Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Neden Gitar Dersi Almak Gerekir? konusunu ele alacağız. Teorik olarak, gitar dersleri almak ve gitar çalmayı öğrenmek, bu enstrümanı nasıl çalacağınızı bilmenizi sağlamak içindir, değil mi? Peki bir gitar dersinde olması gereken başlıklar nelerdir sorusunun cevabı sadece bu kadar mıdır? 

Teorik olarak evet diyebiliriz bu cevaba. Ancak gitar derslerinin amaçları her zaman çok açık değildir ve bir öğrenciden diğerine farklılık gösterir. Gerçekten de, bazıları enstrümanın temellerini öğrenmek için ders almayı tercih ederken, diğerleri gerçek bir profesyonel gitarist olmak ve öğrenmeye devam etmek için orta veya uzun vadeli bir hedefe sahip olacaklar.

Peki bir gitar dersinde hangi başlıkları aramanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bu sorunun cevabını ve bir gitar dersine başlarken neler almanız gerektiğini siz de merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre… 

Gitar Derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Neden Gitar Dersi Almak Gerekir

Müzikal Temelleri Öğrenmek

Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?
Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?

Bir gitar dersine başladığınızda, o dersten almanız gereken ilk şey o dile hakim olmanızı sağlayacak teorik bilgiye sahip olmanızı sağlamasıdır. 

Müzik teorisinde yani solfej ve benzeri tekniklerde  aynı zamanda da çalmakta olduğunuz enstrümanda yani gitarda teorik temelleri değil, aynı zamanda pratik teknikleri edinmektir.

Parmak Egzersizlerini Ve Temel Kalıpları Öğrenmek  

Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?
Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?

İyi bir gitar dersinde edinmeniz gereken ikinci önemli nokta ise temel egzersizlerdir. Çünkü iyi bir temele oturtmadan, ne kadar çalışırsanız çalışın gitarda hayal ettiğiniz kadar ileri gidemeyeceksiniz. 

Gitarlarla ilgili temel bilgileri öğrendikten sonra, nasıl başa çıkacağınızı, ilk majör ve minör akorlarınızı nasıl çalacağınızı ve çoğunlukla bar akorlarınızda nasıl iyi bir ses çıkaracağınızı öğrendikten sonra, onları ezberleyeceğinizden emin olabilirsiniz. 

İleri Teknikleri Ve Bilgileri Edinmek 

Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?
Neden Gitar Dersi Almak Gerekir?

Temel gitar tekniklerini öğrendikten sonra sizin için bir yol ayrımına geldiğinizi de fark etmeniz gerekir. Çünkü bir noktadan sonra artık çalmayı istediğiniz, hayal ettiğiniz türe dair daha geniş bilgiye sahip olmalısınız. 

Örneğin bir caz gitaristi olmak istiyorsanız caz harmonisini, country tarzı çalmak istiyorsanız gamlarını, flamenko gitar çalmak istiyorsanız da arpejleri ve geçişleri öğrenmeniz gerekmektedir. 

Tabi ki bütün bunlardan önemlisi gitar çalmayı öğrenmeye nasıl karar verdiğinize bağlı olarak, öğretmen gitar derslerinizi geliştirmek için size en iyi şekilde tavsiyelerde bulunabilir veya rehberlik edebilir yeterlilikte olmalıdır. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat ailesi olarak sizleri her zaman çay ve kahve içmek için de merkezimize bekliyoruz. Yaşasın sanat ve sanat muhabbetleri!