Enstrüman Çalmayı Öğrenmek Zor Mu?

Bugün sizlere enstrüman öğrenmenin zor olup olmadığını ve bu konuyla alakalı her şeyi incelediğimiz bir yazı hazırladık. Eğer bir enstrüman çalmayı öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Enstrüman-Çalmayı-Öğrenmek-Zor-Mu

Bu yazıda sizlere bilgi vereceğimiz konu başlıkları şunlar;

♦ Enstrüman çalmayı öğrenmek zor mu?

♦ Enstrüman çalmayı öğrenme süresini neler etkiler?

Yukarıda yazmış olduğumuz ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz yazımıza dilerseniz geçelim.


Enstrüman Çalmayı Öğrenmek Gerçekten Çok Mu Zor?

Enstrüman-Çalmayı-Öğrenmek-Gerçekten-Çok-Mu-Zor

“Daha önce hiç enstrüman çalmadım, enstrüman çalmayı öğrenmek benim için zor olur mu?”

Herkesin aklında bu soru var ve malesef internette bu sorunun cevabını bulabilecekleri hiç bir yazı yok. Biz de tam da bu sebepten dolayı bu yazıyı hazırladık.

Enstrüman çalmayı öğrenmek zor değil fakat kolayda değil. Enstrümanı öğrenme zorluğu yoktur, siz ne kadar çalışır, ne kadar üstüne düşer ve ne kadar severseniz, enstrüman öğrenme süreniz o kadar kısalır. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse;

  • 20 Yaşında, müzik dinlemeyi seven, gitar çalmayı öğrenmeye zaman ayırabilecek, hiç gitar çalmamış fakat gitar öğrenmeyi çok isteyen ortalama bir kişinin gitar çalmayı öğrenme süresi maksimum 3 aydır.
  • 20 Yaşında, müzik dinlemeyi seven, gitar çalmayı öğrenmeye zaman ayıramayacak, hiç gitar çalmamış fakat gitar öğrenmeyi az isteyen ortalama bir kişinin gitar çalmayı öğrenme süresi minimum 3 aydır.

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi enstrüman öğrenme zorluğu tamamen sizin öğrenmek için sarfettiğiniz emek ve içinizdeki öğrenme isteğiyle ters orantılıdır. Eğer isteğiniz ve çalışma süreniz artarsa, öğrenme süresi kısalır.


Enstrüman Çalmayı Öğrenme Süresini Neler Etkiler?

Enstrüman-Çalmayı-Öğrenme-Süresini-Neler-Etkiler

“30 yaşına geldim, gitar çalmayı öğrenmek istiyorum fakat benden geçtiğini düşünüyorum. Sizce bu durum gitar çalmayı öğrenme süremi etkiler mi?”

Akıllarda dönüp duran “Etkiler mi?” ile biten binlerce soru… Biz yıllardır şunu söyleriz; Eğer bir şeyi yapmak istiyorsan, önünde duran engelleri sadece çözmek için kendine hatırlatmalısın. Eğer bu engelleri çözmek yerine onları bahane yaratmak için tekrarlıyorsan, o istediğin şeye asla ulaşamazsın.

Bu yüzden önünüzde duran engelleri umursamayın, hepsinin bir çözümü olacaktır. Dilerseniz akıllarda en çok dönen etkenlerin çözümlerini sizlere sunalım;

  • Yaş: Fiziksel bir engel olsa dahi gitar öğrenimi gerçekleştirilebildiği için yaş hiç bir zaman sorun değildir.
  • Evin Kursa Olan Uzaklığı: Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, sizlere sunduğumuz eğitim ve diğer hizmetlerinde gerçekleşme yolları artıyor. Bunlardan bir örneği de “Online Ders” hizmetlerimizde görebilirsiniz. Eviniz, Erturgut Sanat

Eğer Online Ders hizmetimize nasıl kayıt olabileceğinizi, Online Ders hizmetimizin hangi enstrümanları ve eğitimleri kapsadığını ve İzmir Online Ders hizmetimizin nasıl işlendiğini merak ediyorsanız, sizlere “Online Dersler” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Enstrümana Sahip Olmama: Enstrümana sahip olamama durumu, Erturgut Sanat Merkezi öğrencileri için hiç bir sorun teşkil etmez. Çünkü Erturgut Sanat Merkezi’nde eğitim alan her öğrenci, günlerin boş saatlerinde Sanat Merkezimize gelip, boş dersliklerde öğrendikleri enstrümanları kullanarak çalışmalarını, egzersizlerini ve ödevlerini yapabiliyorlar.

Enstrüman-Çalmayı-Öğrenmek-Zor-Mu-?

 

 

 

Özetle; enstrüman çalmayı öğrenmek istedikten sonra önünüzdeki hiçbir etken, sizi asla etkileyemez!