Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Müzik Ve Sosyallik konusunu ele alıyor.. Şarkı söylemek neden bu kadar güçlü bir sosyal birleştiricidir? Çoğumuz müziği doğduğumuz andan itibaren, genellikle ninniler aracılığıyla ve mezuniyetlerden düğünlere veya cenazelere kadar hayatımızın en önemli birçok anında duyarız. Müzikle ilgili, bizi birbirimize yaklaştıran ve topluluk olarak bir araya gelmemize yardımcı olan bir şey var.

Son zamanlarda araştırmacılar, beynimizde müziği işlemek için ayrılmış bir bölüme sahip olduğumuzu keşfettiler ve bu da onun hayatımızda özel ve önemli bir işlevi olduğu teorisini destekledi. Müzik dinlemek ve birlikte şarkı söylemenin, beyindeki çoğu yakınlık ve bağlantıda rol oynayan nörokimyasalları doğrudan etkilediği birkaç çalışmada gösterilmiştir .

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!!

Şimdi yeni araştırmalar, birlikte müzik çalmanın veya şarkı söylemenin, endorfin salınımı yoluyla sosyal yakınlığı sağlamada özellikle etkili olabileceğini gösteriyor.

Müzik Ortamına Sosyal Olmak

Müzik Ve Sosyallik
Müzik Ve Sosyallik

Başka bir çalışmada araştırmacılar, küçük bir koroda (20-80 kişi) birlikte şarkı söylemenin daha büyük bir koroya (232 kişi) karşı yakınlık ölçümleri ve ağrı eşikleri üzerindeki etkilerini karşılaştırdılar. Araştırmacılar, her iki koro grubunun da şarkı söyledikten sonra iletişim eşiği seviyelerini yükselttiğini buldular; bununla birlikte, daha büyük grup, şarkı söyledikten sonra sosyal yakınlıkta küçük gruba göre daha büyük değişiklikler yaşadı. Bu, araştırmacılara şarkı söylerken üretilen endorfinlerin büyük grupları hızla bir araya getirmek için hareket edebileceğini gösterdi.

Müzik ayrıca, müziğin bize zevk getirme yeteneğini tahmin ediyor gibi görünen, ruh halini ve özlem davranışını düzenlemeye dahil olan dopamin salınımıyla da bağlantılıdır. Endorfin üzerindeki etkileriyle birleştiğinde, müzik, belki de özellikle kendimiz müzik yaptığımızda, kendimizi iyi hissetmemizi ve başkalarıyla bağlantı kurmamızı sağlıyor gibi görünüyor.

Ancak müzik, sıradan bir zevkten daha fazlasıdır. Yeni çalışmalar, bir grup kimliği duygusu yaratmak için nasıl çalışabileceğini ortaya koyuyor.Araştırmacılar, “müziksel tepkiselliğin temel sosyal motivasyonlarla nedensel olarak ilişkili olduğunu” ve “müzik tepkisinin başarılı grup yaşamının belirteçleriyle ilişkili olduğunu” buldular. Başka bir deyişle, müzik bizi gruplarla ilişkilendirir.

Müzik Ve Sosyallik
Müzik Ve Sosyallik

Tüm bu kanıtlar, müziğin sosyal ilişkilerimizi güçlendirmedeki yerini doğrulamaya yardımcı oluyor. Belki de bu yüzden, insanların bağ kurmasını istediğinizde, müzik bunun gerçekleşmesi için doğal bir kaynaktır. İster konserlerde, ister sosyal etkinliklerde ya da hayranlık uyandıran konferanslarda olsun, müzik bağlantı kurmamıza, işbirliği yapmamıza ve birbirimizle ilgilenmemize yardımcı olabilir. Bu, daha uyumlu bir topluma sahip olmak istiyorsak, müziğimizi ve çocuklarımızın yaşamlarına müziği dahil etmeye devam etmemizin iyi olacağını gösteriyor.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!