Ses Aralığı

Enstrüman olarak ses

Her birimizin belirli bir ses türü veya ses aralığı vardır; bazıları çok yüksek notalara rahatlıkla çıkabiliyorken, bazıları da alçak sesle şarkı söyleme konusunda daha rahat olabilir.

Ses aralığınızı öğrenmek için ücretsiz deneme derslerimiz bağlamında bizlere ulaşabilirsiniz.

Sesimizin de bir müzik aleti olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz?

Farklı ses türleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazır mısınız?

Alto

Alto ses

Alto, sopranodan alçak, tenordan yüksek bir sestir. Alto sesini kullanarak şarkı söyleyen pek çok insan vardır. Karşı tenor olarak da bilinen popüler alto erkek şarkıcılardan biri James Bowman’dır. Bowman, “Bir Yaz Gecesi Rüyası” ndan Oberon rolü de dahil olmak üzere Benjamin Britten’in en unutulmaz bestelerinden bazılarını icra etmiştir

Bariton

Bariton, tenordan daha düşük ancak bastan daha yüksektir. En yaygın erkek ses türüdür. Operalarda, baritonlar ana karakter veya yardımcı karakter rolünü oynayabilir.

Bas

Kadın şarkıcılar için soprano en yüksek ses türüdür, erkeklerde ise bas en düşüktür. Zamanımızın ünlü bas şarkıcılarından biri, Italo Montemezzi’nin L’amore dei tre Re operasında Archibaldo rolünü oynayan Samuel Ramey’dir.

Mezzo-Soprano

Georges Bizet’in “Carmen” operasında mezzo-soprano sesi Carmen rolünü canlandırmak için kullanılan türdür. Bu tür bir sopranodan daha düşük veya daha koyu, ancak bir altodan daha yüksek veya daha hafiftir.

Soprano

Enstrüman Olarak Ses

Soprano sesi en yüksek kadın sesi türüdür; Beverly Sills, zamanımızın en ünlü koloratur sopranolarından biriydi.

Tenor               

Soprano en yüksek kadın vokal aralığıysa, tenor, en yüksek erkek vokal aralığıdır. Zamanımızın en ünlü tenörlerinden biri, merhum Lucianno Pavarotti idi.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.