Erturgut Sanat ailesi olarak bugün Gitar Tab Sembolleri konusunu ele alacağız. Gitar Tab sembolleri, bir gitaristin gitar tablatürünü okurken ne yapması gerektiğini söyler. Semboller bir band tekniğini, bir mute tekniğini, bir hammer on, bir pull-off tekniğini, bir vibrato tekniğini ve daha fazlasını temsil edebilir. 

Tüm gitar Tab sembolleri için bir anahtarınız olsa bile, gerçekten bir Tab çalma zamanı geldiğinde kafa karıştırıcı olabilir. Bazı yaygın gitar tabı okuma sorularına bir göz atalım. Gitar tabını okumakta yeniyseniz, önce onu bir halledelim! 

Gitar Tab Sembolleri
Gitar Tab Sembolleri

Geleneksel notaları nasıl okuyacağınızı bilmiyorsanız, Tab sistemi gitar çalmanın daha kolay bir yoludur. Gitar tabı, soldan sağa doğru uzanan altı satırdır. Alttaki çizgi, gitarınızdaki en kalın tel olan 6. teli veya kalın Mi telini temsil eder. Ve oradan, bir gitar sekmesindeki en üstteki satırın ince mi telini veya gitarınızdaki en ince tel olan 1. tel olduğunu varsayabilirsiniz. 

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Gitar Tab Sembolleri

Gitar Tabları oldukça basittir ancak sık kullanılmayan bazı semboller vardır. Aşağıdaki gitar tabı sembolleriyle dolu bir tabloya göz atalım. Eğer TAB nasıl okunur bilmiyorsanız ya da bilgilerinizi güncellemek isterseniz Buraya Tıklayarak Gitar Tabı Nasıl Okunur yazımızı okuyabilirsiniz.

Gitar Tab Sembolleri
Gitar Tab Sembolleri

Tab sisteminin müzik notasyonunun hemen altında olduğuna dikkat edin, odaklanacağımız şey bu. Şimdi bu sistemi bir şarkının üzerinde ele alalım ve kısa bir pratik yaparak bilgilerimizi demleyelim.

Gitar Tab Sembolleri
Gitar Tab Sembolleri

Tab sisteminde ilk olarak, gitaristin La telindeki 14. perde notasına kaymasını istiyor. Bunu yapmak için, o notayı kaydırın ve ardından seçebileceğiniz standart notlar olan sonraki üç notayı çalın. 

Bir sonraki bölüm, işlerin gerçekten ilginç hale geldiği yer. Gitarist bir çift silde çalıyor, bu da Sol telinin 14. perdesinde yukarı band yapılmasını ve ardından aynı telin 16. perdesinde başka bir sile kayması ve ardından notanın sonuna vibrato eklenmesi anlamına geliyor. Bu yazımızda öğrenecek ve pratik yapacak çok şey var, bu yüzden yukarıdaki tabloyu iyice incelemeye almanızı ve derslerimize katılarak daha ayrıntılı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Gitar Tab Sembolleri
Gitar Tab Sembolleri

Gördüğünüz gibi, tek bir müzik çubuğunda bile birçok hareket mümkündür ve birçok teknik kullanılır, bu yüzden kendinizi gitar sekmesi sembollerine alıştırmak çok önemlidir. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi Mutlu, Sanatlı Ve Huzurlu Günler Diler. Sanatsız Ve Mutsuz Kalmayın!

Erturgut Sanat Merkezini kafanızda oluşan her türlü soruları gidermek için arayabilirsiniz.. Eğitiminli hocalarımız ve danışmanlarımız müzik konusundaki tüm soru işaretlerini gidermek için çabalayacaktır..