Erturgut Sanat ailesi olarak en büyük iki zaafımızı, Müzik Ve Yemek konusunu ele alıyoruz.. Yemek yediğiniz süre boyunca her şey önemlidir. Yemek yerken duyduğunuz sesler aynı restorana geri dönüp dönmemeye karar vermenizi etkiler. Muhtemelen müzik yüzünden bir mekan seçmediniz, ama belki de onun için ayrıldınız. Bu, restoran kültüründe müziğin amacı hakkında bir konuşma başlatan bir ikilemdi.

Sınırsız akış hizmetleri ve popüler çalma listeleri beklentisi, restoranlardaki müzik deneyimini geliştirmeyi amaçlıyordu, ancak çoğu kişi bunun yerine kaliteyi düşürdüğünü iddia ediyor. Yönetim, müziği iç mekana, yerleşim düzenine veya mutfağa uygun olup olmadığına bakılmaksızın popüler veya genel olanı seçme eğilimindedir.

Müzik Ve Yemek

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Restorant, Yemek Ve Fon Müziği

Fon müziği her yerde ve kaçınılmaz hale geldi. Tartışma, restoran kültüründe müziğin amacına dair birçok bakış açısını ateşledi: Müziğe hiç ihtiyacımız var mı? Sessizliği ortadan kaldırma saplantısı nereden geliyor? Müziği yemekle eşleştirmeye neden daha fazla dikkat edilmiyor?

Restoran kültürü, yemek ve şef etrafında toplanmıştır, ancak deneyim, bizi çeken şeyin her zamankinden daha etkili bir parçası haline geliyor. Sınırsız akış hizmetleri ve popüler çalma listeleri olasılığı, restoranlardaki müzik deneyimini geliştirmeyi amaçlıyordu, ancak çoğu kişi bunun, bunun yerine kaliteyi düşürdü. Yönetim, müzik konusunda iç mekana, yerleşim düzenine veya mutfağa uygun olup olmadığına bakılmaksızın popüler veya genel olanı seçme eğilimindedir.

Müzik Ve Yemek

Mekânlar gözler ve daha yakın zamanda Instagram için dönüştürüldü, ancak kulaklarımız için bir çileye dönüştü. Sert yüzeyler ve yüksek tavanlar getiren tasarımlarım, yumuşak sandalyeleri, perdeleri ve minderleri es enerjisini emen nesneleri alıp götürüyor.

Dilimizin tattığı tatlar, yemek yerken veya sosyalleşirken kulağımızın duyduğu seslerle hiç bu kadar iç içe olmamıştı. Bazıları hiç ses olmamasını tercih ediyor, sadece sohbet eden arkadaşların gevezeliği onlar için yeterli olabilir. Birkaç on yıl sonra, mutfak dünyasında yükselen bir değişim yaşandı, modaya uygun minimalizm, bir trend olarak lüksün yerini aldı.

Elektronik müziğin yükselişi, sonsuz çalma listesi kararları ve ‘modaya uygun’ ‘rahat’ mekanlar yaratma arzusuyla birleştiğinde, yemek yemek, desibelleri neredeyse zararlı gürültü seviyelerine çıkardı. Artık şunda netiz, yemek yerken dinlediğiniz yemeğin tadına etki ediyor.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!