Konser için Bas Gitar Nasıl Hazırlanır?

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Konser için Bas Gitar Nasıl Hazırlanır?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık.

Bas gitarda sizin için hazırladığımız parmak güçlendirici videoyu izlemek için tıklayınız.

Bu yazıyı okuduktan sonra, konser için gitarınızı nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda bilmeniz gereken tekniklerin, nasıl geliştirileceği konusunda her şeyi bilecek ve istediğiniz her zaman konser için bas gitarınızı hazırlayabileceksiniz.

Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Konser-için-Bas-Gitar-Nasıl-Hazırlanır

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Bas Gitar Bakımı

♦ Tel Değişimi

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Konser için Bas Gitar Nasıl Hazırlanır?” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, kolay yoldan konseriniz öncesi enstrümanızı hazırlamanız için kullanılan tekniklerin geliştirilebilmesi için uygulanılması gereken her egzersizi ve yöntemi açıklayalım ki siz de konser öncesinde gitarınızı rahat ve profesyonel bir şekilde hazırlayın.


Konser için Bas Gitar Nasıl Hazırlanır?

Konser öncesinde gitarınızı rahat ve profesyonel bir şekilde hazırlayabilmeniz için bilmeniz gereken teknikleri geliştirebilmek için ihtiyacınız olan şey aslında uzun sürelerin vermiş olduğu çizim tecrübeleridir fakat enstrüman çalmaya yeni başladıysanız ve bu yazıda bulunan uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini yaparsanız.

Kısa sürede gerçekten çok kaliteli ve etkili tecrübelere sahip olarak, kısa sürede konser öncesinde gitarınızı rahat ve profesyonel bir şekilde hazırlayabilmeniz için gerekli olan her şeyi öğrenebileceksiniz. Dilerseniz sizler için bu uygulamaları, çalışma yöntemlerini ve egzersizlerini ayrı başlıklar altında inceleyerek devam edelim.

Bas Gitar Bakımı

Bas-Gitar-Bakımı

Gitarınızın bakımı, sadece konsere çıkmadan önce değil, düzenli olarak her ay yapılması gerekilen bir şeydir. Eğer bunu yapmazsanız, gitarınızın kalitesi her geciken gün geriye gider ve ilk günkü kadar verim alamamaya başlarsınız.

Aslına bakarsanız 2 haftada bir yapılması gerekilen bu bakım, ülkemizdeki fiyatlardan dolayı 1 ay’a çekilmiş durumdadır. Tabi ki çok kaliteli malzemeler ve aksesuarlar kullanıyorsanız, bir aylık bir bakım aralığı size yetecektir fakat orta halli parçalar kullanmaktaysanız ne yazık ki her ay değil de iki haftada bir bakımlar yapmalısınız.

Enstrümanızın bakım yapabilmek için belirli ekipmanlara ihtiyaç duyarsınız ki bunlara verilen para zaten bütçeyi zorlayacaktır. Dolayısı ile bir aylık aralıklar ile bakım yapmanızı öneririz. Dilerseniz gitarınıza nasıl bakım yapabileceğinizi maddeler halinde açıklayalım:

  • Bas gitarınızın tellerini sökerek başlayın.
  • Bas gitarınızın tellerini söktükten sonra klavye ve gövde için ayrı olarak kullanılan bakım ürünleri ile temizlik işlemi uygulayın. Fakat üzerlerinde gösteriler miktarlardan fazla kullanırsanız, gitarınıza gerçekten ciddi zararlar verebilirsiniz. Bu yüzden gerçekten sakin, narin ve dikkatli bir şekilde bakım yapmalısınız.
  • Bu bakımları yaptıktan sonra izlemeniz gereken aşama, yeni bir tel takmaktır.

Dilerseniz bu maddeyi ayrı bir başlık altında inceleyelim.

Tel Değişimi

Tel-Değişimi

Gitarınızın sesinin güzel duyulması ve sizin rahatça çalabilmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz en kaliteli malzeme tabi ki de bas gitar teli olacaktır. Fiyatları pahalı gelebilir fakat bu telleri sağlıklı bir ortamda sakladığınız sürece bir aydan önce değiştirmenize gerek kalmayacaktır.

Fakat durum, konser gibi bir etkinlik olduğunda bizim sizlere önerimiz, tellerinizi konserden 1 gün önce değiştirmeniz olacaktır. Tellerin oturma süreci de olduğu için bir gün öncesinden son kez hazırlanıp, gitarınızı çalarak, tellerin yerlerine oturmasına yardımcı olmalısınız.

Piyasada en iyi tel diye bir şey yoktur, yeni takım bas gitar teli satın alırken, size en rahat olanı ve alıştığınız telleri almaya özen gösterin, tabi ki de kaliteli olanlarından (Duyulmuş markalar) tercih etmeniz hem rahatınız hem de performansınız için önemli bir husustur.

Aklınızda olan ve yazımızda gideremediğiniz sorunlar için bize ulaşabilirsiniz.

Bas gitar çok geniş bir dünyadır. İç aksamından günlük, aylık ve genel bakımına kadar pek çok soruyu sanat merkezimizin sosyal medya hesabımızdan ve telefonumuzdan bize sorabilirsiniz.

Ayrıca sanat merkezimize gelerek de sorunlarınızı direk göstererek sorunlarınızı birlikte irdeleyebiliriz. Ayrıca tüm kurslarımızla ilgiyi bilgiyi alabilir ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz.