Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Evde Keman Derslerine Hazırlanmak konusunu ele alacağız.. Evde keman dersi almak inanılmaz derecede tatmin edici bir deneyim olabilir. Seyahatte zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enstrümanı rahat, tanıdık bir ortamda öğrenmenizi sağlar. 

Ancak, evinize gelip size keman çalmayı öğretecekseniz, her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için önce yapmanız gereken birkaç şey vardır. Aşağıda, evinizi ev içi keman derslerine hazırlamak için beş ipucu bulunmaktadır. 

Hiç keman çalmayı öğrenmek istediniz mi? Varsa kendi evinizde keman dersi almayı düşündünüz mü? Kendi evinizde keman öğrenmenin faydaları çoktur ve usta bir müzisyen olmak istiyorsanız bir seçenek olarak düşünmeye değer. Evde keman öğrenmenin neden avantajlı olabileceğini keşfedelim ve sizin için doğru olup olmadığına bakalım. 

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak

Rahatlık ve Konfor Düzeyleri

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak
Evde Keman Derslerine Hazırlanmak

Evde keman dersi almanın başlıca avantajlarından biri kolaylık faktörüdür. Bir müzik okuluna gidip gelme veya ders programınızın trafik veya hava koşulları nedeniyle kesintiye uğraması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, bu da keman çalmanın tüm yönlerinde uzmanlaşmaya daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır . Ayrıca, tanıdık bir ortamda öğreneceğiniz için bu, hem öğrenci hem de eğitmen için ders zamanınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. 

Zaman Yönetimi 

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak
Evde Keman Derslerine Hazırlanmak

Evde keman dersi almanın bir diğer avantajı da hem öğrencinin hem de eğitmenin zamanını daha etkin yönetmesini sağlamasıdır. Örneğin, bazı aile üyeleri işten veya okul taahhütlerinden geç kalıyorsa, bu gecikmeler dersleri başka bir yerde almaktansa evde planlarken kolayca dikkate alınabilir. Bu, dahil olan herkesin çalışma planlarını takip etmesini kolaylaştırır. 

Kişiselleştirilmiş Eğitim

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak
Evde Keman Derslerine Hazırlanmak

Sadece keman değil, herhangi bir enstrümanı öğrenirken, her bireyin kendi beceri düzeylerine ve hedeflerine göre özel olarak hazırlanmış kişiselleştirilmiş eğitim alması önemlidir. 

Evde eğitim, öğrencilere neyi ve ne sıklıkta uyguladıkları konusunda esneklik sunarak, bireysel ihtiyaçlarının olabildiğince hızlı ve verimli bir şekilde karşılanmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, deneyimli bir eğitmenden uzman rehberliği almaya devam ederken öğrenme süreçlerinin sahipliğini üstlenmelerine olanak tanır. 

Bir öğretmen açısından, bir öğrencinin evini ev içi derslere uygun hale getirmek için aradığım unsurlar bunlar.

1. İyi akustiğe sahip özel, bozulmamış alan. 
2. Sağlam ve yüksekliği ayarlanabilir nota sehpası. 
3. Oturmam için kolsuz sandalye. 
4. Öğrencinin müziklerine hatırlatıcı yazması için kalem; ders notlarını yazmam için kalem ve kağıt. 
5. Öğrencinin kullanımı için metronom ve tuner.

Ders Alanı

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak
Evde Keman Derslerine Hazırlanmak

Meslektaşlarımız ve biz, öğrencilerimizin evlerine gittiğimizde bir saatliğine veya ders ne kadar uzun olursa olsun bir odayı işgal ettiğimiz şakası yapıyoruz. Aptalca geliyor ama oldukça doğru. Öğrencimizin ders boyunca odaklanabilmesi için evin diğer üyeleri tarafından rahatsız edilmeyecek bir alana ihtiyacımız var. Ben orada ders vermeye çalışırken babam oturma odasında televizyon izlerken, bu iki taraf için de pek iyi olmuyor. Oda halı kaplıysa ve sesi emen çok sayıda mobilya varsa, enstrümanın projeksiyonu hakkında daha gerçekçi bir fikir edinmek zor olabilir ve ifade ve dinamiklerdeki nüanslar kolayca gözden kaçabilir. Bu nedenle, tercihen oldukça açık, iki yaylı çalgıcı ve kasaları için yeterli alan ve sert zeminli bir alan akustik için daha idealdir. Bu daha önce gündeme geldiği için,

Evde Keman Derslerine Hazırlanmak
Evde Keman Derslerine Hazırlanmak