Erturgut Sanat ailesi olarak bu yazımızda sizler birlikte Kaybolan Yıllar – Gitar Nota Ve Tabını ele alacağız.. Tüm müzik aletlerinde olduğu gibi gitarda çalarken de nota ile öğrenmek oldukça önemlidir. Notalarını öğrenmek çoğu kişi için pek de cazip gelmeyebilir ancak nota öğrenerek eğitiminize kesinlikle işinizi inanılmaz kolaylaştıracaktır..

Ayrıca Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Kaybolan Yıllar – Gitar Nota Ve Tabı

Şarkıları öğrenme aşamasında metronomla çalışmanızı ve hatta yavaş metronomda çalışmanızı tavsiye ederiz, zira yavaş çalışarak yanlışlarınızı daha iyi görebilirsiniz ve düzeltebilirsiniz.. Unutmayın amaç hızlı çalmak değil doğru çalmaktır. Yavaş metronomlarda doğru yaparak metronomunuzu hızlandırabilir ve şarkının orijinal metronomunda çalmaya başlayabilirsiniz.

Nota öğrenmek ve okumak bazı öğrenciler için sinir bozucu ve zor olabilir. Bazen notalar dağınık ve aynı satıra veya boşluğa yakın yazılmış gibi görünebilir, bu nedenle bazı notalar kolayca gözden kaçabilir ve unutulabilir. Bu nedenle bol bol nota ile alıştırma yapmanız, armoni ve nota yeterliliğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Öğrencilerin yaptığı yaygın bir hata, her notanın altına harf adlarını yazmaktır. Evet, uygulama sırasında şu anda çok yardımcı oluyor, ancak uzun vadede yardımcı olmayacak. Bu şekilde çalışmayla öğrenciler notaları doğru tanımlamak için gözlerini eğitmiyorlar. Müziği akıcı bir şekilde okumak, özellikle iki farklı nota anahtarı gerektiren enstrümanlar için biraz pratik gerektirir. Bu zor olabilir ama sonunda notaları doğru ezberleyebilirseniz, hatta bu durum yeni bir şarkı öğrenirken okuma sürecini hızlandıracaktır. Ne de olsa bu yaygın uygulama, bir öğrencinin başarılı hissetmesini sağlayacak ve öğrenmelerinde bağımsız olmalarını teşvik edecektir.

Öğrenciler için nota öğrenmeyi kolaylaştırmak için başka bir seçenek de, her ölçüyü gerektiği kadar yavaş çalmayı denemektir. Öğrenciler yavaş ilerleyerek, iki eli birlikte uygulamadan önce notaların tam olarak yazıldığı gibi okunduğundan emin olabilirler.

Nota okumayı ve çalmayı öğrenmek size öz disiplin ve azim gibi oldukça önemli bazı yaşam becerileri öğretir ve aynı zamanda büyük bir özgüven artırıcıdır.. Nota bilgisi performans için gerekli değildir, ancak bir müzik parçasının nasıl çalınacağını ve icra edileceğini notalar üzerinde performanstan önce öğrenmek son derece tatmin edicidir ve kendinizi daha açık bir şekilde ifade etmenizi sağlar.