık kamışı ağızlığa yerleştirmeye hazırsınız. Ağızlığınızın ucuyla aynı hizaya gelecek şekilde kamışın ucunu ağızlığına hizalayın. Tükürüğünüz sayesinde iki yüzey birbirine yapışmalıdır.

Saksafona Kamış Nasıl Takılır?

Yüzüğü Yerleştirin: Ardından, her iki parçayı da bir arada tutacak olan bağları yani yüzüğü birleştireceğiz. Vidaları gevşetmeniz ve bağı dosyalanmış parçanın hemen altına kaydırmanız gerekecek. Vidaların merkezi, kamışın merkezinin altında olmalı ve vidalar her zaman ağızlığın sağ tarafında olmalıdır.

Saksafona Kamış Nasıl Takılır?

Bağlamayı iki Kez Kontrol Edin Ve Sıkın: Bu son aşamada, her şeyin doğru şekilde sıralandığını iki kez kontrol etmek yerinde olacaktır.. Ağızlık veya kamış kenarları, ağızlığın kenarlarıyla mükemmel bir şekilde hizalanmalıdır.

Saksafona Kamış Nasıl Takılır?

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..