Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Doğru Keman Öğretmeni Seçimi konusunu ele alacağız.. Öğretmen seçmeye çalışmadan önce durun, derin bir nefes alın, bir öğretmenden ne istediğinizi düşünmek için kendinize zaman tanıyın. Dünyada her türden insan vardır ve bunlara müzik derslerinin potansiyel alıcıları olan ebeveynler ve çocuklar dahildir. Kendinize sorabileceğiniz sorulardan birkaçını makalemizde ele alacağız. Bu sorular bağlamında doğru öğretmeni seçmek için ilk adımı atabilirsiniz..

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Doğru Keman Öğretmeni Seçimi

Doğru Keman Öğretmeni Seçimi
Doğru Keman Öğretmeni Seçimi

Doğru öğretmen seçiminden önce dersleri daha verimli kılacak unsurları kendinize sorular sorarak pekiştirebilirsiniz. Böylelikle öğretmen, öğrenci ve ebeveyn üçgeninin ilk aşamasını olan ebeveyn kısmını halletmiş oluruz..

  • Çocuğuma bu projede yardım etmeye her hafta ne kadar zaman ayırmaya istekliyim? Çocuğun muhtemelen bir enstrümanı öğrenmenin zaman taleplerini karşılamak için diğer ayrıntıların yanı sıra zamanı yönetmek için yardıma ihtiyacı vardır.
  • Çocuğumla evde çalışabilmek için dersi öğretmen ve çocukla birlikte oturup anlamadıklarımı sormaya istekli miyim? Bu, ebeveynin, çocukla birlikte çalışmak isteyen veya çocuğun ders sonunda bırakılıp alınmasını tercih eden bir öğretmen arayabilsin diye iyice düşünmesi önemlidir.
  • Çocuğumun, sistematik olarak ilerlemesi ve konservatuar sınavlarına girebilmesi için temel müzik teorisinin yanı sıra enstrüman üzerinde teknik oluşturma etrafında bir eylem planı ve sonuç odaklı hedefleri olan sevecen bir öğretmen deneyimi yaşamasını istiyor muyum? Yoksa sadece bir hobi olarak kalsın ve kendini geliştirsin mi istiyorum?
  • Çocuğumun katılabileceği Gençlik Orkestrası düzeyinde anlamasını ve performans göstermesini istiyor muyum? 
  • Evde ya da derste ne olursa olsun iyi ve eğlenceli olan, çocuğa hiçbir beklenti içinde olmayan bir öğretmenim olmasını mı tercih ederdim?
  • Çocuğumun her türlü aktiviteyi biraz yapmasını mı yoksa bir veya iki şeye bağlı kalmasını ve yaptığı işte iyi olmasını mı tercih ederdim? Bu soru iyi düşünülmüş bir cevabı hak ediyor.

Şimdiye kadar tartışılan fikirler ebeveyn tutumları hakkındaydı. Bu soruları kendinizce yanıtlayarak ebeveyn olarak ilk aşamayı sağlama alabilirsiniz.. Şimdi çocuğun görüşlerine dikkat etme zamanı, çocuklarınızı doğru zaman ve biçimde soruları aktararak ondan emin olabilirsiniz.

  • Çocuk müzikten hoşlanıyor mu?
  • Yeni etkinlikler, fikirler, beceriler öğrenmekten hoşlanıyor mu?
  • Herhangi bir konsere, orkestraya, oda müziğine, kilise korosuna, gençlik orkestrasına veya (iyi fikir!) bir öğretmen adayının öğrenci resitaline katıldı mı?
Doğru Keman Öğretmeni Seçimi
Doğru Keman Öğretmeni Seçimi

Bu soruları düşündükten sonra kendi tercihlerinize uygun bir müzik öğretmeni bulmak istiyorsunuz. Kendinize bu soruları sormak, ne istediğinizi (ve sizin ve çocuğunuzun ne yapmaya motive olduğu konusunda) netleşmenize yardımcı olur. Sizin ve çocuğunuz için neyin önemli olduğunu yazın ve anlamlı sorular sormak ve iyi bir arkadaş olup olmadığınızı belirlemek için birkaç öğretmen adayı ile görüşün.

Öğretmen Hakkında

Bir öğretmen hem enstrümanı iyi çalma hem de becerilerini aktarma becerisine sahip olmalıdır. Unutmayın iyi enstrüman çalan kimse iyi öğretebilecek anlamına gelmiyor. Bilgiyi aktarma becerisi, enstrüman becerisinden son derece farklı becerilerdir. Bu bağlamda özel öğretmenlerden ziyade bir müzik kursundan müzik öğretmeni arayışına girmek çok daha avantajlıdır. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığından onaylı müzik kurslarında kötü öğretmenle karşılaşma olasılığınız neredeyse sıfırdır! Hem kurs merkezleri kendi referanslarını kötü bir öğretmenle riske atmaz hem de MEB bunu zaten izin vermez!

Doğru Keman Öğretmeni Seçimi

Doğru eğitimin en önemli unsurlarından biri de hiç şüphe yok ki İletişimdir.. Öğretmenin pedagojik eğitiminin olması son derece önemlidir. Biz Erturgut Sanat Merkezi olarak öğretmen kadrolarımızın sonuna kadar arkasındayız. Bu bağlamda bu yazıyı okuyan herkes Ücretsiz Deneme Derslerimize davetlimizdir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir