Günün dikkatini dağıtan, bu yılbaşında da size neşeli müziği ulaştırmak için yukarı ve aşağı hareket eden dört uyumlu blob.

Blobların etkileşimli vokal dörtlüsü – evet, Bloblar – Google tarafından oluşturuldu.

Google Blob

Blob Opera“, dört parçalı bir uyum içinde birlikte şarkı söylemek üzere programlanmış dört renkli Blob’un başrolde olduğu harika ve tuhaf yeni bir Google aracı…

Güzel müzikler yapmak için yukarı ve aşağı sürüklenebilirler, en yüksek sese sahip Blob her zaman melodiyi alırken, basçı Blob’lar yıldız solistleri için uyumlu bir zemin hazırlar.

Google’dan Yeni Müzik Projesi

Bu uyumlu yaratıkları yukarı ve aşağı sürüklerken saatler kısalacak gibi duruyor…

Çok oyunculu modda Blob’larla serbest stil bile yapabilirsiniz – ve onlara “Jingle Bells” ve “Joy to the World” gibi Yılbaşı şarkıları söylettirebilirsiniz.

Blob Opera’yı Denemek İçin Tıklayınız

Sesler, deney için saatlerce şarkı kaydeden gerçek opera şarkıcıları, tenor Christian Joel, bas Frederick Tong, mezzo-soprano Joanna Gamble ve soprano Olivia Doutney’nin sesleri…

Google Blob

Google’ın blogundaki bir yayında, “Deney, bir kullanıcının cihazındaki basit hareketlerden gerçek zamanlı olarak opera şarkıları üretmek için bir bas, tenor, soprano ve mezzo-sopranonun sesleri üzerinde eğitilmiş bir sinir ağı kullanıyor,” deniyor.

Google Arts & Culture, aracı “makine öğrenimini kullanarak şenlikli bir opera oluşturmanın eğlenceli bir yolu” olarak tanımlıyor.

İmkansız demeden kendiniz opera icra etmek isterseniz BURAYA TIKLAYARAK bize ulaşabilir, Şan Kursu, Piyano Kursu, Keman Kursu ve bir çok en enstrüman kurslarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

“Blob Opera” için Google Arts & Culture Lab’a ve yaratıcı kodlayıcı David Li’ye teşekkür edebiliriz. Görünüşe göre herkes dikkat dağınıklığından zevk alıyor …:)

Google Uygulamasıyla Blob Operanızı Oluşturabilirsiniz!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.