Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitarda Akorları Ezberlemek konusunu ele alacağız.. Herhangi bir şeyi ezberlemenin en iyi yollarından biri anımsatıcı cihazlar kullanmaktır. Anımsatıcı bir aygıt, bilgileri daha kolay hatırlamanıza yardımcı olabilecek bir bellek yardımcısıdır.

Gitar akorlarını hatırlamanıza yardımcı olması için benzer bir teknik kullanabilirsiniz . Akoru bileşen parçalarına ayırarak başlayın: kök nota, majör veya minör üçlü ve beşinci. Örneğin, Do majör akor şeklini ezberlemeye çalışıyorsanız, onu şu şekilde ayırırsınız: C (kök nota), E (üçüncü majör), G (beşinci). 

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Gitarda Akorları Ezberlemek

Gitarda Akorları Ezberlemek
Gitarda Akorları Ezberlemek

Akordaki notaları belirledikten sonra, onları hatırlamanıza yardımcı olacak bir cümle bulmanın zamanı geldi. Cümle akılda kalıcı olduğu ve akordaki her notayı aynı harfle başlayan bir kelimeyle ilişkilendirdiği sürece, altın olacaksınız! 

Tabii ki, düzenli olarak pratik yapmazsanız, hiçbir anımsatıcı cihaz yardımcı olmaz. Herhangi bir şeyi ezberlemenin en iyi yolu tekrar etmektir. Cümlenizi bir kez yazdıktan sonra, bu akorları çalışmaya başlamanın zamanı geldi! 

Alışmaları sonsuza kadar sürecek gibi görünüyorsa endişelenmeyin, deneyimli gitaristler bile bir konser veya kayıt seansından önce ısınmak için biraz zaman harcamak zorundadır. Sadece devam edin ve sonunda, bu akorlar ikinci doğa olacak..

Gitar akorlarının nasıl çalınacağını öğrenmenin zaman ve çaba gerektirdiğini kimse inkar edemez ama kesinlikle buna değer! Bu üç ipucunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanın ve çok geçmeden bir profesyonel gibi çalışmaya başlayacaksınız. Temel bilgilerle başlamayı unutmayın, sizin için en uygun yöntemi bulun ve işler baştan mükemmel değilse cesaretiniz kırılmasın; pratik mükemmelleştirir!

Önyargı

Gitarda Akorları Ezberlemek
Gitarda Akorları Ezberlemek

Müzik her zaman hedefler arasında olan ancak önyargılar nedeniyle bir türlü atılamayan bir hobi türüdür. Ancak unutmayın, bu çok zevki bir hobi ve zevk aldığınız bir şeyi öğrenmek de en azından icra etmek kadar eğlencelidir.. Sadece müzik kurslarımıza katılmak için hemen bir kahve içmeye gelin ya da iletişim kanallarımızdan sohbetimize katılabilirsiniz.. Kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için buradayız ve bunu keyifle yapacağız :)

Gitarda Akorları Ezberlemek
Gitarda Akorları Ezberlemek