Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Kış Aylarında Gitar Çalmak konusunu ele alacağız.. Kış geldiğinde, havanın sizi ve enstrümanınızı nasıl etkileyebileceğini akılda tutmak önemlidir. Havalar soğudukça gitar pratiğiniz için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Kış Aylarında Gitar Çalmak

Soğuk aylarda dışarıda gitar çalamayabilirsiniz, bu nedenle soğuk havalarda açık hava performanslarından kaçının. Ve kışın, içerideyken sizi etkileyecek kadar soğuk olabilir. Dışarıdaysanız veya binanız iyi ısıtılmıyorsa, gitarı elinize aldığınızda parmaklarınızın çevik hissetmediğini fark edebilirsiniz. Kış aylarında ellerinizi sıcak tutmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Rahat Bir Antrenman Alanının Korunması

Kış Aylarında Gitar Çalmak
Kış Aylarında Gitar Çalmak

Antrenman alanınıza bir nemlendirici koymak harika bir fikir. Ancak buharı doğrudan gitarlarınıza püskürtmeyin! Halihazırda bir uygulama alanı kurmuş olmalısınız, ancak yoksa, şimdi bir tane oluşturmanın tam zamanı. Uygulama alanınız uygun sıcaklık ve nemde tutulmalıdır. Bu sizin ve gitarlarınız için en iyisidir. Antrenman yapmaya hazır olduğunuzda, çalışma alanınızın rahat bir sıcaklığa ulaştığından emin olmalısınız. 

Kış boyunca düşük sıcaklıklarla başa çıkabilseniz de, elleriniz soğukta o kadar esnek olmayacaktır, bu nedenle çalışma alanınızın yeterince sıcak olduğundan emin olmak istersiniz. Bu nedenle, çalışma alanınızı sıcak tutulabilecek küçük bir kapalı alana yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Evinizde veya ofisinizde sahip olduğunuz ısı pratik yapmak için yeterli değilse Küçük Alan Isıtıcı kullanabilirsiniz uygulama alanınızın her zaman rahat bir sıcaklıkta olduğundan emin olmak için. Uygulamaya başlamadan 30 dakika önce açabilirsiniz. Tabii ki, yangın tehlikesinin farkında olun. Bir ısıtıcıyı yalnızca gözetim altında kullanın; alev alabilecek nesnelerin yakınında bırakmayın ve çektiği elektrik akımını kaldırabilecek bir prize takılı olduğundan emin olun.

Rahat bir nemi korumak da iyi bir fikirdir. Bunu bir Hata ile yapabilirsiniz. Bağlantı bulunamadı. . Bu hem ellerinizi hem de gitarlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Gitarlarınız çok kurursa bükülebilir ve hatta çatlayabilirler.

Dersler, Konserler ve Kışın Gezgin Gitarist

Kış Aylarında Gitar Çalmak
Kış Aylarında Gitar Çalmak

Soğukta gitarınızla seyahat edecekseniz hem kendinizi hem de gitarınızı korumak için bazı adımlar atmayı düşünmelisiniz. Açıkçası, sıcak eldivenler giymek iyi bir fikirdir. Ancak eldivenler, elleri kışın ısıran soğuğa karşı ancak bu kadar koruyabilir. Bu nedenle, bazı Kimyasal El Isıtıcıları satın almak isteyebilirsiniz.. Bunlardan bir veya ikisini gitar konser çantanızda taşımak çok kullanışlıdır. Bir performans veya ders yapmanız gerektiğinde ve elleriniz hala ısınmadığında bu bir cankurtaran olabilir. El ısıtıcılarının tam sıcaklığa ulaşması için 30 dakika gerekebilir.

Gitarını düşünmeyi unutma. Kış aylarında mutlaka bir Oasis Nemlendirici Gitar çantanızda olsun ve onunla seyahat ettiğinizde. Bu, gitarı aşırı sıcaklıklardan korumayacaktır, ancak en azından enstrümanda hala biraz nem olmasını sağlayacaktır. İdeal olarak, gitarların çok sıcak ve çok soğuk sıcaklıklar arasında sık sık dalgalanmasına izin verilmemelidir. Gitarınız sıcaklığı her değiştirdiğinde genişler veya büzülür ve bunu her yaptığında çatlamaya başlama riski vardır.

Gitarınızı gerçekten korumak istiyorsanız, kutusunda bırakmak ve açmadan önce yeni bir sıcaklığa alışmasını sağlamak en iyisidir. Bu, orijinal tankın suyundan oluşan bir torba içinde bir balığı yeni bir tanka nakletmek gibidir. Ama merak etmeyin, çoğu gitar bir miktar soğuğa dayanabilir. İyi bir enstrüman kırılgan olmaktan daha dayanıklıdır ve umarım sizin maruz kalacağınızdan daha fazla suistimal yaşayabilir. Ancak gitarınızı soğukta bıraktığınızda akordunun bozulduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni gitarın çok az küçülmüş olmasıdır.

Acil Bir Durumda Ellerinizi Nasıl Isıtabilirsiniz?

Kış Aylarında Gitar Çalmak
Kış Aylarında Gitar Çalmak

Bir konser, performans, resital veya gitar dersine yeni geldiyseniz ve ellerinizi hızlı bir şekilde ısıtmanız gerekiyorsa, bu numarayı deneyin. Lavaboyu biraz rahatsız edecek kadar sıcak suyla doldurun. Ellerinizi birkaç dakika ılık suda bekletin, çabucak optimum sıcaklığa döneceklerdir. Yeterince şanslıysanız, ihtiyacınız olan tek şey bu. Bu numaraya çok fazla güvenmemek en iyisidir. Ellerinizi sürekli suya sokmak biraz zahmetli olmasının yanı sıra kurumasına da neden olabilir.

Nemlendirmeyi Unutmayın

Kış Aylarında Gitar Çalmak
Kış Aylarında Gitar Çalmak

Kış aylarında ellerinizi iyi durumda tutmak önemlidir. Yanınızda taşımak için küçük bir şişe nemlendirici alın ve düzenli olarak, özellikle de yıkadıktan sonra ellerinize uygulayın. Konu ile ilgili kafanıza takılan ya da merak ettiğiniz tüm soru işaretleri için hemen bize ulaşabilirsiniz. İster telefon yoluyla ister bir uğrayıp çay, kahve muhabbeti yoluyla tüm sorularınızı işaretlemek için sizler sabırsızlıkla bekliyoruz :). Erturgut Sanat ailesine katılmak için sadece ders almanız gerekmez, dilediğiniz zaman uğrayıp müzik muhabbetlerimize dahil olabilirsiniz..

Kış Aylarında Gitar Çalmak
Kış Aylarında Gitar Çalmak