Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak konusunu ele alacağız.. Kendi egzersiz alanınıza sahip olmak, antrenman hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırabilir. Alışkanlıkları oluşturmak için kullanılan ortam tutarlı ve amacı destekleyici olduğunda, alışkanlıkların oluşturulması daha kolaydır. Arkadaşlarınızın hepsi sigara içerken sigarayı bırakmak nasıl zorsa, kendinize pratik yapmak için küçük bir alan yarattığınızda sürekli pratik yapmak daha kolaydır. Ortamınız istenen sonucu destekler.

İdeal çalışma alanı her müzisyen için farklıdır. Bir yandan, bazı müzisyenler yataklarının kenarında otururken antrenman yaparlar. Ve yelpazenin diğer ucunda, bazıları özel bir ses geçirmez gitar tapınağında pratik yapmakta ısrar ediyor. Uygulama alanınızın ayrıntıları kendi gereksinimlerinize bağlı olacaktır. En azından, dikkat dağıtıcı olmayan, iyi bir duruş ve ergonomiyi destekleyen ve ihtiyacınız olan tüm araç ve gereçlere sahip bir yer isteyeceksiniz.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!

Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak

Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak
Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak

Antrenman alanı, gitar öğrenmek için en önemli motivasyon kaynaklarından biridir. Pratik yapmak için bir yer seçerken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • ses geçirmez, öfkeli komşular veya ev arkadaşlarının yanı sıra dikkat dağıtıcı seslerden korunma
 • uygun—erişilebilir bir yerde
 • rahat, iyi bir duruş ve ergonomiyi destekleyen ve umarız tolere edilebilir bir sıcaklık ve neme sahip bir ortam
 • dikkat dağıtmayan, uygulama seansı sırasında konsantrasyonu destekleyen bir ortam

Küçük bir odada veya dairede yaşıyorsanız, seçenekleriniz sınırlı olabilir. Ancak yine de kendinize pratik yapabileceğiniz bir köşe oluşturmak iyi bir fikirdir. Bu, günlük antrenman süreniz için belirlediğiniz standartları uygulamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, başka kullanımları olan bir alanda değilseniz, uygulamaya odaklanmanıza yardımcı olabilir. Bu durumda, günün saatinin uygulamanızı nasıl etkileyebileceğini düşünmek önemlidir. Gürültüden şikayet edebilecek komşularınız varsa, onlarla uygulama zamanınızı ayarlayıp ayarlayamayacağınıza bakın. Belki işe gittikten sonra ya da geri dönmeden önce pratik yapabilirsiniz.

Daha fazla alana erişiminiz varsa veya bir evde yaşıyorsanız, özel bir alan veya tüm bir oda oluşturabilecek kadar şanslı olabilirsiniz. Gömme dolaplar harika uygulama mağaraları yapabilir. Hatta tüm gitarlarınızı bu odaya koyabilir ve bir Acurite Hidrometre ve Termometreve Kubbe Nemlendiricinemi kontrol etmek için. Bu idealdir, çünkü yalnızca böyle bir odada olmak pratik yapmak için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı sağlayabilir. Şınav herhangi bir ekipman gerektirmese de, bunları uygun bir spor salonunda yapmak karanlık bir bodrum katından daha kolaydır.

Evde pratik yapabileceğiniz bir yer yoksa, yine de seçenekleriniz var. Pratik seanslarınız uzun olmadığı sürece sessiz bir gitar kullanabilir ve herhangi bir sandalyeye oturabilirsiniz. Ayrıca iş yerinizde veya okulunuzda bir yerde pratik yapabilirsiniz. 

Antrenman Alanınız için Araçlar ve Malzemeler

Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak
Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak

Antrenman alanınız en azından şunları içermelidir:

 • Metronom
 • Gitar standı
 • Müzik standı
 • Üzerinde çalıştığınız herhangi bir öğrenme materyali
 • Bir kalem ve biraz sekme kağıdı
 • Basit katlanır sandalye gibi gitara uygun bir sandalye
 • Gitar askısı
Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak
Müzikte Egzersiz Alanı Yaratmak