Erturgut Sanat ailesi bugün Instagram Kullananlar İçin 4 Fotoğraf Tüyosunu sizler için ele alıyor.. Fotoğraf çekmek son yüzyılın belki de en fazla rağbet gören sanatıdır. Gelişen teknoloji ve derinlik sensörleriyle birlikte bu sanat hepimizin cebinde taşıdığı telefonlara kadar da indi üstelik. Artık yalnızca fotoğraf çekmek değil, sosyal medya platformları üzerinden çektiğimiz fotoğrafları paylaşmak ve insanlara sunmak da bir o kadar kolaylaştı. 

Tabi ki hal böyle olunca özellikle instagram gibi fotoğraf platformlarında paylaştığımız fotoğraflarda daha ayrıntıya iner, daha sanatsal kareler aramaya başlar olduk. 

Biz de bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için instagram kullananlar için 4 özel fotoğraf tüyosunu bir araya getirdik. Eğer siz de paylaştığınız fotoğraflarda daha fazla sanatsal öğeye yer vermek ve daha başarılı fotoğraflar çekmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

Fotoğrafçılık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Instagram Kullananlar İçin Tüyolar

Altın Saati Unutmayın 

Instagram Kullananlar İçin 4 Fotoğraf Tüyosu

Yeni başlayan bir fotoğrafçı olarak, muhtemelen güneşin doğuşundan bir saat sonra ve batmadan bir saat önce olan saatlerin altın saat olarak adlandırıldığını duymuşsunuzdur. Bu zaman dilimi genellikle günün en fotojenik zamanı olarak kabul edilir.

Güneş tam doğmadan önce ya da battıktan hemen sonraki saatler de bir o kadar değerli olsa da ışık anlamında en başarılı fotoğraflar bahsettiğimiz altın saatte çekilir. 

Tek Kareyle Sınırlı Kalmayın

Instagram Kullananlar İçin 4 Fotoğraf Tüyosu

Bir fotoğraf çekerken yalnızca tek kare çekmek çoğu zaman yeni başlayan fotoğrafçıların yaptığı bir hatadır. Aynı kadrajı birkaç defa farklı açılardan ve ayarlarla pozlamak size mükemmel sonucu verecek en değerli ipucu olabilir. 

Fotoğraf stilinizi keşfetmenize yardımcı olmanın yanı sıra, deney, fotoğrafa yaratıcı bir unsur ve eğlenceli bir yön katıyor ve bu da sürecin tadını daha fazla çıkarmanızı sağlıyor. Bu nedenle, ölçekle oynayın, dijital manipülasyonla deney yapın, sahne ve farklı dokulardan yararlanın ve farklı ortamları keşfedin.

Teknik Detaylara Hakim Olun

Instagram Kullananlar İçin 4 Fotoğraf Tüyosu

Fotoğraf çekerken kadraj, ışık, kompozisyon gibi pek çok önemli değişkeni bilmek dışında bir diğer taraftan ekipmanlarınızı tanımak da son derece önemlidir. Eğer yanlış ekipman ile yola çıkarsanız en doğru anda en doğru yerde de olsanız istediğiniz kalitede bir fotoğrafı yakalayamazsınız. 

Yalnızca cep telefonu ile fotoğraf çekiyor bile olsanız telefonunuzun özelliklerini derinlik sensörünü ya da ışık hassasiyetini bilmeniz sizi sıradan, fotoğraf çeken birinden ayırmak için yeterlidir. 

Sınırlarınızı Aşın 

Instagram Kullananlar İçin 4 Fotoğraf Tüyosu

Amatör bir fotoğrafçı olarak fotoğraf sanatıyla başa çıkabiliyor olsanız da, sınırlarınızı aşmak için kendinizi zorladığınızda fotoğraflarınızda hızlı gelişmeler göreceksiniz. Bir fotoğrafçı olarak sizi neyin korkuttuğunu anlamaya çalışın. Gerçek insanların portrelerini çekerken, bir manzarayı doğru bir şekilde çekerken veya gece şehir manzarasında poz almak için mücadele ederken… Sizi zorlayan şeyi bulun ve üzerine gidin.

Güvenli alanınız dışında karşınıza çıkan fırsatları aramaktan ve evet demekten korkmayın; sizi aşina olmadığınız ekipmanı kullanmaya veya yeni deneyimlerle uğraşmaya zorlayabilecek fırsatlar. Konfor bölgenizden çıkarak, varsayılan olarak kendinizi daha iyi bir fotoğrafçıya dönüştüreceksiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.