Çevrimiçi ve online öğrenmenin gerçekten yüz yüze öğrenmeden daha iyi olup olmadığı sorusu uzun süredir devam eden bir tartışmadır.

Teknolojinin ilerlemesiyle – ve her yerde eğitim kurumlarını kapatan bir salgınla – çevrimiçi öğrenme, birçok önemli yönden daha iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Çevrimiçi öğrenme, bundan kısa bir zaman öncesine kadar okuma modüllerinden ibaret, e-posta yoluyla ödev gönderen ve / veya önceden kaydedilmiş dersleri izleyen öğrenci kitlesiyle eşleşirdi…

Çevrimiçi eğitim

Günümüzün interaktif özellikleri ise bu salgın sürecinde çok daha fazlasını dijital ortamlarda bizlere sunmaya devam ediyor… Artık çevrimiçi eğitim, canlı video konferans dersleri veya sanal soru-cevap oturumları gibi yüz yüze öğrenmenin sunduğu sosyal unsurlara izin veriyor.

İşte çevrimiçi öğrenmenin yüz yüze öğrenmeden daha iyi olmasının diğer bazı nedenleri:

Kendi Hızınızda Öğrenmenizi Sağlar

Çevrimiçi programlar doğaları gereği daha esnektir ve genellikle yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışanlara yöneliktir.

Eğitmenlerinizi, hareket halindeyken, örneğin işe gidip gelirken, en sevdiğiniz pijamanızı giyip kahvenizi yudumlarken, özellikle de mobil uyumlularsa izleyebilirsiniz.

Online ders

Yeni materyalleri işlemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarından bazıları için stresli olabilecek sınıf içi ödevler yerine, çevrimiçi kurslar ödevleri kendi hızınızda tamamlamanıza olanak tanır.

Öz Disiplin Becerilerini Geliştirir

Çevrimiçi öğrenme genellikle yirmili yaşlarının sonlarında ve daha büyük yetişkinler arasında popülerdir çünkü öz disiplin becerileri daha gelişmiştir.

Liseden yeni mezun olan genç yetişkinler, kendi cihazlarına bırakıldıklarında dikkatleri daha kolay dağılabilecekleri için, geleneksel yüz yüze öğrenme ortamlarında genellikle belirlenmiş zamanlara ve akademik programlara daha alışkındır.

Çevrimiçi ve Örgün Öğrenme

Bu nedenle, çevrimiçi öğrenme öz disiplini ve öz motivasyon becerilerini geliştirir, bunları ne kadar hızlı öğrenir ve geliştirirseniz, yeni başlangıçlarınız için bir o kadar iyi olacaktır.

Çevrimiçi Öğrenme Zamandan ve Paradan Tasarruf Sağlar

Çevrimiçi kurslar sadece daha ekonomik olmakla kalmaz, aynı zamanda sınıflara gidip gelmek veya birkaç bin mil uzaktaki bir ülkeye uçmak için değerli zamanınızı harcamanıza da gerek yoktur.

Bu anlamda bazı çevrimiçi kurslar esnek bir programa da sahiptir, yani belirli bir modülü belirli bir süre içinde bitirebilirsiniz.

Hızlı öğreniyorsanız veya bir hedef için çalışıyorsanız, herkesin aynı programda olduğu yüz yüze öğrenim ortamlarına kıyasla kursunuzu kendi zaman diliminde tamamlayabilirsiniz.

Bazı kişilik türleri için daha iyidir

Çevrimiçi ve Örgün Öğrenme

Her birey özeldir ve bir sınıf farklı farklı öğrenicilerden oluşan bir topluluktur. Bu nedenledir ki yüz yüze öğrenme ortamlarındaki sosyal unsurlar bazıları için zor olabilir ve sınıf ortamında odaklanma yeteneklerini bozabilir.

Daha içe dönük kişilikler için, çevrimiçi öğrenme yöntemleri daha teşvik edici olabilir bunun yanısıra, katılım için daha az baskı söz konusu olduğu için daha rahat bir alan oluşturur.

İçedönük bireyler, genellikle kendilerini sözlü olarak ifade etmektense yazılı olarak ifade etmede daha iyidirler ve bu da çevrimiçi ders alanlarında aktif rol almalarında önemli olabilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.