Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı? konusunu ele alacağız.. Müzik eğitimine başlarken pek çok insan size farklı bilgiler verir. Bazıları önce kuramsal alt yapı kurmanızı, bazıları çalması ve öğrenilmesi daha yaygın olan gitar gibi bir enstrüman seçmenizi, bazıları ise piyano gibi temel bir enstrümandan yola çıkmanız gerektiğini söyler. Peki piyano, müziğe başlamak için doğru enstrüman mı? 

Pek çok otoriteye göre piyano müziğe başlamak için doğru enstrüman. Neden mi? İşte biz de bugünkü yazımızda piyano müziğe başlamak için doğru enstrüman mı sorusuna cevaplar veriyoruz. Eğer siz de müziğe ilk adımınızı atmak istiyorsanız ya da bir süredir müzik eğitimi alıyor ve yolunuzun doğruluğunu teyit edecek bir şeyler arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?

Ses Çıkarması Kolaydır      

Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?
Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?

Piyanodan nasıl ses çıkarırsınız? Piyano tuşuna basıyorsun. Bundan daha basit bir ses çıkarma yöntemi olamaz. Piyanoların çalınması çok basit olduğu için, çocuklar elleri klavyeyi kullanacak boyut ve güce sahip olur olmaz müzik çalışmalarına daha erken başlayabilirler. Böylece gitar, keman, çello gibi fiziksel olarak tanışmanız gereken enstrümanlardan daha kolay bir şekilde müziğe başlarsınız. 

Müziği Anlaması Daha Kolaydır

Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?
Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?

Piyano, öğrencilerin müzik okumayı öğrenmelerine yardımcı olacak harika bir araçtır. Klavyenin nasıl düzenlendiğinden dolayı, hem melodilerdeki hem de akorlardaki perdeler arasındaki ilişkileri ve nasıl yazıldıklarını görmek daha kolaydır.

Ayrıca, piyano çalmak çok basit olduğu için, bir öğrenci zor teknikle mücadele etmek yerine müzik okumayı öğrenmeye odaklanabilir.

Doğru Sesleri Tanımanızı Sağlar

Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?
Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?

İyi ayarlanmış bir piyano, tuşa bastığınızda her zaman doğru notayı verir. Bu, genç piyano öğrencisinde keskin bir ses duygusu geliştirir. Diğer enstrümanlar, doğru sesi elde etmek için iyi nefes kontrolü veya tam parmak yerleşimi gerektirir; bu, henüz iyi bir perde hissine sahip olmayan yeni başlayanlar için çok zor olabilir.

Aynı zamanda keman veya flüt gibi birçok enstrüman, iyi bir ton üretmek için yüksek düzeyde beceri gerektirir. Bir öğrencinin enstrümanını gerçekten iyi seslendirmek için kas kontrolüne sahip olması yıllar alabilir. Piyanoyla bir tuşa basarsın ve bir nota çıkar ve kulağa harika gelir. 

Başka Bir Enstrümana Geçmek İçin İyi Bir Temel Sağlar

Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?
Piyano Müziğe Başlamak İçin Doğru Enstrüman Mı?

Piyano, bir müzik öğrencisinin diğer enstrümanları incelemeyi veya piyanoda kalmayı tercih edip etmediğine bakılmaksızın başlamak için harika bir yerdir. Piyano çok yönlü olduğu için, öğrenciler onu incelemek için çok ödüllendirici yıllar harcayabilir ve güzellik ve beceri ile daha karmaşık parçalar çalma yeteneklerinde büyümeye devam edebilirler. Ayrıca müzik anlayışlarını, müzik teorisi anlayışlarını ve piyano ile geliştirdikleri diğer tüm müzik yeteneklerini yeni bir enstrüman çalışmalarına da getirebilirler.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir