Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı konusunu ele alacağız.. Karar sürecinin bir parçası, önce en uygun bir gitar kursuna karar vermektir; Enstrümanınızı bire bir mi yoksa grup ortamında mı öğreneceğiniz. Çoğu muhtemel gitar öğrencisi için bire bir dersler varsayılan seçenektir. Bireysel müzik dersleri almış olabilirsiniz; ya gitarda ya da başka bir enstrümanda. Değilse, neredeyse kesinlikle bunu yapan bir arkadaşınız veya aile üyeniz olacaktır. Ancak, bireysel derslerin kesinlikle tek seçenek olmadığını ve çoğu durumda en iyi veya en uygun seçenek olmadığını belirtmek önemlidir.

Bazı öğretmenler ve müzik okulları hem bireysel hem de grup gitar dersleri sunarken, çoğu biri ya da diğerinde uzmanlaşmıştır. Bu nedenle, bire bir veya grup gitar dersleri almaya karar vermek, hangi gitar öğretmeninin sizin için en uygun olacağına karar vermenin ön koşullarından biridir.

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alın!!

Enstrümantal derslerin maliyeti farklı öğretmenler, enstrümanlar ve yerler arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Bununla birlikte, güvenle söyleyebileceğimiz bir şey, grup gitar derslerinin bire bir derslerden neredeyse her zaman daha ucuz olduğudur.

Bire bir ve grup gitar derslerinin bir kombinasyonunu öğrettikten sonra , grup eğitiminin öğrencilerin büyük çoğunluğu için çok daha eğlenceli ve ilgi çekici olduğunu düşünmek olağandır. Tabii ki, bu daha utangaç veya içine kapanık kişilikler için rahat olmayabilir. 

Otizm gibi rahatsızlıkları olan çocuklar gibi nadir durumlarda, bireysel dersler daha iyi bir seçim olabilir. Ancak mümkünse, yine de grup derslerini almak öğrencilerin müzik performansına ve yaşamın diğer alanlarına yardımcı olacak güveni geliştirmelerine yardımcı olmak için etkili bir yol olabilir; topluluk önünde konuşma gibi.

Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı

Gitar Derslerini Ne Sıklıkta Almalısınız?

Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı
Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı

Hızlı bir şekilde öğrenmek ve daha sonra kırılması daha zor olan kötü çalma alışkanlıklarından kaçınmak istiyorsanız, haftalık gitar dersleri bir zorunluluktur. Gitar çalmayı öğrenmenin en zor kısmı, elinizde yeni motor beceriler geliştirmektir ve haftalık tekrardan başka kısayol yoktur.

Kas hafızası sadece bol bol pratikle gelir ve her gün 20 dakikalık pratikten oluşan haftalık dersler iyi bir ilerleme kaydetmenin en iyi yoludur. Bundan daha az çalışırsanız veya dersleriniz birbirinden daha uzaksa, çok daha yavaş öğrenirsiniz ve daha önce öğrendiklerinizi unutmanız daha olasıdır.

Çocuklar İçin Gitar Derslerine Başlamak İçin En İyi Yaş Nedir?

Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı
Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı

Birçok gitar okulu, bir çocuğun gitar dersi alabilmesi için en az 7 yaşına gelmesini beklemeyi önerme eğilimindeyken, 3 yaşındaki çocuklar, eğitimi küçük parçalara bölen özel Suzuki Gitar Metodu ile çalmayı öğrenmekten keyif alabilirler. Her çocuğun farklı yetenekleri ve öğrenme kapasiteleri vardır, bu nedenle hiç kimse bir çocuğun gitar çalmayı öğrenmesi için en uygun yaşı tam olarak belirleyemez. 

Gitar çalmayı öğrenmenin en zor kısmı, özellikle çelik telli bir gitarda akorları tutmak için parmak uçlarınızda iyi nasırların yanı sıra bileklerinizde ve parmaklarınızda güç geliştirmektir. Bu kasların gelişmesi yaklaşık iki hafta ila bir ay sürer, bu yüzden kendinize karşı sabırlı olun.

Öğrenmenin en eğlenceli yolu, en sevdiğiniz şarkılardan birinin, özellikle de C, D ve G gibi temel ana akorlarla basit tuşlarla yazılmış şarkılar için gitar akorları almaktır. Ardından, ilk şarkınızı yavaşça çaldıktan sonra, çalma hızınızı artırmak için arka planda şarkının bir kaydıyla birlikte yavaş yavaş çalma alıştırması yapabilirsiniz. Bu şekilde, daha fazla şarkı öğrenmek ve gelişmeye devam etmek için daha fazla ilham alacaksınız.

Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı
Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı

Grup gitar dersleri ile öğrenciler bireysel derslerden daha çeşitli etkinliklere katılırlar ve derslerde organik olarak topluluk becerilerini geliştirirler. Örneğin, bir öğrenci riff’i, bir diğeri akorları, bir başkası bas dizesini çalabilir. Öğrenciler, vurmalı çalgıları keşfetme veya vokal bölümleri tanıtma fırsatına sahiptir. Daha ileri düzeydeki öğrenciler bir gitar solosu bile alabilirler. 

Bu şekilde, her seviyeden öğrenci, parçalarının çalıştığı bağlamı duyabilir ve anlayabilir. Ancak özel derslerde, açık bir kaleye karşı penaltılar yapıyormuş gibi hissedebileceğiniz zamanlar vardır! Öğretmen ve öğrenci ile sınırlı olmak, iki ses, öğrencilerin kapsamak isteyebilecekleri geniş bir müzik yelpazesine hakkını vermek için yeterli değildir.

Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı
Grup Gitar Dersi / Gitar Dersi Sınıfı