Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Müzik Ve Sosyal Sorumluluk konusunu ele alacağız.. Müzisyenlerin toplumlarına hizmet etmek için özel bir sorumluluğu var mı? Bu, müzisyen, müzik öğretmeni ve sanat yöneticileri kısacası sanatçılar olarak otuz yılı aşkın kariyerimiz boyunca kendimize sorduğumuz bir soru.

Müzik, aynı anda hem soyut hem de tamamen erişilebilir yani somuttur, beyne sonsuz derecede büyüleyici ve derin duygusal tepkiler verebilen bir dildir. Farkında olsun ya da olmasın, insanlar sesi alma, işleme ve yorumlama konusunda son derece karmaşıktır.

Müzik, yalnızca tekil bir zamansal ortamda var olması bakımından da benzersizdir. Hiçbir müzik performansı birbiriyle tamamiyle aynı değildir. İster canlı ister elektronik olarak aktarılsın her performansın kendi referans çerçevesi vardır.. Akustik ortam, müzisyenin ruh hali, dinleyicilerin önceki deneyimleri.. Müzisyen ve dinleyici arasında her zaman gerekli bir müzakere vardır. Müzik tüm taraflar için katılımcı bir etkinliktir.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Müzik Ve Sosyal Sorumluluk

Müzik Ve Sosyal Sorumluluk
Müzik Ve Sosyal Sorumluluk

Motive etmek, ilham vermek ve teselli etmek, müziğin özel gücü bunların hepsine yetecektir. Müzisyenler, fikir ve duygularını sesle temsil ederek müzik yaratırlar ve bu ses daha sonra fiziksel olarak dinleyicilere titreşimler olarak iletilir. Bununla birlikte, en iyi ihtimalle, iletici fiziksel olanı aşar. Etkileşim yakın bir yerde gerçekleştiğinde, müzisyen ve dinleyici arasında özel bir ilişki kurulur. Canlı ve yüz yüze bir performansta, sürekli dikkat, müzik deneyimini derin bir önem düzeyine yükseltebilir.

Müzikle doğrudan temasları nedeniyle, bireyler bir şeyleri daha derinden hissetmeye başlarlar. Çoğunlukla istemsiz bir müzakerede, geçmiş müzik deneyimlerine atıfta bulunarak, mevcut duygularla temas kurarak veya başka bir deneyime bir bakış benzerliğini tanıyarak bir iletişim derinliği meydana gelebilir.

Müzik Ve İletişim

Müzik Ve Sosyal Sorumluluk
Müzik Ve Sosyal Sorumluluk

İletişim oldukça doğrudan olabilir. Bir şarkı daha önceki bir deneyimle bağlantılıdır ve onu temsil etmeye gelir. İlk aşkımız için duygusal bir şarkı, bir grubun dayanışmasını belirtmek için bir marş gelir. Bir beyzbol şampiyonası için “Biz Aileyiz” konsepti şarkılar. Bazen iletişim, kelimelerin basit bir kaybından kaynaklanır.

Bu derin iletişim seviyesinin bir tür süper güç olduğuna ve onunla birlikte bu gücü dünyada iyilik için kullanma sorumluluğunun geldiğine inanmamak elde değil. Müzisyenler kendilerini duygusal ihtiyaçların olduğu yerlere yerleştirdiğinde ve olmayan çok az yer varken, bir fark yaratma fırsatlarına sahip olurlar. Birinin daha iyi hissetmesine yardımcı olabilirler.

Müzik yoluyla bağlanma eylemi de müzisyen için çok iyi olur. Kariyerimiz ve kariyeriniz (neden olmasın?) boyunca, dünyanın her yerinde büyük ve küçük resmi ortamlarda performans sergiledik, övgüler, ödüller kazandık. Ancak şimdiye kadarki en anlamlı performanslarımız, hayatları çoğunlukla arkalarında olan insanlarla bağlantı kurarak hastanelerde ve bakım evlerinde geldi.

Neden müzik öğreniyoruz? Neden müzisyen oluyoruz? Bir müzisyenin hayatı neredeyse kesinlikle zenginliğe giden yol değildir. Sanat formu ve insanlığın en yüksek başarıları ile bağlantı, baş döndürücü ve ödüllendiricidir. Mesleki başarı ile gelen övgü, şüphesiz benlik saygısı için bir destektir. Ancak, müzik yapmanın sadece bir hediye olduğunu düşünmeyi tercih ediyoruz, yeteneklilerin nadir bir hediyesi değil, paylaşılması gereken erişilebilir bir hediye. Müzisyenlerin dünyada bir yeri var ve orası birinin onlara ihtiyaç duyduğu yerdir. Ve hayatımızda başka hiçbir şey öğrenmediysek, o da ihtiyacın büyük olduğudur.

Müzik Ve Sosyal Sorumluluk
Müzik Ve Sosyal Sorumluluk
Müzik Ve Sosyal Sorumluluk