Sanatçı Tatsuya Tanaka, enfes bir minyatür “müzik mutfağı” yapmak için flüt ve klarnet kullanıyor!

Müzik mutfağı

Nefesli çalgılar, bu küçük ölçekli yaratıcılık sayesinde beklenmedik bir mutfak sahnesi oluşturuyor.

İşte, daha yakından bakılması gereken, beğenilen bir Japon minyatür sanatçısından ilham alan bir müzik eseri.

Tatsuya Tanaka’nın mini kreasyonları, ataçlardan iPhone’lara kadar gündelik nesnelerin ultra yakın çekim sahneleri ve mükemmel bir şekilde aydınlatılmış ve fotoğraflanmış mükemmel şekilde yerleştirilmiş figürinlerle Instagram’da bir fırtına yarattı.

Yemek ve müzik

Her zaman çok zeki ve dikkat çekiciydiler, ancak son birkaç gün içinde müziğe meyilli gözlerimizi belli bir sahne yakaladı. Tanaka, bir klarnet ve flütün gövdesini ve anahtarlarını kullanarak, set üstü ocaklar ve asma tencere ile tamamlanmış lüks bir Fransız restoranının hareketli bir mutfağını yeniden yarattı.

Müzik Aletleri Üzerinde Çalışmalar

Enfes Müzik Mutfağı

Bu çok özel bir şey, o yüzden bu enfes mutfağa siz de bir göz atın. Ve şefe Mozart konçertolarımızı iyi yaptığımızı söyleyin:)

Enfes Müzik Mutfağı
Enfes Müzik Mutfağı

Kendini “minyatür ve benzerlik sanatçısı” olarak tanımlayan Tatsuya Tanaka, alternatif öğeler kullanarak gündelik sahneleri minyatür formda yeniden yaratmaya odaklanıyor. Ofis kırtasiye malzemeleri, sebzeler ve kitaplar Tanaka’nın birçok sahnesinde rol oynamış olsa da, müzik aletleri ve partisyonları baştan sona belirgin bir şekilde yer alıyor. Ve müziğin estetiğine karşı yumuşak bir noktaya sahip olduğu için onu kim suçlayabilir?

Enfes Müzik Mutfağı

İşte son zamanlarda yapılan diğer birkaç kreasyon: bir klarnet çamaşırhanesi, sigara paketi piyano, sosyal açıdan mesafeli müzik ve bir mini caz grubu. Enfes Müzik Mutfağı

Enfes Müzik Mutfağı
Enfes Müzik Mutfağı

Tanaka’nın Instagram sayfasında ve yeni cep boyutunda kreasyon resimlerinin günlük olarak ortaya çıkardığı “Minyatür Takvim” de daha fazlasını görebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.