Bir piyanonun değeri birden çok faktöre bağlıdır ve kullanılmış bir piyano satın alırken dikkate almanız gereken uzun bir faktör listesi vardır. Belirtmek gerekir ki “Kullanılmış” demek her zaman daha ekonomik olan anlamına gelmez, bu nedenle akustik bir piyanoda ne istediğinize dair iyi bir fikir edinirken bir bütçe belirlemek en iyisidir.

Kullanılmış Piyano Edinmenin Artıları

Piyano hakkında bilgi

Kullanılan kaliteli bir piyanonun “sesi” yaşlandıkça iyileşir. İyi korunmuş bir piyanonun tınısı zamanla değişse de, zıt bir ton geliştirmemelidir (bazı kötü yapılmış yeni piyanolarda olur). Ses kalitesinin korunmasına yardımcı olmak için düzenli ayarlamalar planlayabildiğinizden emin olun.

Çok fazla tökezleyebilirsiniz. Bazı özel satıcılar enstrümanlarını satmak için acele ediyor – bazen değişiklik bazen de ilgisizlik nedeniyle – kimileri fiyat konusunda bilgili olmayabilir veya sadece düşük bir fiyata harika bir piyano satmak isteyebilir. Ama dikkat edin; Düşük piyano fiyatları genellikle gerçek olamayacak kadar iyidir. Şüpheli fiyatlı bir piyano satın alma şansını denemek istiyorsanız, ziyaret için yanınızda bilgili ve bilinçli bir piyano teknisyeniyle birlikte hareket edin.

Piyano eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için TIKLAYIN.

Antika bir piyanonun ardındaki tarih, gizemli değilse de cezbedicidir. Bu durumun olumlu olduğundan emin olun. Düzgün bir şekilde muhafaza edilen bir piyanonun ömrü 30 ila 60 yıl arasındadır, bu nedenle sahiplerinin enstrümanı on veya iki yıl önce satın aldığını öğrenince şok olmayın.

Örnekleme, piyanoları tanımanın harika bir yoludur. Bu, mümkün olduğu kadar çok test etmeniz gerektiği anlamına gelir. Bir piyanonun sesinden memnun değilseniz, denemeye devam etmekten korkmayın. Bu aşamada harcadığınız zaman kişisel tercihlerinizi keşfetmek ve kaliteyi takdir etmeyi öğrenmek için oldukça idealdir.

Kullanılmış Bir Piyano Edinmenin Eksileri

Piyano eğitimi

Esnek bir bütçe en iyisidir. Yeni ve hakkında daha az şey bildiğiniz bir enstrümanın biraz ekstra çalışmaya ya da en azından yeni bir akort yapmaya ihtiyacı olabilir elbette ancak şunu da bilmelisiniz ki üst düzey kullanılmış bir piyano size yeni alacağınız bir piyanodan daha fazla paraya mal olacaktır. Daha geniş bir şekilde piyasayı incelediğinizde ise, kullanılmış piyanoların aynı sayfada 35.000 $’a, kullanılmamış bir piyanonun ise yine aynı sayfada 800 $’ mal olduğunu görebilirsiniz.

Dolandırılabilirsiniz. Bu profesyonel satış katında da geçerli olsa da, her özel sahibin yıllar boyunca enstrümanlarına nasıl bakacağını bilmediğini varsaymak karar verme aşamasında sizin için güvenli olacaktır. Yaygın piyano hasarı belirtilerini nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız da öğrenmelisiniz ve aramalarınız sırasında size eşlik edecek bir profesyonel tutmayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

Kullanılmış Bir Piyano Edinmenin Artıları ve Eksileri

Küf gelişimi sağlığı bozabilir. Bu özellikle çocuklarda geçerlidir. Belirli sıcaklıklarda ve oda koşullarında bırakılan bir piyano, hızlı ve kolay bir şekilde bakteri ve küf kolonilerini barındırabilir. Kullanılmış bir piyanoyu ziyaret ederken, elverişsiz piyano odası koşulunun da bilincinde olun.

Kullanılmış piyanolar vurgu ve baskıya daha duyarlıdır. Bunun nedeni, daha fazlasını deneyimlemiş olmalarıdır. Tekrarlanan hareket eden, değişken iklimler ve hatta yüksek sesle çalma, akortla ilgili sorunlara neden olmuş olabilir ve bunların hepsi zamanla bir piyanonun değerini düşürebilir. Aklınızda olan bir akustik piyano için onun geçmişini net bir şekilde taradığınızdan emin olmanız gerekir.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.