Erturgut Sanat ailesi bu yazımızda sizler için Pratik Yaparken Maksimum Verim Almak konusunu ele alacağız.. Hiç herhangi bir parçaya, akora ya da gama çalışırken bir yerde takılıp kaldığınızı hissettiniz mi? Saatlerce çalıştığınız halde bir adım ileri gidemediğinizi ya da bir türlü kaslarınızın yapmak istediğiniz şeye yanıt vermediğini? Aslında bu pek çok müzisyen için var olan bir süreçtir. Pratik yaparken maksimum verim almak için de her müzisyenin bilmesi gereken bazı adımlar da bu sorunun çözümü olarak karşımıza çıkar. 

Çoğu zaman, bilgiyi saklamak için uğraşmanızın ya da zor bir akor ya da örüntüyü çözememenizin nedeni kafanızdadır. İşte kendi beyninizi keşfetmek ve pratik zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için öğrenme eğrinizi en üst düzeye çıkarmak için birkaç ipucu.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşıp randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım 

Pratik Yaparken Maksimum Verim Almak

Sabırlı Olun   

Pratik Yaparken Maksimum Verim Almak

Her şeyden önce, öğrenme eğrisinin ne olduğunu düşünün. İnsan beyninin bilgiyi işleme şekli, midenin yiyecekleri işleme biçimiyle aynıdır. Sadece doymadan önce çok fazla yiyebilirsiniz. Beyin de benzerdir, odak, bu kadar çok bilgi aldıktan sonra, daha fazlasını emmeden önce sindirmek için zamana ihtiyaç duyar.

Öğrenme eğrisine zaman içinde bir öğrenme grafiği üzerinde bakacak olsaydınız, bir merdivene benzeyecekti. İlk kez bir enstrüman aldığınızda, bir şeyleri çok çabuk öğrenmeye meyillisiniz ve bir süre sonra ne yaparsanız yapın ilerleyemeyeceğiniz bir platoya çarpmış gibi hissediyorsunuz.

Bunun üstesinden gelmenin en iyi yolu, gerçeği kabul etmek ve bunun üzerinden pratik yapmaya devam etmektir. Bir yere varamadığınızı hissedebilirsiniz, ama aslında varsınız. Bilinçaltı her zaman arka plandaki şeyler üzerinde çalışır. Kendinize karşı sabırlı olun ve öğrendiklerinizi özümsemeniz için kendinize zaman verin. İlerlemenizi yavaşlatmak için izin verin.

Pratik Yapma Zamanınızı Planlayın

Pratik Yaparken Maksimum Verim Almak

Kendi mutluluğunuz ve kendiniz için yaptığınız bir bağlılık ve bir yatırım enstrümanı öğrenmek.

Bununla birlikte, tabi ki hayatın da gerçekleri vardır. İşlerimiz, projelerimiz ya da okulumuz her zaman müzik çalışmamız için yeterli süreye sahip olmamamızı sağlayabilir. Pratik zamanınızı bir işte yaptığınız gibi planlayın. Ve pratik yaptığınız zamanı işlerinizle eşit derecede önemli hale getirin.

Haftanız boyunca pratik yapabileceğiniz bir süre ayırın ve öğrenmenizde çok daha hızlı bir şekilde başarılı olabilirsiniz. 

Pratik Yaparken Doğru Noktalara Odaklanın

Pratik Yaparken Maksimum Verim Almak

Enstrümanınızı elinize almadan önce ne üzerinde çalışmak istediğinize karar verin. Pratik yaparken zamanınızla ne yapacağınıza dair bir akış planına sahip olmak, ihtiyaç duyulmayan şeyleri uygulamak için ne kadar zaman harcandığını en aza indirecektir.

Performansı uygulamak ve parçaları bir araya getirildikten sonra müzikal hale getirmek faydalı olsa da, sadece sorunlu alanlardan ziyade bütün bir parçadan geçmek çok daha uzun sürüyor.

Hataların nerede yapıldığının farkında olun ve özellikle bu alanlara odaklanın. Bir sorun alanına hakim olduktan sonra, yalnızca zor bölümü oynatmakla kalmayıp aynı zamanda oynayabildiğinizden emin olmak için etrafındaki bölümleri eklemeye başlayın. Bu konuda rahat olduğunuzda, bir sonraki sorun alanına geçin. Tüm parçaları nispeten iyi çalabildikten sonra tüm parçayı pratik yapın.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!