Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısını ele alacağız. Aşkı ifade etmenin pek çok yolu vardır. Bazen bir hediye, bazen güzel bir gezi bazen de elinizdeki gitarla çaldığınız ve eşlik ettiğiniz bir aşk şarkısı… Sanat her zaman aşkı ve diğer duyguları ifade etmenin en güzel yollarından biridir. 

Gitar çalmayı öğrenmeye başladığınız andan itibaren aklınızdaki en büyük istek tabi ki sevdiğiniz şarkıları öğrenip gitarla çalmaktır. Bunun içine bir de sevdiğiniz insana aşkınızı ifade etmek için bu yeni öğrenimi kullanmak tabi ki eşsiz bir zevktir. 

Bu nedenle biz de bugün sizler için başlangıç seviyesinde gitarla çalabileceğiniz 5 aşk karşısını paylaşıyoruz. Eğer siz de aşkınızı ifade etmek için gitarınızı elinize almak ve çok zorlanmadan bir şarkıyı öğrenerek çalmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Başlangıç Seviyesinde Gitarla Çalabileceğiniz 5 Aşk Şarkısı

All Of Me – John Legend

Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı
Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı

John Legend’in o zamanki nişanlısı Chrissy Teigen’e bir aşk mektubu olarak yazdığı “All of Me” şarkısı tarihte kalbe en çok hitap eden şarkılardan biri olarak kabul ediliyor. 

Piyano baladı, giriş ve verse sırasında açık akorlarla gitarda harika gelen bir sesi kolaylıkla elde etmenizi sağlıyor. Başlangıç seviyesinde öğrendiğiniz E minör, C, G ve D akorları ile hayata geçirmek için en iyi seçimlerden biri.

I Will Always Love You – Dolly Parton

Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı
Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı

“I Will Always Love You”, Dolly Parton tarafından yazılan ve tarihin en çok bilinen aşk şarkılarından biridir. 1974’te ve 1982’de bir kez daha olmak üzere iki versiyonuyla Hot Billboard Country Songs listesinde zirveye ulaştı.

Şarkı daha sonra Whitney Houston tarafından tekrar kaydedildi. Ve bu performans hepimizin hatırladığı gibi Bodyguard filminden fırlayarak tüm dünyayı etkisi altına aldı.

Bu arada, Whitney Houston versiyonu bir kadın sanatçının en çok satan single’ı rekorunu hala elinde tutmaya devam ediyor.

I Can’t Quit You Baby – Willie Dixon

Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı

Birçok sanatçı “I Can’t Quit You Baby” yeniden coverladı ancak aslen Willie Dixon tarafından kaleme alındı. İlk olarak 1956’da Otis Rush tarafından kaydedildi.

Dixon’ın versiyonu, temel 12 bar formunun bir şarkıyı blues’a nasıl dönüştürdüğünün bir kanıtıdır ve G, C ve D akorlarıyla gitarda şarkı çalmaya başlamak için iyi bir seçimdir. 

At Last – Etta James

Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı

Etta James, yazıldıktan yaklaşık 20 yıl sonra 1960’da “At Last”ı kaydetti. Ve kaydedildiği günden bu yana her daim popülerliğini korumuştur. 

Bu zamansız klasik, yürek burkan duygularını açığa çıkarmanın doğru yolunu arayan sayısız sanatçı tarafından yeniden ele alındı. Orijinal kayda yakın kalmak için ilk perdede bir capo ile E akor şekillerini kullanmanız gerekmektedir.

Stop! In the Name of Love – Supremes

Gitarla Çalınabilecek 5 Aşk Şarkısı

Supremes’in en büyük single’larından biri, ” Dur! Aşk adına”, Diana Ross’un aldatan partneriyle yüzleştiği, ancak kalbine hitap ettiği ve ona nasıl hissettiğini anlattığı bir çift arasındaki tartışmadan ilham aldı.

Müzikal olarak, şarkının kabarık bir ritmi olmasına rağmen hepsini bir derste öğrenebileceğiniz bir avuç akoru var.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir