İzmir Gitar Kursu Fiyatları

Bir kurs seçimi yapılacağı zaman, belki de akla ilk gelen şey gitar kursunun fiyatıdır. Evet fiyat çok önemlidir, ilk bakılması gereken şey olmasa da, önceliği olan şeylerden bir tanesidir.

Gitar kursu fiyatları yazımızda bir kurs seçerken gitar kursu fiyatına göre nasıl karar verebileceğinizi anlatacağız. Ayrıca aklındaki diğer soruların yanıtlarına gitar kursu sayfamızdan da ulaşabilirsin; Gitar Kursu İzmir


Neden Ucuz Gitar Kursu Fiyatı Seçmemeliyim?

Ucuz etin yahnisi yavan olur demiş atalarımız, en son ne zaman çok ucuz bir şey aldınız hatırlamaya çalışın, piyasa değeri 100 TL olan bir şeyin muadilini 50 TL’ye aldığınızı düşünün, mesela bu bir yemek olsun, o zaman şöyle diyoruz “acaba içine ne koyuyolar!” tadı diğerlerinden farklı oluyor, belki eski pis yağlar kullanılıyor yapımında, ya da en kalitesiz ürünlerden yapılıyor. Pahalı ile ucuz arasında kesinlikle bir fark oluyor, satıcı da saf değil, ucuza satıyor ama bir şeylerden kıstığı için ucuza satıyor çünkü onun amacı da para kazanmak.

Eğer bir hizmetin ederi 100 tl ise siz 100 tl olan işe 50 tl verirseniz karşınızdaki de bu iş için muhtemelen 50 tl lik iş çıkaracaktır, siz memnun kalmayacak ve tekrar gidip 100 tl lik bir hizmet alıp yok yere fazladan para harcamış olacaksınız, sürekli karşılaştığımız durumlardan bir tanesi de bu, gitar öğrencisi daha once 6 ay çok ucuz bir kursa gitmiş ve 6 ayda 1 aylık yol bile ilerleyememiş!

Ve yine güzel bir söz daha “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim”.


Pahalı Gitar Kursu mu Seçmeliyim?

Neden ucuz gitar kursu seçmememiz gerektiğini anlattık fakat bu pahalı gitar kursu seçin demek de değil, her şeyin bir ederi var demiştik, gitar kursu araştırırken bir kaç gitar kursunu arayıp, gitar kursunun aylık ortalama değerini öğrenebilirsiniz, böylelikle aslında gitar dersinin ortalama aylık ücreti ne kadar siz de görebilirsiniz, bu değerin üzerinde fiyat veren bir kurs fazladan bir hizmet sunuyorsa bu parayı hakediyordur ama diğer gitar kurslarıyla aynı hizmeti veriyor ve daha pahalı bir fiyat sunuyorsa “ya ben pahalı fiyat vereyim az öğrencim olsun ama çok kazanayım” kafasındadır.

Bu durum da daha once rastladığımız bir şeydir, daha once bizde ders veren bir öğretmenin aylık ders ücreti 1x’ken başka bir kurstaki ücreti 2x’ti, aynı öğretmen, aynı hizmet fakat fazla para, bunun sebebi de kursun daha fazla para kazanmak istemesiydi, öğretmene verilen para aynı olsa da öğrenciden istenen para fazlaydı! Biz herkesin bütçesine uygun bir gitar kursu fiyatı söylerken, bahsettiğimiz kurs “ben zengin ailelere ders veririm” mantığıyla 2 katı fiyata gitar kursu veriyordu. Etik mi, değil mi tartışılır fakat bu durumda onların fiyat politikasıydı.


Peki İzmir’de Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de gitar kursu fiyatları, ortalama olarak her yıl eylül ayında yeni dönemin başlamasıyla yeniden belirlenmektedir. Her gitar kursu birbirine yakın şekilde zam yapmaktadır.


Neden Bu Yazınızda Doğrudan Gitar Kursu Fiyatı Söylemiyorsunuz?

Aslında telefonla arar sorarsanız, ya da bize whatsapptan yazarsanız gitar kursu fiyatlarını doğrudan söyleyebiliriz, gizlimiz saklımız yok, fakat biz buraya gitar kursu fiyatlarını yazdığımızda her dönem sitemizde bulunan 50’den fazla dersin fiyatlarını tek tek güncellememiz gerekiyor bunun yanı sıra gitar kursu fiyatını okuyan kişi kurs fiyatını bazen ucuz buluyor bazense pahalı, bu durumda kursun içeriğini öğrenmeden, eğitmenler hakkında bilgi edinmeden, ücretsiz deneme dersine gelmeden kursu es geçiyor, biz de bu sebeple buraya fiyat yazmak yerine güncel gitar kursu fiyatlarımızı telefonda veriyoruz.


Ucuz Gitar Kursu Arıyorum?

Ucuz gitar kursu arıyorsanız, sınıf gitar derslerini tercih edebilirsiniz, sınıf gitar dersleri bireysel gitar derslerinden çok daha uygun fiyatlıdır.

Sonuç olarak, çok ucuz bir gitar kursuysa da, çok pahalı bir gitar kursuysa da öğrenci yorumlarını okuyun, bu kursa gidenler kursla ilgili neler demiş araştırın ve ne kadar olursa olsun içinize sinecek, size mutlu edecek bir gitar kursu tercih edin!