Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Enstrüman İle Yolculuk Yapmak konusunu ele alacağız.. Enstrümanlarla seyahat etmek, flütünüzü arabanızın yolcu koltuğuna oturtmaktan, ukulelenizi bir şehirlerarası otobüsün altına atmaya, viyolonselinizi uluslararası bir uçuşta kendi koltuğunuza oturtmaya kadar her şey anlamına gelebilir. Ve enstrümanınızla yolculuk yapmak çoğu zaman oldukça korkutucu bir deneyimdir. Bir şekilde kaybolursa, gümrükte gecikirse veya çalınırsa ne olur?

Bu olasılıklar hem enstrümanınıza zarar verip sizi maddi olarak zor duruma sokar hem de bir diğer taraftan manevi olarak da moralinizi bozarak belki güzel geçecek bir aile ziyaretini, tatili ya da daha önemlisi müzisyen olarak görev alacağınız bir etkinliği etkileyebilir.

Bu nedenle biz de bugünkü yazımızda sizler için enstrümanınızla yolculuk yaparken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Enstrümanınızla Yolculuk Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her Zaman Enstrümanı Koruyacak Bir Case Kullanın

Enstrüman İle Yolculuk Yapmak
Enstrüman İle Yolculuk Yapmak

Enstrümanlaırn büyük çoğunluğu hassas ekipmanlardır. Çarpmalara, düşmelere ya da hava değişimlerine karşı son derece duyarlıdırlar. Bu nedenle isterseniz iki sokak aşağıdaki stüdyoya ya da sanat merkezine gidin, isterseniz de uçakla 12 saat sürecek bir yolculuğa çıkın, her durumda enstrümanınızı koruyacak bir case e ihtiyacınız olduğunu unutmayın. 

Kısa yolculuklar ya da enstrümanınızı taşıyarak yaya yapılan yolculuklar için bir softcase yeterli olabilir. Daha hafif ve taşınması kolaydır. Ancak toplu taşıma araçlarıyla yapılacak yolculuklar için, hele de enstrümanınızı bagaja verecekseniz bir hardcase edinmeniz ve gözünüz bagajda kalmadan yola devam etmeniz her zaman daha iyi bir seçenektir. 

Enstrümanınız Taşıdığınız Case İyi Hazırlanmış Olmalı

Enstrüman İle Yolculuk Yapmak
Enstrüman İle Yolculuk Yapmak

Uçaklardaki kabin ve depolama alanlarındaki hava basıncının değişebileceğini hepimiz biliyoruz. Ani sıcaklık değişimlerinin yanı sıra hava basıncı da bir enstrümanı mahvedebilir. Yani üzerinde teller olan bir aletle uçuyorsanız, gevşetin. Aksi takdirde, tellerin basıncı ahşap üzerinde strese neden olabilir, bu da çatlaklara ve hatta kopmuş bir mesnete neden olabilir.

Ayrıca, case içinde gevşek olan her şeyi sabitlediğinizden emin olun. Anahtarlar, kapaklar, tunerler, kablolar ve benzeri tüm ekipmanlar yolculuk sırasında sizin için sorun olabilir. 

Son olarak, enstrümanınıza bağlı olarak, case için bir nemlendirici almanız gerekebilir. Hava basıncı ve sıcaklık gibi nem, ahşaba zarar verebilir. 

 Bu iki nokta, ister uçakla isterseniz de kendi özel aracınız ile yolculuk edin, bagaja ya da arka koltuğa koyduğunuz enstrümanınız için geçerlidir. Nasıl ki her yolculukta emniyet kemerlerimizi takmayı ihmal etmiyoruz, enstrümanlarımız için de case kullanmayı ihmal etmeyelim.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir