Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Halloween İçin Piyano Eserleri konularını ele alacağız.. Cadılar Bayramı geçti ancak bir yıl hızlı geçebilir ve eğlence tekrar kapımızı çalabilir.. Tatil sezonunun ruhuna girmenin, arkadaş ve aile toplantılarınıza doğru atmosferi katarak piyanoda bazı Cadılar Bayramı şarkılarını öğrenmekten daha iyi bir yolu var mı? 

The Addams Family tema müziği gibi film ve televizyon müziklerinden JS Bach’ın Toccata ve D minör füg gibi kanonik eserlerine kadar, popüler kültür aracılığıyla Cadılar Bayramı ile ilişkilendirmeden edemeyeceğimiz belirli sesler veya melodiler vardır.

Şeker mi şaka mı bir yana, sinemaya gitmek ve korku filmi izlemek Cadılar Bayramı mevsiminin en önemli etkinliklerinden biridir. Türün hayranıysanız, iyi bir film müziği ve ses tasarımının neredeyse her korkunç sahneyi yepyeni bir düzeye taşıyabileceğini bilirsiniz. Ek olarak, John Carpenter’ın Halloween film serisinin tema şarkısı için kullanılan piyano veya Alfred’in Psycho’daki duş sahnesindeki ahenksiz tema olan klasik bir örnek olan yaylılar gibi bazı enstrümanlar bu konuda özellikle etkili olma eğilimindedir. 

Hitchcock’un Jordan Peele’nin Us filminde kullanılan şarkı söyleyen çocukların ürkütücü sesinden bahsetmiyorum bile. Durumun neden böyle olduğunu anlamak için, bazı müzikleri Cadılar Bayramı için diğerlerinden daha uygun kılan özelliklerden bazılarını tartışalım.

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Halloween İçin Piyano Eserleri

Jaws

Halloween İçin Piyano Eserleri
Halloween İçin Piyano Eserleri

Piyanoda çalması en kolay korkutucu şarkılardan biri John Williams’ın Jaws adlı şarkısıdır. Erturgut Sanat aracılığıyla piyano solosu için bir düzenlemeye sahip olan bu şarkı, daha önce tartıştığımızın bir başka örneğidir, çünkü yalnızca küçük bir saniye arayla, E ve F olmak üzere iki alternatif notadan oluşur. Çoğu Skoove dersinde olduğu gibi, aynı zamanda çalabilirsiniz. dersin son bölümünde eşlik ile.

In the Hall of The Mountain King – Grieg

Halloween İçin Piyano Eserleri
Halloween İçin Piyano Eserleri

Edward Grieg’in hiçbir parçasına pop kültüründe 1867 tarihli Peer Gynt oyunundan In the Hall of The Mountain King kadar atıfta bulunulmamıştır . Filmlerden TV şovlarına, video oyunlarına kadar bu parça, Cadılar Bayramı müziğinin gerçek bir ticari markası haline geldi. Daha önce tartışılan örneğe benzer şekilde, bu şarkı kromatik olarak azalan bir sesle bir ilerleme kullanır.

Symphony No. 5 – Ludwig van Beethoven

Halloween İçin Piyano Eserleri
Halloween İçin Piyano Eserleri

Kendi başına bir Cadılar Bayramı şarkısı olmasa da, LV Beethoven’ın 5 Numaralı Senfonisi’nin genellikle kasvetli, dramatik bir tonu olduğu düşünülür, bu da onu Cadılar Bayramı için uygun kılar. Erturgut Sanat ile, piyano şarkı koleksiyonunuza harika bir katkı sağlayan bu Senfoninin çok kısa ve basit bir piyano aranjmanını öğrenebilirsiniz.

Funeral March – Frédéric Chopin

Halloween İçin Piyano Eserleri
Halloween İçin Piyano Eserleri

Son olarak, Cadılar Bayramı piyano müziği kadar iyi işleyen bir başka klasik eser de kasvetli, karanlık karakteriyle Chopin’in Cenaze Marşı’dır. Bu ders, Skoove’un başlangıç ​​seviyesindeki piyanistler için yeni kursunun bir parçasıdır ve burada bunu ve diğer birçok heyecan verici piyano aranjmanını öğrenmeye başlayabilirsiniz. 

Halloween İçin Piyano Eserleri