Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle birlikte Harika Bir Çellist Olmanın Yollarını ele alacağız. Enstrüman çalmaya motive eden unsurlardan biri de (Sadece biri) bir şarkıya olan hayranlık yada bir sanatçıya duyulan hayranlıktır. Bu motivasyon kaynağı bazen çellistleri öğrenme konusunda acele ettirebiliyor ancak unutmayın örnek aldığınız müzisyenler o sahneye sadece bir kaç basamağı tırmanarak çıkmadı. Biraz klasik olacak ancak birkaç yıl artı bir kaç basamak olarak değerlendirebilirsiniz.

Genel itibariyle bir enstrümanı doğru ve verimli öğrenmenin yolları çok basittir. Egzersizleri atlamadan ve doğru yapmak, ev etütlerine önem vermek vs. Ancak bu yazımızda çok daha ötesini, daha doğrusu genelini ele alacağız. Genel itibari ile çelloyu ve her enstrümanı öğrenmenin 2 temel unsuru vardır. Birincisi doğru tutum, ikincisi doğru bilgi.. Gelin bu başlıkları biraz daha açarak inceleyelim..

Çello Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Harika Bir Çellist Olmanın Yolları

Doğru Tutum

Harika Bir Çellist Olmanın Yolları

Burada tabii ki de Çellonun tutuluşunu kastetmiyoruz (Ki çellonun doğru tutuşu anlatmak istediğimiz unsur kadar önemlidir). Doğru tutum öğrencinin, asıl niteliği olan talimatları takip etme yeteneğidir. Biraz açmak gerekirse, bunu çalışmalara konsantre olmak gibi yorumlayabilirsiniz. Eğer profesyonel düzeyde öğrenme amacındaysanız enstrüman çalmayı öğrenmek uzun bir yoldur (Hangi seviyede öğrenmek istediğinize göre değişebilir).

Başlangıç aşamasından itibaren varış noktasında gözünüz olsa da yolda olmanın tadını çıkarmalısınız. Geçilen her aşamanın, verilen her egzersizin amacını iyi anlamalı ve üzerinde titizlikle durmalısınız. Ancak bu şekilde doğru ve verimli bir şekilde çellist olma yolunda ilerleyebilirsiniz..

Unutmayın!! Temel bilgilerde ustalaşmak harika bir çellist olmanın az bilinen ancak önemli bir yoludur..

Doğru Bilgi

Harika Bir Çellist Olmanın Yolları

Diğer bir kritik unsur ise doğru bilgidir. Bilgiye ulaşmak artık inanılmaz kolaylaştı bu kolaylaştıkça doğru bilgiye ulaşmak zorlaştı. Çello derslerine başlamak artık klavyenizin ucunda, internetten Çello Kursu İzmir yazarak verimli bir kurs da araştırabilirsiniz, Youtube’dan kurslara direk de başlayabilirsiniz. Bu tercih tamamen sizin tercihiniz ancak bir sonraki paragrafta ele aldığımız konuyu mutlaka düşünün..

Eğitim kişiye özel olmak zorundadır. Genele hitap eden eğitimde kişinin gelişimi tamamen verimsiz olacaktır. Zira herkes her seviyede hataları ve doğruları aynı düzeyde yapamaz ve enstrüman eğitiminde hataların sonradan düzeltilme gibi bir lüksü yoktur. Alışılmış bir kas hafızası ve bilgiyi düzeltmek sıfırdan başlamaktan daha zordur.

Size tavsiyemiz, Online’da ya da yüzyüze eğitimde mutlaka özel ders almanız. Böylelikle müfredat size göre düzenlenecek ve hatalarınız öğretmeniniz tarafından hemen farkedilecektir.. Online Çello Kursu ve yüzyüze Çello Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!