Bugün sizlerle birlikte iddialı olduğumuz bir konuyu, Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajlarını ele alacağız.. Müzik eğitimine başlamak sadece enstrümanı öğrenmekten ibaret değildir. Öğrenmek istediğiniz enstrümanın felsefesini bilmek, yapmak istediğiniz müzik türünün kültürünü bilmek enstrümanı öğrenmek kadar önemlidir. Enstrüman çalmayı bilmek müzisyen ve sanatçı olmak anlamına gelmiyor. Müzisyen ve sanatçı olmak uğraş verdiğiniz sanat dalında kültürel birikime sahip olmak ve o birikime katkı yapmak demektir.

İzmirin ilk enstrüman kurs merkezlerinden bir olan Erturgut Sanat gelişimini her zaman öğrencileri bağlamında gerçekleştirmiştir. Yıllar içinde oluşan tecrübemiz ile öğrencilerimizin eğitimini destekleyecek pek çok unsuru her zaman sanat merkezimizde barındırdık. Birazdan ele alacağımız her bir unsur enstrüman çalmanın ötesinde müzisyen olabilmenin altın adımlarıdır..

Erturgut Sanat İle Başlamak

Gelin birlikte herhangi bir sanat kursu yerine neden Erturgut Sanat Merkezini seçmelisiniz inceleyelim..

Network Oluşturun

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Her yeni adım yeni bir çevre demek. Sizleri çalışmanıza teşvik edecek, enstrüman gelişiminde tatlı bir rekabete girecek bir çevreye sahip olmanız müzisyenliğe ilk adım için büyük bir avantajdır. Enstrümanı tecrübe ederek öğrenirsiniz, sanat dünyasını ise tecrübelileri dinleyerek ve onlara dahil olarak öğrenebilirsiniz..

Bir müzik grubuna dahil olmak veya müzik grubu kurmak müzisyenlerin en büyük hayalidir. Bunun için müzik çevresine hakim olmalı ve tavsiye edilebilinecek bir arkadaş çevresinde etkin olmalısınız. Aslına bakarsanız müzik çevresi enstrümanı öğrenmek kadar önemlidir çünkü sanat dünyasında bir yerlere gelmek istiyorsanız öğrendiklerinizi sergileyecek bir çevreye sahip olmanız size büyük avantaj sağlayacaktır..

Erturgut Sanat kuruluşundan bu yana geçen 14 yılda onbinlerce müzisyen öğrencimizle birlikte bir aile kurumuna evrilmiştir. Öğrencilerimizle birlikte kocaman bir aile olduk.. Öğrencilerimiz ve hocalarımız arasında pek çok gruba girmiş, konserlere katılmış isimler bulunmakta ve bu isimlerle biz gururlu bir aile çatısı altında etkinlikler yapmaya, müzik çalışmaları yapmaya devam ediyoruz..

Eğer siz de ailemize katılmak isterseniz size bir telefon kadar uzağız.. Sadece ders almak için değil, çay kahve içmek, sohbet etmek için de bizleri ziyaret edebilirsiniz :)

Yaz Konserlerinde Kendinizi Gösterin

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Enstrüman eğitime başlayan çoğu öğrenci bir gün kendisini sahnelerde hayal eder. En sevdiğiniz şarkıyı açtığınızda siz de kendinizi sahnede o şarkıyı o grupla çalarken hayal ediyorsunuz değil mi :) Peki o şarkıyı yeni grubunuzla konserlerde çalabileceğinizi söylesek..

Enstrüman kurslarımıza başladığınızda başlangıç seviyesi egzersizlerinden hemen sonra eğer isterseniz konser çalışmamıza katılabiliyorsunuz.. Erturgut Sanat ailesi olarak her yaz başında öğrencilerimizle birlikte büyük sahnelerde konserler düzenliyoruz. Sizler de hocalarımız öncülüğünde, size ve grubunuza özel hazırlanan şarkı uyarlamalarıyla en sevdiğiniz şarkıları sahnelerde binlerce kişiye karşı çalabilirsiniz..

Sanat Merkezinde bir müzik grubuna nasıl dahil olabilirim sorusu için bir sonraki başlığa göz atın :) Ama önce geçen konserlerimizde sadece birine ufak bir göz atalım..

Seviyenize Göre Eşleştirmeli Müzik Gruplarına Dahil Olun

Enstrüman eğitiminde temel egzersizleri bitirdikten sonra, şarkı ve teknik çalışmalarıyla birlikte yavaş yavaş bir grup ile çalmaya başlayabilirsiniz.. Öğrencilik döneminde söz konusu müzik grubu çalışmaları hem sizleri motive edecek hem de tecrübenizi geliştirecektir.

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Sanat Merkezimizde isteğiniz ve seviyeniz doğrultusunda hemen bir müzik grubuna dahil olabilirsiniz. Sizinle aynı seviyedeki baterist, basçı, gitarist, kemancı ve çellist müziklerini paylaşmak için sizleri bekliyor. Eğitiminiz esnasında hocamıza belirterek seviyenize uygun bir müzik grubuna dahil olabilir ve merkezimizde grup çalışmalarınıza hemen başlayabilirsiniz.

Ev Ödevlerinizin Videolu Açıklamasıyla Mailinizde

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Enstrümanda hızlı ve verimli bir gelişim sağlamanız için mutlaka ev ödevlerinize özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle başlangıç aşamasındaki her egzersiz, ileri seviye egzersizler ve şarkı çalışmaları için bir altın kapı değeri taşıyor. Ev ödevlerinizi doğru yapmanız çok ama çok önemlidir.

Ev etütleri kağıt üzerinde fotokopi olarak verilse de bazen basış pozisyonları karıştırılabiliyor. Hele bir de tüm hafta boyunca yanlış bir pozisyonda çalışmalarınıza yapar ve bu pozisyona alışırsanız enstrüman eğitimi sizin için giderek zorlaşmaya başlayacaktır.

Erturgut Sanat Merkezinde dersten çıktıktan hemen sonra öğretmeninizin verdiği etütlerin video gösterimi mailinize hemen atılıyor. Böylelikle hem egzersizler unutulmuyor hem de evde çalışmak için motivasyon sağlanıyor..

Dilediğiniz Kadar Ücretsiz Etüt

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Komşularınızla başınız belada mı? Etütlerin en verimli yerinde kapı mı tıklanıyor? Enstrümanınızda bir sorun mu çıktı? Henüz enstrümanı edinemediniz mi? Bunların hiçbiri enstrümanda kendinizi geliştirmenize engel olmamalı. Bu nedenle sanat merkezimizi arayıp randevu olarak dilediğiniz kadar ücretsiz etütlere katılabilir, enstrümanlarımızı kullanabilirsiniz..

Etkinliklerimize Dahil Olun

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Pes mi Fifa mı? Konsol oyununun başında her zaman iddialı birini görebilirsiniz. Bir oturuşta kaç midye yiyebilirsiniz? Sinema gecelerimizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.. Doğru bir eğitim için kurs alanına mutlaka istekle gelmelisiniz.

Müzik eğitimi kesinlikle disiplin gerektirir ancak bu disiplin eğlence ile de desteklenmelidir. Ders sırasında sınıfta hocamız o disiplini doğru orantıda tabi ki de sağlayacaktır ancak dersten çıktıktan sonra bir konsol oyununda iddialı olduğunuzu belirtirseniz o oyunda bir kapışma yaşamadan gidemezsiniz :)

Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılın

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Kimse telefonla bilgi alıp ya da kısa bir görüşme yapıp, aklındaki soru işaretleri tam gidermeden derslere başlamak istemez. Bu nedenle ücretsiz deneme derslerimize katılmanızı tavsiye ederiz. Ücretsiz deneme dersleri ile hem hocamızla tanışabilir, hem de ders işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Aklınızdaki tüm soru işaretlerinizi böylelikle gidererek bir bilinmezlik yerine emin olarak derslerimize başlayabilirsiniz.

Alanında Uzman Hocalarımız Ve Dünyanın En İyi Metotları Sizi Bekliyor

Bizim en büyük referansımız öğrencilerimizdir. Bu bilinç ile kendimizi öğrencilerimizin gelişiminden sorumlu hissediyoruz. Öğretmen kadromuz da bu bilinç dahilinde, enstrümanlarında kendilerini kanıtlamış ve öğretme yetisine sahip (Pedagojik eğitimi almış) öğretmenlerden oluşmaktadır. Deneme derslerimizde bu iddiamızda haklı olduğumuzu göreceksinizdir :)

Erturgut Sanatta Müziğe Başlamanın Avantajları

Eğitmen kadar ders işleyiş metotu da enstrüman eğitimi için oldukça önemlidir. Ders işleyişi genel geçer kurallarla değil öğrenciye özel olarak hazırlanıp işlenmelidir. Bu bağlamda çalışmalarımız kişiye özel bir ders programı ve ona uygun metotlarla derslerini işlemektedir..

Deneme derslerimizde ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Enstrüman Piyasasından Ve Müzik Dünyası Haberlerinden Hemen Haberdar Olun

Günlük kültür sanat haberlerine ve enstrüman fırsatlarına erişim için hemen Telegram grubumuza dahil olun.

Telegram grubu linkimiz için Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!