İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali başlıyor.. İzmir’in kültür sanat faaliyetleri açısından dünyanın diğer önemli şehirleriyle yarışabilecek düzeyde olmasını amaçlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi yine muhteşem bir ilke imza atıyor. Pandemi nedeniyle sadece bu sene ulusal düzeyde kalacak olan festival 21 Haziranda başlayıp 1 Temmuzdaki kapanış etkinliği ile sona erecek.

Yarışmaya seçilen filmler 21 Haziran – 1 Temmuz arasında Kültürpark’da gösterimde olacak.. Eğer pandemi koşulları uygun olursa isteyen herkes bu gösterimlere izleyici olarak katılabilecek. Festival jurisi ise organizasyonun prestijine yakışarak düzeyde. Jüri başkanlığını Ezel Akay üstleniyor, ayrıca başarılı müzikal oyuncusu Tülay Günal, akademisyen – müzisyen Prof. Dr. Berrak Taranç ve Prof. Dr. Oğuz Makal, besteci Cem İdiz, söz yazarı Mehmet Teoman ve akademisyen Feyzi Erçin de jürilik görevini üstlenen isimler arasıda.. Festivalin yönetmenliğini ise Vecdi Sayar üstlenecek.

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali

Festivalde Sinema ve Müzik bağlamında En İyi Film, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu, En İyi Özgün Müzik, En İyi Özgün Film Şarkısı ve En İyi Ses Tasarımı ödülleri verilecek..

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali

Festivalde ayrıca televizyon kategorisinde de bir değerlendirme yapılacak. TV eleştirmenleri Elçin Yahşi, Özlem Özdemir, Sina Koloğlu, Yazgülü Aldoğan, sinema yazarı Burak Göral, sinema ve müzik yazarı Cumhur Canbazoğlu ile besteci Serdar Kalafatoğlu, söz konusu kategorinin jurisini oluşturacak..

Festival kapsamında ayrıca onur ödülleri dağıtılacak. Sinema ve müzik tarihimizde önemli yere sahip olan Yalçın Tura, Arif Erkin, Cahit Berkay ve Hümeyra‘ya onur ödülü verilecek.

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali

Ödül sahiplerine ‘Kristal Flamingo’ adıyla anılan ödülün yanı başka ödüller de verilecek. Örneğin En İyi Film dalında ödül alan filmin yapımcısına bir sonraki filminin izmirde olması koşuluyla 300.000 TL destek verilecek.. Ayrıca En İyi Film’in ve Jüri özel ödülünü kazanacak filmin yönetmenleri ile En İyi Kadın ve Erkek Oyuncular, En İyi Film Müziği bestecisi, En İyi Film Şarkısı bestecisi ve En İyi Ses Tasarımcısına da 10.000’er TL ek ödül verilecek..

Festivalin logosu ise usta tarasımcı Bülent Erkmen imzasıyla görücüye çıkacak..

Açık havada yapılacak ulusal yarışma filmleri ve kapanış filmi dışındaki yapımlar, İzmir Sanat, Karaca Sinema ve Fransız Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gösterilecek.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Ayrıntılar ve daha fazlası için mutlaka bizlere ulaşın..