“You Are The Champions”

Erturgut Sanat Haberleri: 70'li Yılların Efsanesi Queen’den Sağlık Çalışanlarına Sanat ile Destek
Erturgut Sanat Haberleri: 70’li Yılların Efsanesi Queen’den Sağlık Çalışanlarına Sanat ile Destek

Sanat her zaman döneminin toplumsal, siyasal ve kültürel olayları ile bir arada yürümüş, çağına yön vermiş ya da çağındaki evrensel olaylara karşı reaksiyon göstermiştir.

Bazen bir ressam fırça darbelerini savaşın izlerini dünyaya aktarmak için tuvale sürmüş bazen bir yazar kelimelerin gücünü tarihin bir kırılma noktasını anlatmak için kullanmıştır.

Biz de bugün Erturgut Sanat Merkezi olarak sizlere günümüzün en önemli sorunu olan Corona Virüsüne karşı verilen mücadeleyi onurlandırmak için yapılan bir çalışmadan bahsedeceğiz.

Merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya devam edin…

Erturgut Sanat Haberleri: 70'li Yılların Efsanesi Queen’den Sağlık Çalışanlarına Sanat ile Destek
Erturgut Sanat Haberleri: 70’li Yılların Efsanesi Queen’den Sağlık Çalışanlarına Sanat ile Destek

Erturgut Sanat Merkezi müzik kurslarında pek çok şarkısını çalıştığımız Queen grubu da dünyayı etkisi altına alan pandemiye karşı sessiz kalmadı.

Grubun hayattaki üyeleri, yine dünyaca ünlü bir diğer şarkıcı olan Adam Lambert ile birlikte “We Are The Champions” adlı unutulmaz şarkılarını bu kez sözlerini biraz değiştirerek “You Are The Champions” olarak sağlık çalışanlarına armağan etti.

Erturgut Sanat gitar kursunda ya da bateri kursunda defalarca çaldığımız, notalarına çalıştığımız unutulmaz şarkının sözleri siz şampiyonlarsınız olarak değiştirilirken, online olarak kaydedilen şarkının klibinde de tüm dünyadan ve Türkiye’den çekilmiş sağlık personeli görüntüleri yer aldı.

İzlemek için tıklayınız.

Tüm dünyayı etkisi altına alan hastalığa karşı sanat da tabi ki sessiz kalmamalıydı. Bu ve benzeri çalışmalar her gün devam ederken Erturgut Sanat Merkezi olarak biz de bu pandemi sürecinde her türlü önlemimizi alarak, sanata gönül veren ve ister piyano ister şan ya da bateri öğrenmek isteyen öğrencilerimize en güvenli ortamı sunuyoruz.

Eğer siz de Erturgut Sanat Merkezi ailesinin bir parçası olmak ve öğrenmek istediğiniz enstrümana bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız hemen bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden yada 0 507 95 96 333 No’lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.