Seyahat gitarı genellikle dreadnaught veya tam boy gitarı taşımak istemediğiniz zamanlarda yanınızda götürdüğünüz küçük bir gitardır. Ama elbette bu herkes için farklı tezahür edebilir. Gitarınız büyük olasılıkla tam boyutlu bir enstrümandır, ancak salon veya mini gitar gibi daha küçük bir form faktörüyle seyahat etmenizi öneririz. Küçük gitarlar, tercih ettiğiniz müzik tarzına bağlı olarak, tam gövdeli gitarlar kadar iyi hatta bazen daha iyi ses çıkarabilir.

Seyahat Gitarları

1- Çalması Daha Kolay / Yeni Başlayanlar İçin Harika

Acemi gitaristlerden duyacağınız en büyük şikayetlerden biri parmaklarının çok şişman olması veya parmak boyunun çok geniş olduğu için akorları düzgün basamamasıdır. Küçük gitarlar bu sorunu çözer ve bu da onları harika bir başlangıç gitarı yapar. Baby Taylor gibi bir gitar, ¾ geleneksel bir akustik gitar boyutundadır. Bu, gitarın şekline ve hissine alışkın olmayan biri için tutmanın çok daha kolay olduğu anlamına gelir.

2- Çocuklar İçin Harika

Gitar Hakkında

Küçük gitarlar küçük oldukları için çocukların öğrenmesi için de harikadır! Özellikle çocuklar için küçük gitarlara odaklanan şirketler de var çünkü hepimizin bildiği gibi, çocukların elleri daha küçük ve standart boyutta çalamayabilirler.

3- Muhafaza Etmesi Daha Kolay

Salon büyüklüğündeki enstrümanlar gibi küçük gitarların boyutları nedeniyle, seyahat etmek ve saklamak biraz daha kolaydır. Daha küçük bir enstrüman taşıyorsanız, valizinizle gerçek hayatta Tetris oynamak konusunda endişelenmenize gerek yok, bu kısa yolculuklar için muhtemelen arka koltuğa atabilirsiniz.

Küçük Seyahat Gitarları - Neden Harikalar!

4- Parmak Stili Geliştirmek İçin İdeal

Küçük, seyahat gitarı, tam boyutlu bir dreadnaught gitardan elde edilebilecek rezonansa sahip olmayabilir, ancak bu bir odayı dolduramayacakları anlamına gelmez. Bazı küçük gitarlar harika dinamik ve parmak tepkisine sahiptir, bu nedenle salon gitarları parmakla çalan sanatçılar arasında çok popülerdi.

5- Genellikle Biraz Daha Uygun Fiyatlı

Daha küçük gitarlar, üreticiye ve kaliteye bağlı olarak standart boyutlu muadillerinden daha ucuz olabilir. İnanın bu konuda harika seçenekler var. Tonlarca farklı boyutta gitar var ve onları nasıl ayırt edeceğinizden emin değilseniz veya farklardan emin değilseniz, bir bilene yahut müzik mağazasına danışmanızda büyük fayda var.

Küçük Seyahat Gitarları - Neden Harikalar!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.