Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı konusunu ele alacağız.. Piyano çalmayı öğrenmenin en iyi yanı, sonunda popüler şarkılar için piyano akorları bulup kendi kendinize çalışabilmenizdir. Eğlenceli bir şarkıyı basit bir piyano aranjmanı ile çalmak veya basit akor tablolarına bakıp bir şeyler uydurmak büyük keyif veriyor. 

Piyanoda çalmak için şarkı bulmak yeni başlayanlar için zor olabilir. Henüz müzik okumakta harika olmayabilirsiniz ve bazı akorları çalmak zor olabilir. Ancak akorları kolay olan şarkılar kesinlikle hayatı kolaylaştırır.  Aşağıda, öğrenmesi kolay akorları olan, çalması kolay beş pop şarkısının kullanışlı bir listesini yaptık. Piyanoda görece başlangıç ​​seviyesinde olsanız bile, tüm şarkıları çalarak arkadaşlarınızı etkileyebilirsiniz.

Müzik dünyasında, birlikte giden notaların basit kombinasyonlarından oluşan pek çok basit “akor” vardır. Hemen hemen her tomurcuklanan piyanistin piyanoda öğrendiği ilk akor, C majör akoru olarak adlandırılır. A’dan G’ye tüm temel notaların basit büyük ve küçük varyasyonları vardır ve hepsi oldukça basittir. Bu 14 akoru öğrenerek, çok zorlayıcı olmayan akorlarla kolay piyano şarkılarından oluşan bir dünyanın kapısını açarsınız.

Bruno Mars’ın şarkılarından Billie Eilish’e ve Beethoven’dan Michael Jackson’a, piyano akortları ve piyano tuşları müziğin yapı taşlarıdır. Kolay piyano akorlarına sahip birçok şarkı basit pop şarkıları olacaktır ve bunlar genellikle majör ve minör akorların farklı kombinasyonlarını kullanan akor dizilerini içerecektir.  Birkaç basit şarkıyı öğrenerek, aslında kolay pop şarkılarında kullanılan en yaygın müzikal kalıpları ele alabiliriz. 

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

The Beatles – Let İt Be

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı
Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

The Beatles’ın Let It Be sol elinde basit bir melodi ve çok kolay bir Do majör akoruyla başlar. Bu şarkının akorları çok basit ama epeyce değişiklik var. Sizler de derslerimize katılarak basit akorlar sayesinde, aslında bu şarkıdaki akor dizisinin son derece popüler olduğunu anlayabilir ve hatta bazı akorların sesini tanıyabilirsiniz.

Elton John – Rocket Man

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı
Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

Elton John’un Rocket Man’i kariyerinde ufuk açıcı bir adımdı ve aldığınız eğitim size onu nasıl çalacağınızı öğretecek. Elton John birçok müzik dergisinin kapağında yer aldı ama elbette en çok piyano çalıp şarkı söylemesi ve modası ile ünlü. Rocket Man, çalmaya başlar başlamaz herkesin tanıyacağı (ve hatta şarkı söylemeye katılacağı) bir şarkıdır.

Şarkıyı çalmayla ilgili ipuçları

Piyano akortlu kolay şarkılar listemizden, bunun sağ el melodisi aslında daha zor olanlardan biri. Sağ elin bir enstrümanı değil, sesini taklit ettiğini unutmayın. Notaları dikkatlice çalmayı takip edin. Ayrıca, bu şarkı birçok farklı akor şekli kullandığından, siyah tuşları bolca kullanacağınıza dikkat edin.

John Legend – All of Me

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı
Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

Şimdi bu şarkı oldukça basit olacak gibi görünüyor, ancak şarkının geri kalanından çok farklı olduğu ve takip etmesi gereken çok şey olabileceği için o büyük koroda ustalaştığınızdan emin olun. All of Me ikonik bir modern klasik.

Şarkıyı çalmayla ilgili ipuçları

Derslerde şarkı eşliğinde çalınırsa en iyi şekilde duyulacaktır. Bu makaledeki diğer şarkılar gibi, minör tonda yazılmıştır ve melodi oldukça hızlı hareket eder, bu nedenle ilk öğrenirken yavaşlatmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, şarkının farklı bölümlerinde oldukça fazla değiştiği için her seferinde bir bölüm öğrenin.

The Righteous Brothers – Unchained Melody

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı
Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

Bu şarkı kesinlikle The Righteous Brothers’ın en büyük hitiydi, eğer popüler şarkılar için piyano akorları arıyorsanız bu kesinlikle size uygun. Şarkı, Patrick Swayze ile Ghost filminde kullanıldığında daha da ünlendi.

Şarkıyı çalmayla ilgili ipuçları

Piyano öğrenme uygulamamızda bunu olabildiğince basit hale getirdik. Bunun bazı versiyonları arpejli akorlar kullanırken, başlangıç ​​için düz akorlarla gittik. Bu, en basit akor dizilerinden biridir, ancak aynı zamanda en ünlülerinden biridir. Bunu öğrenmek, çok daha fazla şarkı çalmanıza da izin verecektir.

Beatles – Hey Jude

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı
Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı

Kendinize neden bir makalenin aynı listede iki farklı Beatles şarkısına yer verdiğini sorabilirsiniz. The Beatles’ın kendi dönemlerinde inanılmaz derecede ünlü olmasının ve o dönemde diğer tüm müzisyenlerden daha fazla pop müziği etkilemesinin dışında, öğretim makalelerinde bu kadar sık ​​yer almalarının gerçek nedeni, Hey Jude gibi bir şarkının müziğinin işe yaramasıdır. mükemmel bir öğrenme aracı olarak. Akorlar, diğer pop şarkılarında benzer düzenlemelerde veya ilerlemelerde görünecektir.

Şarkıyı çalmayla ilgili ipuçları

Şarkı neredeyse ninni niteliğinde ve herkesin ustalaşabileceği bazı kolay piyano akorları var. Sağ elin melodisi biraz daha zor ama dersimiz onu parçalara ayırdı böylece sol ve sağ elleri ayrı ayrı öğrenebilirsiniz

Kolay Akorlu 5 Piyano Şarkısı